Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ajutati O Tanara Mamica!, mamica bolnava de leucemie
alexckriss
postare Oct 18 2007, 02:00 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 9-October 07
Membru nr.: 7,827



Nu am crezut vreodata ca vom fi noi cei care apelam la bunavointa oamenilor, la un ajutor din partea lor. Dar iata ca se intampla, iata ca avem nevoie de bani pentru un transplant de maduva in Italia pentru cumnata mea, Nadia. Ea are doar 30 de ani, este casatorita si are o minune de fetita de 6 ani. In februarie 2005 a fost diagnosticata cu limfom non-hodgkin pt care facut tratament cu citostatice 5 luni. Analizele efectuate la sfarsitul perioadei de tratament au aratat ca a raspuns bine si ca este vindecata. Perioada in care s-a simtit bine a durat, din pacate, doar un an. In aprilie 2006 a inceput sa se simta rau, sa slabeasca, sa aiba dureri mari articulare.Analizele au aratat ca limfomul s-a leucemizat si a fost trimisa la Institutul Hematologic din Cluj unde medicul a confirmat ca este vorba de leucemie acuta limfoblastica, un tip de leucemie mai putin intalnit la adulti dar cu evolutie mult mai rapida. A urmat un tratament foarte drastic cu citostatice, care a implicat perioade de aplazie, si foarte multe saptamani de spitalizare. Dupa 7 luni de tratament dur analizele au iesit toate bune, astfel a fost considerata in remisiune completa. A fost pentru a doua oara cand a iesit invingatoare in lupta cu boala. De atunci a urmat tratament de intretinere (citostatice pastile) si mergea lunar la analize. Era fericita ca era acasa cu familia, cu fetita ei care inainte intreba tot timpul cand vine mami de la spital.La mijlocul lunii iulie s-a prezentat la analizele lunare. Stupoare: in sange erau prezente din nou acele celule canceroase, blastii, iar restul valorilor erau toate in neregula. Din cauza recidivei precoce, medicul curant a hotarat reinceperea de urgenta a tratamentului cu citostatice, iar in paralel a demersurilor pentru efectuarea de transplant medular, singura sa sansa de vindecare. Primul pas pe care l-am facut in acest demers a fost efectuarea testului de compatibilitate cu fratele ei, primul posibil donator. Rezultatul testului a fost ca este in proportie de 70% compatibil, procent acceptat numai in strainatate, dar preferat unui donator strain cu un procent mai mare. Un alt demers a fost gasirea unei clinici care sa ii accepte cazul. Ne-am indreptat spre Franta, dar neprimind un raspuns in timp util, ne-am reorientat spre o clinica din Italia. Din pacate aici intervine factorul material, suma necesara unei astfel de interventii depaseste cu mult posibilitatile noastre. Costul interventiei:140.000 poate chiar mai mult, functie de perioada de spitalizare, de ingrijirile posttransplant daca intervin complicatii.Pana saptamana trecuta era pregatita din punct de vedere medical. Acum e nevoie sa plece urgent la clinica pentru tratament inainte de transplant doarece daca face aici tratamentul, va dura prea mult pana va putea pleca din tara. Termenul limita (in cel mai fericit caz, daca valorile nu ii scad foarte mult) dat de doctor este de 2 saptamani. In aceste 2 sapt trebuie sa strangem aceasta uriasa suma. De aceea avem nevoie de ajutorul tuturor!
Iata conturile deschise la BRD Cluj pe numele Szekely Nadia Anemona:
in Ron:RO53 BRDE 130S V483 8739 1300;
in Euro: RO69 BRDE 130S V604 2865 1300
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addington
postare Mar 13 2024, 10:05 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 135
Inscris la: 9-August 23
Membru nr.: 245,197



Great submit, the an extremely great website which you have the following, maintain the nice perform, will probably be again. 먹튀검증업체
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Mar 31 2024, 02:41 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



Beneficial Write-up, My business is an enormous believer with placing reviews with web-sites to help allow blog site internet writers are aware that they’ve added in anything effective to help online! visa umra arabie saoudite
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oggy
postare Apr 3 2024, 12:26 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 235
Inscris la: 25-June 23
Membru nr.: 245,018




it's really attractive and even meanful. it's really nice web log. Associating is amazingly invaluable item. you have got certainly given a hand to plenty of people just who have a look at web log and allow them all usefull tips. bulk bags
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oggy
postare Apr 7 2024, 11:45 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 235
Inscris la: 25-June 23
Membru nr.: 245,018



I've lately began the weblog, the data a person supply on this website offers assisted me personally significantly. Many thanks with regard to all your period & function. Napsrx reviews
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 12:59 AM