Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sfarsitul Lumii, ...Isus Hristos se intoarce?
ninina
postare Mar 11 2010, 02:48 PM
Postare #11


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



Perla ...eu nu am vrut sa speriu pe nimeni ....cu acest topic...
..eu cred ca e o bucurie...sau cel putin asa ar trebui sa fie....
...si dupa cum spune Ruxy....citind in Biblie vom descoperi...ca acest eveniment e destul de aproape....si noi nu avem de unde sa stim cand.....ca doar Tatal stie...
...normal ca sunt tot feluri de zvonuri...asa au fsot mereu....ca vine sfarsitul in 2000....acum cei de la MAya spun ca in 2012....dar daca incercam sa punem o data...e clar ca suntetm gresiti....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Mar 11 2010, 02:55 PM
Postare #12


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



...2 Timotei 3

1 Să știi că în zilele din urmă vor fi vremuri grele.


2 Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroși, trufași, hulitori, neascultători de părinți, nemulțămitori, fără evlavie,


3 fără dragoste firească, neînduplecați, clevetitori, neînfrînați, neîmblînziți, neiubitori de bine,


4 vânzători, obraznici, îngîmfați; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu;


5 având doar o formă de evlavie, dar tăgăduindu-i puterea. Depărtează-te de oamenii aceștia.


6 Sunt printre ei unii, care se vâră prin case, și momesc pe femeile ușuratice îngreuiate de păcate și frământate de felurite pofte,


7 care învață întotdeauna și nu pot ajunge niciodată la deplina cunoștință a adevărului.


...dupa cum am scris...ma uit la stiri si ma ingrozesc.....
...toate aceste lucruri se intampla....sub ochii nostri....
sigurantza nu mai avem decat in bratele Mantuitorului....
trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 11 2010, 03:19 PM
Postare #13


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(ninina @ Mar 11 2010, 01:48 PM) *
Perla ...eu nu am vrut sa speriu pe nimeni ....cu acest topic...
..eu cred ca e o bucurie...sau cel putin asa ar trebui sa fie....
...si dupa cum spune Ruxy....citind in Biblie vom descoperi...ca acest eveniment e destul de aproape....si noi nu avem de unde sa stim cand.....ca doar Tatal stie...
...normal ca sunt tot feluri de zvonuri...asa au fsot mereu....ca vine sfarsitul in 2000....acum cei de la MAya spun ca in 2012....dar daca incercam sa punem o data...e clar ca suntetm gresiti....

stiu ca nu ai vrut sa sperii pe nimeni ,si e bine sa discutam ,dar nu sa ne inspaimantam ,ci trebuie doar sa ne rugam mai mult,sa fim mai buni,mai intelegatori si mai deschisi in a da o mana de ajutor celor din jurul nostru............asta putem noi face ,iar restul ,STIE DD ce face..........eu zic mereu ca daca nu ar fi EL cu bunatatea LUi ,si puterea LUi de a ne ierta ..........POate Planeta asta ar fi fost demult autodistrusa --------- notworthy.gif trandafir.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 11 2010, 05:20 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




Am auzit pe cineva spunand..."oare sa mai fac copil?....oricum vine sf lumi!".....in prima clipa ma racait sa zic asa....am considerat ca acea persoana extrem de slaba......dar peste anii...acea intrebare de multe ori imi rasare in minte......si uneori am ajuns sa ma intreb si yo....oare cum sa ne crestem copii ca ei sa fie cat mai fericiti si mai in siguranta......dar mereu ceva ma readuce cu privirea pe cartea sfanta....si ma linistesc.....Dumnezeu ma va invata cum sa imi cresc puiul ca el sa fie bine.....sub privirea lui, mana lui sunt sigura ca relele sunt mai usoare...

Ori , mai spunea cineva ca....traim in lumea lui DUmnzeu.....cu rele cu bune decise de el.....yo una nu cred ca El poate face rau, nu cred ca exsista acest cuvant in jurul lui....in "mintea" lui....ci......raul apare cand noi devenim mai slabi in credinta...devenim mai usor de ispitit de cel rau.....si binele este cand suntem cu ochii spre cer..si urmam caile lui.....iar acest raspuns nu mai departe de azi dimineata mi s-a conturat in minte..ascultand o discutie pe tema la radio in drum spre munca, in masina.....

Dumnezeu e binele.....iar noi trebuie doar sa il rumam..si raul dispare de langa noi!

