Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Cine E Din Resita?
Adina13Gabriela
postare Apr 23 2008, 11:32 AM
Postare #31


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



QUOTE(mairym @ Apr 21 2008, 05:38 AM) *
buna
eu abia m-am inscris in forum si nu stiu prea multe ( despre forum), dar o sa reusesc eu sa invat!
sunt din resita- govandari

Bine ai venit pe acest forum plin de prietene
eu locuiesc in triaj
acum 6 ani locuiam si eu tot in govandari


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
symonica
postare Aug 7 2012, 11:31 AM
Postare #32


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 26-August 08
Membru nr.: 35,355



buna mamici eu sunt din resita ,mai e cineva? am nascut in 2009 o fetita sanatoasa cu doctorul Padureanu "FEMEIE"era de garda la ora 3 noaptea,am avut o nastere grea am stat 12 ore in travaliu,daca nu era doamna doctor cred ca muream sa ocupat de mine de parca era platita si nu o platisem,am bombardato cu intrebari,acum ce-mi faci,ce mai urmeaza ?la toate intrebarile mia raspuns fara sa se supere....am mai pierdut o sarcina in 2011 (oprita din evolutie) si atunci pot sa spun ca am avut noroc, mam dus la urgente si de garda era tot doamna doctor care ma chiuretat a doua zi si nu am avut nici o complicatie si a doua zi ma lasat acasa...eram cu o femeie in salon care tot asa a pierdut copilul si avea si 2 fetite acasa, care era la al treilea chiuretaj deoarece nu a curatato bine prima data si NICI A DOUA OARA i sa facut 3 chisturi si trebuiau scoase, cu una stefaneasca daca am inteles eu bine sa operat prima si a doua oara...acum la al treilea chiuretaj era in salon cu mine la padureanu si ia facut chiuretajul in aceiasi zi cu mine si seara ea a plecat acasa ca nu mai putea sta dar a venit a doua zi dimineata sa ii dea foaia de externare ..zicea ca se simte super bine..la fel cum ma simteam si eu.....Acum sunt dinou gravida in ultima luna mai am 3 sau 4 saptamani ...mia fost rau de doua ori in aceasta perioada ma durut burta foarte tare la 7 luni mam dus la urgente si era de garda ONOFREI pt mine el e cel mai rau ginecolog posibil ma facut sa plang spunandu-mi ca sunt nesimtita,ca eu imi bat joc de el "pt un simplu AU ca am spus,el nu suporta sa te auda ca te vaiti" de parca eu mam dus la spital sa-mi bat joc de el....mai demult mam dus si la cabinetul lui particular nestiind cum e si acolo ma enervat tot cu vorbe ca ma vaitam si de atunci am jurat ca nu ma mai duc niciodata la el dar uite ca am avut nefericirea sal mai intalnesc....eu nu am ginecolog personal cand imi vine sorocul ma duc la spital si nu asi vrea sa nasc cu el mai bine mor...eu cand am nascuto pe fetita mea am facut ca toate visele si la chiuretaj la fel parca a fost pe viu nu am simtit nici o anestezie dar nu mia reprosat nimic ma lasat sa ma manifest cum doresc numai sa nu ma misc(va dati seama eram constienta ca lucra cu instrumente foarte ascutite dar eu nu pot sa tin durerea in mine sa sufar in tacere..cand ma vait cu voce tare parca nu mai e asa insuportabila ca atunci cand ma abtin sa nu ma vait---asa sunt eu dar uni doctori nu accepta vaitatul)....ar fi un noroc extrem de mare daca asi prindeo tot pe doamna doctor de garda "atunci dumnezeu chear ma iubeste" pana acum nu am reusit sa aflu daca are cabnet particular sau cand e ia de garda la spital un program de lucru ceva...ca atunci cand ma duc la spital sa am o evidenta sa stiu ce ma asteapta.....cei din resita..voi cu cine ati nascut???..(eu am nascut natural)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:51 AM