Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce De Prostii Mai Faceam In Copilarie!, va mai anintiti?
georgeta23
postare Feb 12 2008, 11:22 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(Viorel @ Feb 12 2008, 10:24 PM) *
Ligia tocmai s-a machiat cu un marker permanent, acum se chinuie Patricia s-o demachieze cu un maglavais din colectia ei...
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
incearca cu putin spirt, dar mare grija!eu asa il curat pe edy


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 12 2008, 11:56 PM
Postare #12


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



can fratele meu facea dus ,dadeam cu spray de tantari pe gaura chei de la usa de la baie liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Feb 13 2008, 01:07 AM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(ella14 @ Feb 12 2008, 11:56 PM) *
can fratele meu facea dus ,dadeam cu spray de tantari pe gaura chei de la usa de la baie liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Doamne esti totala! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2008, 01:28 AM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




vad ca nu s-au schimbat prea mult poznele de la mine pana la tine Georgeta liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cu exceptia denumirii la invizibile noi le ziceam invizoaice... asa si aratau... puteau rupe orice dres liwlol.gif liwlol.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Feb 13 2008, 08:20 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2008, 01:28 AM) *
vad ca nu s-au schimbat prea mult poznele de la mine pana la tine Georgeta liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cu exceptia denumirii la invizibile noi le ziceam invizoaice... asa si aratau... puteau rupe orice dres liwlol.gif liwlol.gif

erau tari nu Danna? pacat ca copii nostrii nu cred ca vor practica jocurile care noua ne cauzau atata placere...la ei va fi la putere internetul....


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2008, 08:29 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(georgeta23 @ Feb 13 2008, 08:20 PM) *
erau tari nu Danna? pacat ca copii nostrii nu cred ca vor practica jocurile care noua ne cauzau atata placere...la ei va fi la putere internetul....

notworthy.gif notworthy.gif as fi ingrozita sa o vad pe Deny cu prastia sau cu cracanul... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 13 2008, 08:35 PM
Postare #17


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



imi aduc aminte aveam vreo 7-8 ani si ma jucam cu copiii in jurul blocului ascunsul alaturi era unitatea de pompieri pe vremea aia poarta unitatii era un banal lant si noi neavand ce face ne ascundeam acolo.Asta pana ce a fugit un furier dupa noi si la prins pe unul din baieti.Saracul baiat a facut pe el de frica.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Feb 13 2008, 08:36 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2008, 08:29 PM) *
notworthy.gif notworthy.gif as fi ingrozita sa o vad pe Deny cu prastia sau cu cracanul... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif pe mine si acum m-ar tenta un piscarici, o prastie, un tuberman, abia astept sa ma joc cu Edy, bine ca e baiat.... ca nu pre imi placea sa ma joc cu papusile...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Feb 13 2008, 08:37 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(adelastefaroi @ Feb 13 2008, 08:35 PM) *
imi aduc aminte aveam vreo 7-8 ani si ma jucam cu copiii in jurul blocului ascunsul alaturi era unitatea de pompieri pe vremea aia poarta unitatii era un banal lant si noi neavand ce face ne ascundeam acolo.Asta pana ce a fugit un furier dupa noi si la prins pe unul din baieti.Saracul baiat a facut pe el de frica.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ancussa
postare Feb 15 2008, 02:51 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 23-January 08
Membru nr.: 13,197



Cand aveam 4 sau 5 ani, mi-au luat bunicii creta colorata, considerand ca sunt suficient de matura ca sa nu fac boacane cu ea. Imi amintesc si azi, cu cata fascinatie am admirat creta rosie cum ramane pe perete. Cum sarea praful din ea si din dara desenata apasat si cum ramanea peretele colorat in urma cretei. A incercat bunica cu tot sucul de lamaie de care dispunea sa o scoata, rolleyes.gif fara succes.

Si imi mai amintesc cu cata ardoare credeam in Mosi (Craciun si Nicolae). Cum mi-am certat bunicul pe care l-am vazut iesind pe usa din spatelele casei, convinsa fiind ca el i-a spus mosului sa plece, sa nu vina la mine ca nu merit. Eram convinsa ca am vazut spatele mosului plecand in fata bunicului.

Eu am copilarit la bunici, la curte, aveam gaina mea, cu care vorbeam si care imi raspundea. La 7 ani, m-au luat parintii la apartament sa ma dea la scoala. Avertizata fiind, mi-am pregati bocceluta cu toate jucariile pe care voiam sa le iau cu mine. De asemenea am mai pregatit un cos de rachita, in care am pus gaina si peste care am pus o carpa. Nimeni nu suspecta nimic, era perfect, cosul statea pe bancheta din spate. Dar ce sa vezi, pana cand a intors mama masina, gaina a iesit din cos speriata. crybaby.gif Saptamana urmatoare, bunica mi-a servit-o mandra cu bors! De atunci nu am mai vrut sa mananc carne.

Iar atunci cand eram mai mare, eram deja la scoala in 1-4, iernile erau mai inzapezite. Ne adunam micutele blocului dupa ore intr-unul din balcoane si aruncam cu bulgari dupa oameni. Am nimerit un batran care a venit la usa sa ceara socoteala. Cand l-am vazut amenintand ca vine, am fugit in cea mai indepartata camera si m-am ascuns dupa usa. Fetele i-au tinut piept, si nu a ajuns la mine, dar vai! ce sperietura am mai tras. Ce o fi spus omul acela nu imi mai amintesc, dar de atunci mi-e mila de oameni.

Tot in 1-4, mama imi lasa mancare pregatita pentru masa de pranz. Eu nu mancam. Dupa o saptamana, ma ia si imi explica cat se chinuie ea sa imi gateasca si ce eforturi face, iar eu nerecunoscatoare... las mancarea intacta. Ca sa ii fac pe plac, am luat pret de o portie intr-o farfurie si am aruncat-o pe geam (stiam ca mancarea e sfanta si nu se arunca la gunoi). Dar nu stiam ca drumul mamei de la masina trecea fix pe unde aruncasem eu. Biata de ea cand si-a recunoscut gateala... In acea zi mi-am castigat dreptul de a nu mai manca la pranz. Si asa am ramas pana in ziua de azi.

Huh, mi se face dor de bunici. Cata rabdare au avut cu mine!
Ma hranea bunicul, ca mie nu imi placea sa mananc. Si erau doua scenarii: dupa fiecare lingura de mancare, dadeam o fuga pana la poarta si inapoi, sau: o lingura eu, o lingura gaina din bratele mele (si manca draga de ea).

Tot mica fiind se pare ca aveam ceva imaginatie: ii scapa bunicului ceva din mana, la care eu il intreb "ai maini de vata?" Bietul de el, tare necajit a fost, pentru ca avusese un accident la una dintre maini si nu o mai putea folosi la capacitatea maxima.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:31 AM