Aceasta postare a fost editata de USA: Mar 11 2010, 05:21 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 11 2010, 05:51 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(USA @ Mar 11 2010, 05:20 PM) *
Am auzit pe cineva spunand..."oare sa mai fac copil?....oricum vine sf lumi!".....in prima clipa ma racait sa zic asa....am considerat ca acea persoana extrem de slaba......dar peste anii...acea intrebare de multe ori imi rasare in minte......si uneori am ajuns sa ma intreb si yo....oare cum sa ne crestem copii ca ei sa fie cat mai fericiti si mai in siguranta......dar mereu ceva ma readuce cu privirea pe cartea sfanta....si ma linistesc.....Dumnezeu ma va invata cum sa imi cresc puiul ca el sa fie bine.....sub privirea lui, mana lui sunt sigura ca relele sunt mai usoare...

Ori , mai spunea cineva ca....traim in lumea lui DUmnzeu.....cu rele cu bune decise de el.....yo una nu cred ca El poate face rau, nu cred ca exsista acest cuvant in jurul lui....in "mintea" lui....ci......raul apare cand noi devenim mai slabi in credinta...devenim mai usor de ispitit de cel rau.....si binele este cand suntem cu ochii spre cer..si urmam caile lui.....iar acest raspuns nu mai departe de azi dimineata mi s-a conturat in minte..ascultand o discutie pe tema la radio in drum spre munca, in masina.....

Dumnezeu e binele.....iar noi trebuie doar sa il rumam..si raul dispare de langa noi!



Ce-i poti raspunde fetei tale, daca te intreaba: " Mami, daca tot vine sfarsitul lumii, de ce oare sa mai incerc sa imi fac un viitor? Sa mai invat?"...la intrebarea aceasta a trebuit sa caut eu un raspuns potrivit pentru varsta ei...nu stiu daca l-am gasit pe cel mai corect....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 11 2010, 06:22 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(ruxy @ Mar 11 2010, 12:51 PM) *
Ce-i poti raspunde fetei tale, daca te intreaba: " Mami, daca tot vine sfarsitul lumii, de ce oare sa mai incerc sa imi fac un viitor? Sa mai invat?"...la intrebarea aceasta a trebuit sa caut eu un raspuns potrivit pentru varsta ei...nu stiu daca l-am gasit pe cel mai corect....

Nu vom stii niciodata ce si cum....legat de sfarsitul lumii....dar omul traieste viata clipa de clipa..chiar daca stie ca va murii intr-o zii...ce ar fii sa ne spunem...nu mai muncesc...nu mai invat..ca oricum mor candva......cam asa facea fratele meu funn pe cand era mai mic..si ma luam de el sa invete......dar acum serios vorbind...orice clipa pe pamantul aceste ne este data ca sa construim ceva, sa intelegem sensul si binele...ori putem face asta numai asimiland..si ajungand la un nivel de intelepciune unde vedem sensul in toate..unde stim raspunsul in toate......si chiar daca in mare majoritate omul foarte greu ajunge pana acolo din cauza delasarilor, ispitelor.....au fost multe cazuri de intelepti care cu tarie, credinta si lupta constanta cu cele rele si ispitoase...au ajuns pana acolo..si de aceea, au scris mesaje catre noi cei care inca urcam mereu pe scara noastra..ca sa stim sa nu ne indoim.....ca binele este..si Dumnezeu este cu noi.....si toate au o rasplata cereasca de neinchipuit....
Asa cred yo, iubita mea....si cred ca asa i-as fii raspuns copilei mele de m-ar fii intrebat!
Love ya!

Aceasta postare a fost editata de USA: Mar 11 2010, 06:23 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Mar 11 2010, 06:34 PM
Postare #17


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(USA @ Mar 11 2010, 06:20 PM) *
Am auzit pe cineva spunand..."oare sa mai fac copil?....oricum vine sf lumi!".....in prima clipa ma racait sa zic asa....am considerat ca acea persoana extrem de slaba......dar peste anii...acea intrebare de multe ori imi rasare in minte......si uneori am ajuns sa ma intreb si yo....oare cum sa ne crestem copii ca ei sa fie cat mai fericiti si mai in siguranta......dar mereu ceva ma readuce cu privirea pe cartea sfanta....si ma linistesc.....Dumnezeu ma va invata cum sa imi cresc puiul ca el sa fie bine.....sub privirea lui, mana lui sunt sigura ca relele sunt mai usoare...

Ori , mai spunea cineva ca....traim in lumea lui DUmnzeu.....cu rele cu bune decise de el.....yo una nu cred ca El poate face rau, nu cred ca exsista acest cuvant in jurul lui....in "mintea" lui....ci......raul apare cand noi devenim mai slabi in credinta...devenim mai usor de ispitit de cel rau.....si binele este cand suntem cu ochii spre cer..si urmam caile lui.....iar acest raspuns nu mai departe de azi dimineata mi s-a conturat in minte..ascultand o discutie pe tema la radio in drum spre munca, in masina.....

