Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2059 2060 2061 2062 2063 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
cristina_natalia
postare Feb 13 2010, 09:45 AM
Postare #20601


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



QUOTE(andreeak @ Feb 13 2010, 09:17 AM) *
'Neata!Mandra mi-a dat trezirea la 7,toata lumea doarme , numai eu cu ea ne facem de lucru prin casa.
liwlol.gif liwlol.gif Asa sunt si eu cand trebuie sa merg undeva.



Buna dimineata!


La multe lunitze Andrei! Iti dorim multa multa sanatate!


Petrecere frumoasa!

Eu fac inventarul nuntilor de anul viitor. Anul acesta cele doua nunti la care vroiam neaparat sa merg sunt in luna iulie. Iar eu nasc pe atunci, nu voi avea putere sa dansez. Dar la anul, abia astept!

Toata saptamana a fost timp frumos si Natalia a iesit afara de 3-4 ori. Azi ploua si ma intreb ce facem in casa. S-a obisnuit, cred, sa adoarma afara.

Puiutza mea are 8,300 g, sta in picioare si merge sustinuta, se ridica in picioare, danseaza la orice muzica , povesteste. Noaptea se trezeste, se ridica in picioare si, devine regula, da cu capul de patut:(( Dupa pocnitura de azi noapte ma astept la vanataie.

De doua zile , foloseste furculita. Daca ii punem macaroane - paste - pe ea o ia , o duce la gurita si apoi o pune inapoi in farfurie.

Stiu ca ati povestit saptamana aceasta, sper ca sunteti bine! Incerc sa recuperez:)


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 13 2010, 10:03 AM
Postare #20602


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Neata fetelor. Noi ne-am trezit pe la 9.30 si azi avem o gramada de treaba. Trebuie sa termin tortul, sa fac putina curatenie si normal sa ma ocup putin si de mine (epilat, unghii etc biggrin.gif), ca, na, maine imi vine sotul acasa smile.gif Arina a dormit iar cumintica, asa ca sunt in programul normal.

Corina, ce frumos se joaca puii tai! Sa aveti petrecere frumoasa la botez, sa va distrati cat mai bine!. nanner.gif

Ela, ce bine mergea Maja la 10 luni! Parca era un mic spiridus trandafir.gif



--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 13 2010, 10:07 AM
Postare #20603


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



La multe lunite inainte, Andrei!!!!



--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Feb 13 2010, 10:23 AM
Postare #20604


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307




La multe lunite Andrei!!!!!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 13 2010, 10:34 AM
Postare #20605


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



LA MULTE LUNITE INAINTE ANDREI, SA-TI DEA DD SANATATE MULTA!!!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif




--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Feb 13 2010, 10:39 AM
Postare #20606


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



occasion.gif Andrei ! Sa cresti mare si frumos si sa fii si sanatos ! occasion.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 13 2010, 10:42 AM
Postare #20607


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



MULTUMIM FETELOR, GABITA AL MEU SI-A CAM FACUT UN OBICEI, LA 7.50 E IN PICIOARE, ZICI CA-I CEAS DESTEPTATOR.
L-AM TRIMIS PE TATI LA AUCHAN DUPA GLOBULET, SPER SA IL IA AZI, ABIA ASTEPT SA IL VAD, NOI AVEM AUTOBUZ GRATUIT PANA ACOLO CA SA NU MAI SCOATA MASINA. STRADA MARE S-A USCAT DAR STRADUTELE DINTRE BLOCURI SUNT ADEVARATE DERDELUSE MAI ALES DUPA PLOAIA DE ZILELE ASTEA.

MANU, DE MULT VOIAM SA-TI ZIC, EU TIN CARUTUL IN SCARA, AVEM "GARAJ" LA PARTER, 2 CARUTURI SI O TRICICLETA IAR ASTA VARA ERAU 3 TRICICLETE. AVEM INTERFON LA SCARA. PANA ACUM NU S-A FURAT NIMIK SI SPER CA NICI DE ACUM INAINTE.
FETELOR, CAT BEAU BEBEII VOSTRI LAPTE DIMINEATA? PT CA NU AM AJUNS SA CUMPAR BIBERON SI II DAU 150 IAR EL BEA TOT. VREAU SA-MI FAC O IDEE. SEARA BEA TOT 150 DAR NU CRED CA AR MAI VREA, NU DA SEMNE.

