Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2008
danuta
postare Nov 22 2007, 09:29 AM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(Milic@ @ Nov 21 2007, 07:47 PM) *
Epiziotomia este taietura aia pe care ti-o face ca sa iasa copilul mai repede,sa nu mai munceasca ei in plus sa te ajute.Eu inca nu m-am ingrasat dar a inceput sa se vada burta.Azi a miscat.Cred ca o sa-l cheme Eric si nu mai stiu cum.Oricum va avea doua nume.Dar ne mai gandim la al doilea.
Multa sanatate si voua si hug.gif hug.gif hug.gif

la mine a miscat la trei luni si o saptamana,la inceput miscarile erau f usoare,acum se misca de n-are treaba.La fetita ai nascut usor?E frumos ERIC,eu daca e baiat ii pun DAVID si daca e fata SOFIA,doar un singur nume.EU m-am ingrasat trei kg,aveam 49 si acum am 52-53.sper sa nu ma ingras prea mult ,ca la prima sarcina am luat 22 de kg.sanatate la toate mamicile de aprilie si sa ne auzim cu bine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mmitzi
postare Dec 19 2007, 12:46 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 10-December 07
Membru nr.: 11,035



salutare burtici,noi ne nastem pe 3 aprilie.si mie mi-e frica de nastere am vrut cezariana dar dr. a zis ca nu-mi face decat daca aduc indicatie,adica ceva la mana cum ca nu am voie sa nasc normal,dar pana la urma cred ca fac epidurala cica oricum te refaci mult mai repede si nu ramai nici cu cicatrici,va pup sarcina si nastere usoara jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ades
postare Jan 4 2008, 06:06 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 4-January 08
Membru nr.: 12,006



QUOTE(mmitzi @ Dec 19 2007, 12:46 PM) *
salutare burtici,noi ne nastem pe 3 aprilie.si mie mi-e frica de nastere am vrut cezariana dar dr. a zis ca nu-mi face decat daca aduc indicatie,adica ceva la mana cum ca nu am voie sa nasc normal,dar pana la urma cred ca fac epidurala cica oricum te refaci mult mai repede si nu ramai nici cu cicatrici,va pup sarcina si nastere usoara jucaus.gif

buna mamicilor de aprilie!vreau sa incep prin a va ura un an nou fericit si plin de bucurii.si eu sunt tot o mamica de aprilie, bebicul meu tre sa iasa in 2 aprilie.am niste emotii..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirelastan2005
postare Jan 6 2008, 09:37 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 6-January 08
Membru nr.: 12,098




buna, sunt insarcinata in luna a 6-a si sunt sub supravegherea dr. Moisa Marcel de la giulesti . Ce imi putesti sune despre el la nastere ?scrieti-mi pe mirelastan2005@yahoo.com sau pe forum
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sofica
postare Jan 11 2008, 09:32 AM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 20
Inscris la: 29-November 07
Din: olt
Membru nr.: 10,480



BUNA, fetelor! Ma numesc Daniela si voi naste dupa spusele recente ale medicului meu pe 1 aprilie. La primul control mi-a spus ca voi naste pe 4 aprilie, dar acum vad ca bebeul vrea sa faca o pacaleala. Deocamdata este baiat dar daca se va naste de 1 cred ca voi face o fetita. biggrin.gif Pentru mine nu conteaza ce va fiii sper sa fie un copil sanatos. Sper sa nu aveti probleme si sa aveti copii frumosi si sanatosi. Va pup.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Jan 13 2008, 06:06 PM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(sofica @ Jan 11 2008, 11:32 AM) *
BUNA, fetelor! Ma numesc Daniela si voi naste dupa spusele recente ale medicului meu pe 1 aprilie. La primul control mi-a spus ca voi naste pe 4 aprilie, dar acum vad ca bebeul vrea sa faca o pacaleala. Deocamdata este baiat dar daca se va naste de 1 cred ca voi face o fetita. biggrin.gif Pentru mine nu conteaza ce va fiii sper sa fie un copil sanatos. Sper sa nu aveti probleme si sa aveti copii frumosi si sanatosi. Va pup.

Buna Daniela!si eu tot Daniela ma numesc!eu am 27 ed sapt.si sunt la a 2 a sarcina,mai am o fetita de 7 ani.la eco de 20 de sapt.pe care am facut-o in madrid mi-au zis ca pare a fi fata,iar cand am fost in tara de sarbatori mi-au zis (la 2 ecografii facute ) ca e baiat,acum vom vedea.sarcina usoara si mai vb.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Apr 2 2008, 08:19 AM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



Mamici de aprilie , a inceput numaratoarea inversa!
Aveti emotii ? Nastere usoara ! barza.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Apr 2 2008, 10:03 AM
Postare #18


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(Milic@ @ Apr 2 2008, 10:19 AM) *
Mamici de aprilie , a inceput numaratoarea inversa!
Aveti emotii ? Nastere usoara ! barza.gif

ceva emotii avem,dar suntem si foarte nerabdatori sa ne cunoastem,asa ca ...noi ar trebui sa venim pe lume pe 13 aprilie,mai avem putin,numai ca parca acum la urma timpul trece mai greu ca niciodata.nastere usoara la toate mamicile de aprilie si bebei sanatosi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Apr 2 2008, 04:11 PM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



QUOTE(danuta @ Apr 2 2008, 11:03 AM) *
ceva emotii avem,dar suntem si foarte nerabdatori sa ne cunoastem,asa ca ...noi ar trebui sa venim pe lume pe 13 aprilie,mai avem putin,numai ca parca acum la urma timpul trece mai greu ca niciodata.nastere usoara la toate mamicile de aprilie si bebei sanatosi!

Ce ti-au mai spus medicii?Este baietel,pana la urma,sau tot fetita?
tzuc.gif trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Apr 2 2008, 05:33 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(Milic@ @ Apr 2 2008, 06:11 PM) *
Ce ti-au mai spus medicii?Este baietel,pana la urma,sau tot fetita?
tzuc.gif trandafir.gif

ESTE BAIETEL!Mi-au confirmat si aici ca este baietel! biggrin.gif iti dai seama ce bucurosi suntem!acum sa dea DD sa fie sanatos si totul sa iasa bine,am ceva emotii ,si nu mai am rabdare,mi se pare ca timpul trece atat de greu!pe cat de repede a trecut pana acum ,pe atat de greu trece de acum inainte.Tu pe cat trebuie sa nasti?e baietel si la tine,nu?sa fie sanatos si frumos!eu pe 11 aprilie am programare la spitalul unde trebuie sa nasc,pt.monitoare(nu stiu ce e aia,dar voi vedea)Nastere usoara!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:57 PM