Dumnezeu e binele.....iar noi trebuie doar sa il rumam..si raul dispare de langa noi!

...f frumos....asa este.... trandafir.gif
....Cuvantul lui Dumnezeu ne spune ca AZI este ziua noastra, MAINE...ii apartine Lui...
...Ruxy greu raspuns a trebuit sa gasesti.....dar sunt sigura ca Dumnezeu ti l/a dat pe cel potrivit trandafir.gif trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 13 2010, 01:46 AM
Postare #18


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(ruxy @ Mar 11 2010, 08:57 AM) *
Ca si celalalt site, si acesta interpreteaza acelasi subiect in maniera ortodoxa, crestina, de speriat sperie si unii si altii...ne ramane de citit Cartea Sfanta atat si cuvantul Lui Dumnezeu, daca le avem pe acestea nu mai avem nevoie si de altfel de interpretari...informatiile sunt bine venite din ambele directii, e bine de meditat asupra lor, sunt lucruri care probabil se vor intampla intr-un viitor apropiat, dar asta nu stie nimeni in afara de El....sa ne rugam.... trandafir.gif

notworthy.gif nu vreau sa ma contrazic cu nimeni si mai ales cu tine scumpa RUXI,dar eu i-am zis parintelui de aici de la biserica noastra si mi-a zis ca ala,cu ZAMOLXE(situl indicat de ROXANNE) nu e un site ortodox! s-auitat prin el si a spus ca dl respectiv a fost excomunicat si ca invatatura ortodoxa nu ne invata de entitati si cate si mai cate ,pacat ca se folosesc de numele PArintelui ARSENIE si a aaltor sfinti sa duca in eroare o gramada de oameni! ASTA eceea ce mi-a scris parintele in e-mail si am simtit ca ecorect sa transmit acest mesaj.............deci "cine are urechi sa auda" ,.......atat.va pupik pe toate!scuze daca am suparat pe cineva oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de perla163: Mar 13 2010, 01:50 AM


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2010, 07:50 AM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



Parerea mea este ca intodeauna au fost cutremure si oameni deosebit de rai
toate isi au rostul si explicatii
prima data asa eram si eu...vai ca ce ma fac...ca mi frica!!!
dc as fi fost singura nu-mi era frica...dar cu copilul!!!!!
dar acum numai....
ce o fi o fi...
dar sfarsitul nu vine acum.....nu vor apuca nici stranepotii nostrii
rau va veni mai mult...dar nu sfarsit...
pamantul trece prin diverse cicluri...
climele se schimba asa cum s-a intamplat de biliarede de ani...in repetate randuri
placile tectonice se deplaseaza
de unde cutremure
Africa in mii de ani se va unii cu Europa
Insulele vor disparea mare lor majoritate
http://www.astrotm.home.ro/Cele%20noua%20planete/earth.htm
cate ceva general
razboi mereu a fost in lume...
am trecut prin 2 razboaie mondiale...ar tb sa fie ceva diferit la al treilea???

nina...sper ca nu te-am suparat
d da imi cer iertare rolleyes.gif
ai pus o probl ffff buna...in acest topic
multi sunt macinati de frica
si eu tot asa am fost...
greu am scapat
este adevarat ce spuneti...aceste lucruri se vor intampla odata
dar inca nu acum...
notworthy.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2010, 07:53 AM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(perla163 @ Mar 13 2010, 12:46 AM) *
notworthy.gif nu vreau sa ma contrazic cu nimeni si mai ales cu tine scumpa RUXI,dar eu i-am zis parintelui de aici de la biserica noastra si mi-a zis ca ala,cu ZAMOLXE(situl indicat de ROXANNE) nu e un site ortodox! s-auitat prin el si a spus ca dl respectiv a fost excomunicat si ca invatatura ortodoxa nu ne invata de entitati si cate si mai cate ,pacat ca se folosesc de numele PArintelui ARSENIE si a aaltor sfinti sa duca in eroare o gramada de oameni! ASTA eceea ce mi-a scris parintele in e-mail si am simtit ca ecorect sa transmit acest mesaj.............deci "cine are urechi sa auda" ,.......atat.va pupik pe toate!scuze daca am suparat pe cineva oFloare1.gif

pffffffffffffffffffffffff
insusi numele este suspect...ZALMOXE:::ca si zeul dacilor
contrar opus lui Dumnezeu...
of of...da ...este pacat ca se folosesc de numele sfintiloer...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:13 PM