Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Turmalina - Remediu Pentru Afectiunile Reumatice, produs natural pentru afectiuni
costi_123
postare Jul 13 2017, 10:48 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 13-July 17
Membru nr.: 238,965



Turmalina este o piatră dură care are mai multe proprietăți. Nu este doar o piatră obișnuită, ci și o piatră terapeutică care este folosită pentru rezolvarea problemelor de sănătate persoanelor care o folosesc.

Are un efect de încălzire și un efect de emitere a unor ioni negativi. Tehnologia a putut face ca această piatră să fie adusă până în stadiul de turmalină semilichidă și ulterior a putut fi înserată în materiale textile terapeutice.

Piatra cu turmalina este indicată in problemele reumatice și durerile osteo-articulare. Proprietatea de încălzire face ca această să fie cu totul specială. Odată aplicat pe piele materialul textil cu turmalină, cu ajutorul caldurii furnizate de organism, turmalina emană ioni negativi și oferă o senzație de încălzire mult mai puternică față de aplicarea unu material textil obișnuit.

Această încălzire provoacă o vasodilatație a vaselor de sânge, ajută la oxigenarea celulară și contribuie la procesul de detoxifiere. Prin aceste proprietăți, piatra cu turmalină elimină durerile din zona în care este aplicată.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bryan_Ruffin
postare Mar 13 2024, 06:39 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 10
Inscris la: 29-July 19
Membru nr.: 239,693



Playing video games online at cookie clicker is one of the ways that we get to show off our muscles to all of our new friends that we have made all across the world. It is possible to become addicted to it, and I believe that parents have a lot of responsibility in making sure that things go more smoothly in this regard.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:36 AM