Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Care Au "ramas" Insarcinate Cu Branca Ursului?, ce metode de a ramane insarcinate folositi?
ruxy
postare Sep 29 2008, 08:28 PM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(adinutza23 @ Sep 29 2008, 08:11 PM) *
aa, am uitat sa va intreb? ce cantitate trebuie sa iau? cu lingurita, dizolvata in apa? cum se ia ?



Actiune: Extractele hidroalcoolice sunt obtinute prin preparare la rece si ca atare conserva excelent proprietatile terapeutice ale plantei. Dintre remediile din plante cu administrare orala extractele hidroalcoolice sunt cele mai usor si cel mai rapid de asimilat de catre organism, efectul terapeutic instalandu-se in timp scurt.

Indicatii: Impotenta hormonala si vasculara, sterilitate masculina. Adjuvant boli venerice (gonoree, sifilis, chlamidya, etc.), anexita, metroanexita. Amenoree, sterilitate feminina, frigiditate, menopauza prematura. Digestie dificila, balonari frecvente, insotite de colici, insuficienta renala.

Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide.

Compozitie: Tinctura de Branca Ursului

Continut: 50 ml

Mod de administrare: Se ia de regula 1 lingurita de tinctura diluata in 100 ml de apa, de 3-4 ori pe zi. Exceptie fac cazurile in care aportul masiv de lichide in organism este contraindicat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Relly82
postare Oct 16 2012, 06:35 PM
Postare #32


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 16-October 12
Membru nr.: 234,266



Buna.Am si eu o intrebare.Tinctura de branca ursului contine alcool.Aveti idee daca afecteaza cumva capacitatea de a conduce autovehicule?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tatipast
postare Mar 30 2013, 10:14 PM
Postare #33


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 30-March 13
Membru nr.: 235,793



Buna ziua, fetelor imi doresc si eu sa ramin insarcinata dar nu se primeste, am ciclu neregulat si toate eforturile par zadarnice. Vreau sa incerc brinca ursului si eu, dar la noi in Republica Moldova nu se gaseste in farmacii, am cautat deja cred ca in toate retelele de farmacii. Unica solutie e sa fac legatura cu cineva care pleaca in Romania ca din cite am scris farmaciilor online din Romania acestea nu livreaza in REpublica Moldova. va rog mult daca cineva poate sa ma ajute cu aceasta tinctura,poate aveti cunoscuti care vin din Romania in Republica Moldova si pot sa ma inteleg cu acea persoana. Multumesc mult
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matthias
postare May 8 2013, 12:52 PM
Postare #34


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 8-May 13
Membru nr.: 235,985




buna fetelor. eu si sotul incercam de aprox 6 luni sa avem un bebe si nik...am luat tinctura de branca ursului si luna urmatoare surpriza:) bebe. nu stiu ce sa zic dak neaparat de la tinctura sau asa a fost sa fie ..dr parerea mea nu strica sa incercati:) acum am un bebe de 5 luni si 2 sapt smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexatheo21
postare May 20 2013, 05:51 PM
Postare #35


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 20-May 13
Membru nr.: 236,022



Buna,fetelor!Se pare ca branca ursului are efecte benefice.si eu am incercat aproape 3 ani sa raman insarcinata.prin 2008 ma gaseati la rubrica ,,Vreau sa fiu mami''.
Eu am incercat urmatoarea combinatie si a mers:o luna capsule branca ursului plus acel cocktail de tincturi propus de ruxy tot aici pe forum(galbenele,urzica,coada soricelului si inca ceva dar nu mai stiu cantitatile).a doua luna am renuntat la capsule dar am continuat cu tincturile si am inceput sa citesc Acatistul Sf. Ioachim si Ana(sugerat tot de ruxy aici) si surpriza!!!!!!!!!!!! nici nu s-au terminat cele 40 de zile de citit si testul avea 2 liniute...........incercati si voi!
iar eu cu ocazia asta spun:multumesc ,ruxy,pentru sfaturi. floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:50 AM