NU AM AJUNS NICI LA DENTIST CA ASA-I OMUL, CAND NU-L MAI DOARE NU SE MAI DUCE... OR SA-MI CADA MASELELE DACA MAI STAU ASA...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 13 2010, 10:48 AM
Postare #20608


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Feb 13 2010, 12:42 PM) *
MULTUMIM FETELOR, GABITA AL MEU SI-A CAM FACUT UN OBICEI, LA 7.50 E IN PICIOARE, ZICI CA-I CEAS DESTEPTATOR.
L-AM TRIMIS PE TATI LA AUCHAN DUPA GLOBULET, SPER SA IL IA AZI, ABIA ASTEPT SA IL VAD, NOI AVEM AUTOBUZ GRATUIT PANA ACOLO CA SA NU MAI SCOATA MASINA. STRADA MARE S-A USCAT DAR STRADUTELE DINTRE BLOCURI SUNT ADEVARATE DERDELUSE MAI ALES DUPA PLOAIA DE ZILELE ASTEA.

MANU, DE MULT VOIAM SA-TI ZIC, EU TIN CARUTUL IN SCARA, AVEM "GARAJ" LA PARTER, 2 CARUTURI SI O TRICICLETA IAR ASTA VARA ERAU 3 TRICICLETE. AVEM INTERFON LA SCARA. PANA ACUM NU S-A FURAT NIMIK SI SPER CA NICI DE ACUM INAINTE.
FETELOR, CAT BEAU BEBEII VOSTRI LAPTE DIMINEATA? PT CA NU AM AJUNS SA CUMPAR BIBERON SI II DAU 150 IAR EL BEA TOT. VREAU SA-MI FAC O IDEE. SEARA BEA TOT 150 DAR NU CRED CA AR MAI VREA, NU DA SEMNE.

NU AM AJUNS NICI LA DENTIST CA ASA-I OMUL, CAND NU-L MAI DOARE NU SE MAI DUCE... OR SA-MI CADA MASELELE DACA MAI STAU ASA...

E bine ca nu ati avut probleme. Eu nu as avea curaj. La noi e cladire particulara si tot imi e teama sa-l las la parter pentru ca portile sunt deschise si poate intra oricine. Intr-o zi chiar am surprins pe geam o femeie care lua cabluri din curte (fiind firma de cablu, in curte se gasesc destule), asa ca... am zis ca prefer sa-l car pana la etajul 3 si sa-l cobor decat sa raman fara el.

Arina dimineata bea 150 -160 ml lapte, iar seara aproximativ 200ml. Mai bea si in timpul zilei tot in jur de 200 ml, dar nu are ore fixe.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Feb 13 2010, 10:49 AM
Postare #20609


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(maria_corina29 @ Feb 13 2010, 10:42 AM) *
FETELOR, CAT BEAU BEBEII VOSTRI LAPTE DIMINEATA? PT CA NU AM AJUNS SA CUMPAR BIBERON SI II DAU 150 IAR EL BEA TOT. VREAU SA-MI FAC O IDEE. SEARA BEA TOT 150 DAR NU CRED CA AR MAI VREA, NU DA SEMNE.

NU AM AJUNS NICI LA DENTIST CA ASA-I OMUL, CAND NU-L MAI DOARE NU SE MAI DUCE... OR SA-MI CADA MASELELE DACA MAI STAU ASA...


Razvan de exemplu bea dimineata in general 180, dar uneori se opreste la 150 si nu mai vrea ! Seara insa bea intre 210 - 270 ml, depinde cat vrea - eu ii fac mereu 270 si el cand se satura aplauda sa inteleg ca nu mai vrea.
In timpul zilei nu mai bea alt laptic, doar seara si dimineata !

Aceasta postare a fost editata de danutza75: Feb 13 2010, 10:56 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 13 2010, 10:55 AM
Postare #20610


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(danutza75 @ Feb 13 2010, 12:49 PM) *
Razvan de exemplu bea dimineata in general 180, dar uneori se opreste la 150 si nu mai vrea ! Seara insa bea intre 210 - 270 ml, depinde cat vrea - eu ii fac mereu 270 si el cand se satura aplauda sa inteleg ca nu mai vrea.



DAR BEA RAZVANEL SEARA LAPTE, NU SE INCURCA, GABRIEL ABIA BEA 150 ML, MAI RAMANE INTOTDEAUNA IN BIBERON, CAND SE SATURA IMI DA PESTE MANA. DIMINEATA INSA, MA TINE DE MANA SA NU IL IAU DE LA GURA SI DACA IL IAU FACE UN SCANDAL....SI BEA TOOOOOOOOTTTTTTTTT!!!!!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2059 2060 2061 2062 2063 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:44 AM