Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> De Ce Inseala Barbatii? De Ce Inseala Femeile?
giulia_0319
postare Feb 28 2008, 12:23 AM
Postare #1


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



iata o intrebare pt voi,dragele mele wub.gif ...v-am dat tema de casa! bananab.gif astept parerile voastre.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
28 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
ruxy
postare Feb 28 2008, 12:54 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Ar fi multe de spus si aici...se spune ca de regula, femeia pune mai mult suflet si inseala atunci cand devine vulnerabila, relatia cu sotul(iubitul) se raceste, pe o perioada maaaare de timp si nu o mai hraneste afectiv, el nu-i mai acorda atentie, nu o mai mangaie, nu-i mai sopteste tandru, si de ce nu...nu o mai iubeste rolleyes.gif ... ea la primele vorbe spuse cu suflet rolleyes.gif ce susura lin in urechile ei fragile rolleyes.gif de catre un potential admirator( si cum exista la tot pasul)...etc ...cade usor prada...chiar daca dupa, regretele sunt mai mari unsure.gif asta in cazul in care ne referim la femeia care si-a iubit sotul si nu a facut-o doar din placere unsure.gif exista si asemenea femei, mari iubitoare de amor, de ce sa nu recunoastem...si atunci lucrurile se schimba unsure.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha robi
postare Feb 28 2008, 01:08 AM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Members
Postari: 803
Inscris la: 14-September 07
Din: departe tare
Membru nr.: 6,604



QUOTE(rux25 @ Feb 27 2008, 01:24 PM) *
Ar fi multe de spus si aici...se spune ca de regula, femeia pune mai mult suflet si inseala atunci cand devine vulnerabila, relatia cu sotul(iubitul) se raceste, pe o perioada maaaare de timp si nu o mai hraneste afectiv, el nu-i mai acorda atentie, nu o mai mangaie, nu-i mai sopteste tandru, si de ce nu...nu o mai iubeste rolleyes.gif ... ea la primele vorbe spuse cu suflet rolleyes.gif ce susura lin in urechile ei fragile rolleyes.gif de catre un potential admirator( si cum exista la tot pasul)...etc ...cade usor prada...chiar daca dupa, regretele sunt mai mari unsure.gif asta in cazul in care ne referim la femeia care si-a iubit sotul si nu a facut-o doar din placere unsure.gif exista si asemenea femei, mari iubitoare de amor, de ce sa nu recunoastem...si atunci lucrurile se schimba unsure.gif

de plans nu of of crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Feb 28 2008, 02:19 AM
Postare #4


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




QUOTE(rux25 @ Feb 28 2008, 12:54 AM) *
Ar fi multe de spus si aici...se spune ca de regula, femeia pune mai mult suflet si inseala atunci cand devine vulnerabila, relatia cu sotul(iubitul) se raceste, pe o perioada maaaare de timp si nu o mai hraneste afectiv, el nu-i mai acorda atentie, nu o mai mangaie, nu-i mai sopteste tandru, si de ce nu...nu o mai iubeste rolleyes.gif ... ea la primele vorbe spuse cu suflet rolleyes.gif ce susura lin in urechile ei fragile rolleyes.gif de catre un potential admirator( si cum exista la tot pasul)...etc ...cade usor prada...chiar daca dupa, regretele sunt mai mari unsure.gif asta in cazul in care ne referim la femeia care si-a iubit sotul si nu a facut-o doar din placere unsure.gif exista si asemenea femei, mari iubitoare de amor, de ce sa nu recunoastem...si atunci lucrurile se schimba unsure.gif



de acord cu tine. floare2.gif
dar barbatii de ce inseala? biberon.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Viorel
postare Feb 28 2008, 08:14 AM
Postare #5


still in business...
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,135
Inscris la: 16-March 07
Din: Bacau
Membru nr.: 2,681



Cred ca este reciproca teoria lui rux25, doar ca la noi tentatiile (si ocaziile) sunt mai multe. Cu toate acestea, daca aplici "ce tie nu-ti place - altuia nu-i face" iti pastrezi casnicia safe.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 28 2008, 02:05 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



Topicul asata ar merge cuplat cu cel deschis de Rux...

Barbatii inseala pentru ca instinctual trebuie sa procreeze...sa duca specia mai departe.
Femeile inseala pentru ca ce au nu le aduce linistea de care au nevoie...si atunci o cauta in alta parte.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Feb 28 2008, 02:13 PM
Postare #7


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



sincera sa fiu barbatii asa au fost creati bine ca asta nu este valabil pentru toti dar daca ati fost sau sunteti inselate doamnelor desi stiu ca nu e usor, din punctul meu de vedere, o femeie care accepta sa fie inselata isi pierde mult din respectul de sine si mai grav, pierde mult din respectul lui fata de ea.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madalina Jilavea...
postare Feb 28 2008, 02:53 PM
Postare #8


Lucian -George
*******

Grup: Silver Members
Postari: 3,770
Inscris la: 25-February 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 16,100



QUOTE(giulia_0319 @ Feb 28 2008, 03:19 AM) *
de acord cu tine. floare2.gif
dar barbatii de ce inseala? biberon.gif

UNEORI CA SA SE SIMTA SUPERIORI NOUA DESI NU MAI SUNTEM IN EVUL MEDIU CAND BARBATII AVEAU TOATE DREPTURILE ASUPRA FEMEILOR.CELE MAI INTALNITE CZURI SUNT DIN CAUZA PRIETENILOR,EI CRED CA DACA INSEALA SUNT MAI VIRILI.
VIO CE PARERE AVETI FETELOR?


