Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zile De Vis In Romania....intalniri De Neuitat!, Cum am gasit tarsioara noastra dupa 6 ani!
USA
postare Sep 27 2010, 06:56 PM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Buna dragele mele....aici voi incerca cat pot sa va aduc prin poze si cuvinte, ce am simtit in cele 15 zile pe care noi le-am petrecut ACASA......am sa incerc cat pot sa va aduk prin randurile mele, simtamintele si gandurile traite in acele zile langa toate cele care ne definesc......Romania!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 27 2010, 07:03 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Da, suntem romani...asta nimik nu va putea sterge din sangele nostru......suntem romani, si numai acasa pe meleagurile sfinte, romani se regasesc...se aduna...se incarc ptr noi expeditii......ptr noi perioade de timp departe de toate cate ne definesc ca oameni pe acolo pe unde pasii si Bunul Dumnezeu ne trimite....

Am plecat din Romania in urma cu 6 ani.....luuuungi ani, ani in care nu stiam nici o clipa cand se vor termina..cand o sa putem incepe planurile ptr marea intoarcere....am plecat atunci doi copii....dornici sa aflam, sa cucerim, sa dovedim ca putem rasturna muntii oriunde ar fii ei....si am ajuns pe un nou continent...cel bine denumit de multi, "tara tuturor posibilitatilor".....pe drept cuvant...ptr ca va spun ca acesti 6 ani ne-au adus de la o situatie la alta....pe scara ascendenta, multumim Domnului......cu uneori mici caderi, dar niciodata la disperare....

Acum stau si privesc in urma....fiecare am a adus cate ceva.....fiecare an a ramas in amintire ca inca o etapa...dar toti acesti anii cu privirea spre Casa..spre tarisoara noastra....traind cu ea si langa ea fiecare suspin, fiecare emotie, fiecare nedreptate ori zambet....mai ales aici cu voi....un loc unde amgasit ca mult din parfumul romanesc il regasesc..parfum ce pe noi cei de departe ne ajuta sa mai luptam cu inca o zii departe de toate, inca o luna...si una mai putin pana putem sa revenim chiar in sanul ei...in sanul tarisoarei noastre care ne-a psu in sange atatea calitati ce nu le poti regasii nicaieri.


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 27 2010, 07:27 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Suntem la bord..avionul maree...teama deloc.....pofta de mancare si curiosi la ce urmeaza


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Sep 27 2010, 08:25 PM
Postare #4


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703




Foarte frumos ce scri tu trandafir.gif si astept cu mare interes si continuarea notworthy.gif ...babys minunata!!!!!!!! love1.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 27 2010, 08:26 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Minunate randuri, venite din inimioara ta mare...astept cu emotie si restul povestirii partners.gif Adorabila Baby's mami love1.gif love1.gif love1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori-de-cimp
postare Sep 27 2010, 08:45 PM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,120
Inscris la: 8-April 08
Membru nr.: 20,018



frumoase rinduri , usa , floare2.gif astept si eu cu interes si nerabdare continuarea...(eu astept dinainte de a pleca tu in tara liwlol.gif ) pupici si spor la scris oFloare.gif


--------------------

" Fiecare lucru est frumos in felul lui , dar sint prea putini ochi ca sa observe " (Confucius)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Sep 27 2010, 09:24 PM
Postare #7


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



USA ca intotdeauna esti deosebita si cu un mare talent la scirs si la povestit...Babys e o spendoare....astept cu nerabdare si restul povestirii...pupicei tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 27 2010, 09:28 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Dragele mele......in primul rand imi cer mii de scuze ptr greseli....mereu scriu intre treburi la birou ori acasa intre chemari ale fetei ori alte randuri de treburi.... trandafir.gif


Am sa revin usor usor .... stiu ca toate se lipezesc acum in mintea mea, destul de tarzior as putea spune..dar aici cu voi am sa imi deschid gandul si inima.....

Pupik! tzuc.gif ptr fiecare in parte!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Sep 28 2010, 06:20 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(USA @ Sep 27 2010, 12:28 PM) *
Dragele mele......in primul rand imi cer mii de scuze ptr greseli....mereu scriu intre treburi la birou ori acasa intre chemari ale fetei ori alte randuri de treburi.... trandafir.gif
Am sa revin usor usor .... stiu ca toate se lipezesc acum in mintea mea, destul de tarzior as putea spune..dar aici cu voi am sa imi deschid gandul si inima.....

Pupik! tzuc.gif ptr fiecare in parte!

Hi mami drag, deschide-le odata! Taare imi place sa te simt! love1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 28 2010, 04:28 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Asteptam avionul catre Romania....toate trec atat de incet..off




Si in sfarsit se trage avionul la poarta...deja incepem sa auzim romaneste pe langa noi..tineri ori batrani care cu nerabdare discuta despre impacutl cu Romania....se pare ca si ei sunt de ceva timp departe de cele dragi...


Avionul mult mai mic decat cel de peste ocean....so, toate se resimt cu mult mai puternic...locurile noastre sunt exact primele dinspre geam.....Babys se aseaza clar pe scaunul de langa geam, iubi dupa ea, yo ultima, daca puteam ramaneam in aeroport era sigur mult mai bine..dar totusi dorinta de a ajunge acasa e enorm de mare, so, inchid ochii si ma asez pe scaun...zburam....nu e atta de rau, doar ca mancarea din avionul spre Romania clar e cu mult mai inferioara decat cel dinspre America catre Germania unde am avut 3 mese bogate si super gustoase, bauturi pe alese, relax zbor mult mai lin, filme pe alese....acum, in cel spre Romania, avionul e mult mai mic, toate sunt inguste nu e spatiu....trebuie sa mergem la baie cu fata..off, nu e loc de doua persoane, so ma aplec sa asez fata pe tron dar spatele imi iese afara din Toilette.....asta e, ne adaptam...vine masa....offf un amarat de sandwich cu bacon rece...imposibil sa te atingi....noroc ca avem ceva biscuitei si stiksuri de rezerva......dar ne primeste in avion in limba romana, off cat de dulce e limba romana....

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 28 2010, 04:41 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:38 AM