Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

17 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Indemnizatia Pentru Cresterea Copilului Se Micsoreaza, Ramanem in continuare in CIC sau ne intoarcem la serviciu?
iubita_tiana
postare May 12 2010, 05:41 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(lilBB @ May 12 2010, 06:10 PM) *
am inteles ca se iese la proteste in strada luni, in fata ministerului muncii
stie cineva ceva concret?
eu intentionez sa particip si cred ca ar fi recomandat sa mergem in numar cat mai mare

gasesti mai multe pe alte site-uri de mamici...incearca pe DC....sper ca ai inteles unde....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katinca
postare May 12 2010, 08:04 PM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,758
Inscris la: 20-August 08
Din: Oradea
Membru nr.: 34,649



votat...dar inca nu am primit mail-ul pt confirmare....si au trecut cam 3 ore..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare May 12 2010, 08:10 PM
Postare #13


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



Petitia are acum aproape 17 000 de semnaturi!!! se mareste ff rapid...sper din tot sufletul sa ajute la ceva..sa nu ignore ratatii astia din guvern zeci de mii de oameni!!! sau sa fie ultimul lucru care-l mai fac...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 12 2010, 08:23 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(katinca @ May 12 2010, 09:04 PM) *
votat...dar inca nu am primit mail-ul pt confirmare....si au trecut cam 3 ore..

Probabil sunt multe solicitari si d-aia intarzie mailul. La mine a venit abia seara desi am semnat dimineata.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare May 12 2010, 08:41 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



a innebunit lumea... si eu care ma gandeam sa fac al doilea copil peste un an doi sad.gif .. tara asta se duce de rapa.. nervi.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasi
postare May 12 2010, 09:08 PM
Postare #16


mami fericita de printesa mica
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,643
Inscris la: 27-March 09
Din: bucovat...tm
Membru nr.: 81,473



ASTEA SUNT NEBUNI..SI ASA SUNT PUTINI BANI..DE-ABIA NE DESCURCAM,ACUM NE MAI TAIE...EU A-TI DAU EU A-TI IAU...MAI VOR NATALITATE MARE..DE UNDE FRATE CA TII FRICA SA MAI FACI COPII...RUSINE..LA NOI CA LA NIMENI..RUSINE...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 12 2010, 09:53 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria26 @ May 12 2010, 09:41 PM) *
a innebunit lumea... si eu care ma gandeam sa fac al doilea copil peste un an doi sad.gif .. tara asta se duce de rapa.. nervi.gif

Si eu am acelasi gand, sa vina bebe 2 cand va avea Arina vreo 3 anisori, dar pana atunci om mai vedea. Sanatosi sa fim.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare May 12 2010, 10:00 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



fetelor si eu zic la fel ...sanatatea e mai importanta ..oricum eu una (nu vorbesc in numele altora) cand am ramas insarcinata indemnizatia era de 600 ROn si asta nu m-a oprit sa imi doresc bebe
parintii nostri cand s-au nascut era razboi sau imediat dupa si tot au trait ..NU INCERC SA LE GASESC SCUZE FURACIOSILOR DE LA GUVERN, SAU CELORLALTI CARE AU FURAT INAINTE DE EI - NU DESPRE ASTA VREAU SA VORBESC PENTRU CA AS VOMA dar cred ca deja comentarii de genul "daca stiam nu mai faceam bebe" sunt mult dar muuuult exagerate
mai ales la fete care (cand au ramas insarcinate) habar n-aveau daca si cand se va vota legea care a dus la cresterea indemnizatiilor


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare May 12 2010, 10:03 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



vreau sa specific ca nu m-am referit la nimeni de pe aici ...nu vreau sa se creada ca fac aluzii ascunse ... ma refer in general la ce discutii am tot auzit zilele astea


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 12 2010, 10:04 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ May 12 2010, 11:00 PM) *
fetelor si eu zic la fel ...sanatatea e mai importanta ..oricum eu una (nu vorbesc in numele altora) cand am ramas insarcinata indemnizatia era de 600 ROn si asta nu m-a oprit sa imi doresc bebe
parintii nostri cand s-au nascut era razboi sau imediat dupa si tot au trait ..NU INCERC SA LE GASESC SCUZE FURACIOSILOR DE LA GUVERN, SAU CELORLALTI CARE AU FURAT INAINTE DE EI - NU DESPRE ASTA VREAU SA VORBESC PENTRU CA AS VOMA dar cred ca deja comentarii de genul "daca stiam nu mai faceam bebe" sunt mult dar muuuult exagerate
mai ales la fete care (cand au ramas insarcinate) habar n-aveau daca si cand se va vota legea care a dus la cresterea indemnizatiilor

Sunt intru totul de acord. Prima discutie despre 85% din salariu am auzit-o in toamna lui 2008, cand eram deja insarcinata in 3-4 luni.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

17 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 09:09 AM