--------------------

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.

Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.

Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.

Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...

Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.

Frank Outlaw
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariacci
postare Feb 28 2008, 03:27 PM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 7-February 08
Din: sebes-alba
Membru nr.: 14,335





VRETI SA VA SPUN POVESTEA MEA? MI-E RUSINE DE CE AM FACUT, DAR POATE CINEVA INVATA CEVA DIN ASTA!

ERAM IN ULTIMUL AN DE LICEU... ERAM HANDBALISTA... ERAM FRUMUSICA, ARATAM DESTUL DE BINE...
SI IMI PLACEA LA NEBUNIE SA SARUT BAIETII... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif FIIND INAINTE DE '89, HABAR NU AVEAM CE SE INTAMPLA INTRE UN BARBAT SI O FEMEIE... LA TELEVIZOR II VEDEAM DOAR SARUTANDU-SE! DAR SI DACA PUTEA RAMANE CINEVA GRAVIDA DINTR-UN SARUT, EU ERAM ACEEA, PENTRU CA PUNEAM IN EL TOATA DRAGOSTEA MEA...
CUNOSCUSEM UN BAIAT CU 4 ANI MAI MARE ...IN SEPTEMBRIE... PE URMA VENISE REVOLUTIA... AVEAM VREO 5 LUNI DE CAND ERAM PRIETENI. INTR-O ZI VENISE LA MINE, SI TOT SARUTANDU-NE, AM PATIT-O! NICI NU MI-AM DAT SEAMA CUM S-A INTAMPLAT, MAI ALES CA ERAM IMBRACATA SI II SPUNEAM INTR-UNA "NU" . IN FINE! A FOST GROAZNIC, DAR A DOUA ZI A FOST SI MAI RAU... NICI NU MA PUTEAM ASEZA PE SCAUN... M-A FENTAT SI-A DOUA OARA, SPUNAND CA DACA O MAI FACEM O DATA NU VOI MAI AVEA DURERI... SI FRAIERA, AM FACUT-O... SI IAR, SI IAR...
NE CAM CERTAM, NU NE PREA INTELEGEAM BINE SI CHIAR DACA IN ADANCUL SUFLETULUI CEVA IMI SPUNEA CA NU E BUN PT MINE, NU AM RENUNTAT LA EL!
MAI MULT! M-AM MARITAT CU EL!
DAR STITI DE CE? PT CA IMI ERA RUSINE CA VA AFLA TOATA LUMEA CA M-AM CULCAT CU EL! SI ATUNCI MI L-AM AGATAT DE GAT! SA NU VA GANDITI CA DUPA NUNTA S-A SCHIMBAT! DESI EU ASTA AM CREZUT CA SE VA INTAMPLA... A FOST MAI RAU...
NU VROIA SA SE CULCE CU MINE DECAT ATUNCI CAND AVEA EL CHEF SI ATUNCI DURA 2 MINUTE SI ERA GATA... NICI NU APUCAM SA MA INCALZESC , CE SA MAI SPUN DE INFIERBANTAT!
SI EU NU MAI PUTEAM! IMI VENEA SA MA URC PE PERETI! PLANGEAM NOAPTEA SA SE CULCE CU MINE, DAR EL SE INTORCEA PE PARTEA CEALALTA... NU MI-A SPUS NICIODATA "TE IUBESC"... NU MA SARUTA CAND FACEAM DRAGOSTE...
AVEAM 19 ANI... AVEAM NEVOIE DE DRAGOSTE, DE CINEVA CARE SA MA IUBEASCA SI SA MA LASE SA-L IUBESC...SI L-AM GASIT... ATUNCI L-AM INSELAT... ADEVARUL E CA NU MA GANDEAM CA FAC CEVA RAU...DUPA 2 ANI SI JUMATATE AM DIVORTAT!
ACUM IMI PARE RAU CA NU AM STIUT DE DUMNEZEU, DE PACATE... DACA AS FI STIUT, N-AS FI TRECUT PRIN ATATEA...
DE-ASTA INSEALA FEMEILE! CA NU SE SIMT IUBITE, NU SE SIMT OCROTITE SI IN SIGURANTA LANGA PARTENER

NU PLANGETI, FETELOR!
ACUM SUNT CEA MAI FERICITA! partners.gif AM GASIT IUBIREA VIETII MELE CARE MI-A DAT CEA MAI MARE BOGATIE DIN LUME: 5 COPILASI!
SA STITI CA DE DATA ASTA AM AVUT PARTE DE MULTE NOPTI NEDORMITE! (STITI VOI DE CE!)

VA PUPACESC SI VA DORESC DIN TOATA INIMA SA FITI IUBITE! tzuc.gif partners.gif hug.gif floare2.gif tzuc.gif


--------------------


Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 28 2008, 03:32 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Ce poveste ...ce frumos rolleyes.gif ....si ce mamica fericita partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif Sa fii mereu cea mai iubita!!! Dumnezeu sa iti ocroteasca familia minunata!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

28 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:39 AM