Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Le-ati Dat Copiilor De Mincare Azi, idei pentru mamici
floricica81
postare Apr 29 2010, 04:19 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 460
Inscris la: 5-March 09
Membru nr.: 76,052



QUOTE(dyanp @ Apr 29 2010, 05:02 PM) *
si noi tot snitele, cu cartofi si salata de brocoli.

Chiar, cum o faci? ca piure nu-i place lui Radu!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 29 2010, 04:21 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Diminetile din saptamana papa doar un iaurt activia cu peach si grau.....ca la 7.30 ii asteapta cu masa la Daily-care.

Peste wekeend.....
dimineata papa ori
- iaurt organic+cotage cheese+fruct si lapte cu cacao...
ori aperitiv
- sunculita presata, piept pui afumat, 3 felii rosii, o felie Feta(branzica), 3 masline, jumatate ceapa verde, juma feli branza topita pe painica tost si ceiut cu lamaie si miere multa.....mezelurile mai difera, depinde ce mai luam....
- yo evit tostul cu unt si cascaval.....dar ei ii place tare....so, mai primeste unoori.....dar numai daca are si jumatate de para langa....ori Nuttela pe paine...

Pe la 11 vreau putine cereale....cu ceva prajiturica facuta de mine mai mereu...ori tortule..ori inghetata....
De pranz(2/3 Pm) mai mereu ciorbica....cu suculet ceva/ceai
Pe la 5/6 vrea mai mereu un fruct...mar de obicei...ori chiar papica uneori in saptamana...
Pe la 7.30Pm.......ce gatesc de seara..peste wekeend mai mereu e ceva cu gretar de pui langa ceva.....ori ce mai incropesc yo...si lapte.....si cam asta e....

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 29 2010, 04:22 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Apr 29 2010, 04:39 PM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(Sara1 @ Apr 29 2010, 07:12 AM) *
salata de brocoli??? si au mincat de buna voie? cum o faci?



morcov ras, brocoli fasiute sau buchetele si cu iuart cu lamaie, simplu
de multe nu folosesc decat brocoli rupt in bucatele cu iaurt, gen snack....si cu morcovi la fel, si ei pur si simplu iau iaurtul sau smantana pe morcov sau brocoli si asa mananca...dar nu-mi iese mereu figura...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 29 2010, 05:44 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371




QUOTE(USA @ Apr 29 2010, 07:21 AM) *
Diminetile din saptamana papa doar un iaurt activia cu peach si grau.....ca la 7.30 ii asteapta cu masa la Daily-care.

Peste wekeend.....
dimineata papa ori
- iaurt organic+cotage cheese+fruct si lapte cu cacao...
ori aperitiv
- sunculita presata, piept pui afumat, 3 felii rosii, o felie Feta(branzica), 3 masline, jumatate ceapa verde, juma feli branza topita pe painica tost si ceiut cu lamaie si miere multa.....mezelurile mai difera, depinde ce mai luam....
- yo evit tostul cu unt si cascaval.....dar ei ii place tare....so, mai primeste unoori.....dar numai daca are si jumatate de para langa....ori Nuttela pe paine...

Pe la 11 vreau putine cereale....cu ceva prajiturica facuta de mine mai mereu...ori tortule..ori inghetata....
De pranz(2/3 Pm) mai mereu ciorbica....cu suculet ceva/ceai
Pe la 5/6 vrea mai mereu un fruct...mar de obicei...ori chiar papica uneori in saptamana...
Pe la 7.30Pm.......ce gatesc de seara..peste wekeend mai mereu e ceva cu gretar de pui langa ceva.....ori ce mai incropesc yo...si lapte.....si cam asta e....

Maninca foarte bine si asortat Babys! eusa_clap.gif love1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 29 2010, 05:46 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(floricica81 @ Apr 29 2010, 06:46 AM) *
In fiecare dimi lapte sau iaurt cu cereale, cateodata omleta cu dadavete=castravete, nu-i plac ouale fierte, (nu stiu cum sa-l fac sa le manance si asa ca-s mai sanatoase), apoi fructe si ciorba sau supa din care papa maxim 3 zile.
Vineri, sambata si dum ciorba de cocos
Vineri seara scrumbie la cuptor umpluta cu ceapa verde
sambata si dum piure cu lapte praf
Luni, marti, mie. ciorba de vita iar seara spanac, mamaliguta cu branza si smantana, piure de broccoli(obligat fortat) biggrin.gif
Azi si maine ciorba de rosii cu stevie si mult leustean de gradina, seara inca nu stiu...poate spaghetti cu piept de pui; ii plac ff mult sau un pilaf...

Alt puiut care maninca bine!! Sa speram ca il tine, ca si ai mei erau mincai mari pina pe la 2 ani jumate si dupa...mi-au mincat rabdarile!Multumim de idei! Iar ciorbita banuiesc ca e de cocosh si nu de nuca de cocos! liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 29 2010, 05:48 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(dyanp @ Apr 29 2010, 07:39 AM) *
morcov ras, brocoli fasiute sau buchetele si cu iuart cu lamaie, simplu
de multe nu folosesc decat brocoli rupt in bucatele cu iaurt, gen snack....si cu morcovi la fel, si ei pur si simplu iau iaurtul sau smantana pe morcov sau brocoli si asa mananca...dar nu-mi iese mereu figura...

iaurt alb, acru? al meu ala mare, mai maninca bete de telina cu sos ranch, sau morcovei mici simpli. o sa incerc si eu salata ta,deci brocoliul e crud?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Apr 29 2010, 08:47 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



in seara asta au mancat peste si cartofi prajiti si doar Alexandra a vrutun pic de salata , desert capsuni
Sara la pranz ciorba de perisoare si un iaurt ,Alexandra la pranz la gradi un piure (cu acelgas, fasole verde,telina,prazcartof si morcov) si piftelute cu mazare ,desert pepene galben
gustare la gradi Sara para si Alexandra iaurt
inainte ce culcare nelipsitul biberon cu lapte


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 29 2010, 09:58 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Sara1 @ Apr 29 2010, 06:48 PM) *
iaurt alb, acru? al meu ala mare, mai maninca bete de telina cu sos ranch, sau morcovei mici simpli. o sa incerc si eu salata ta,deci brocoliul e crud?

Pentru o digestie lejera...brocolli nu se papa crud...se fierbe pe foc mic sau la aburi ...se adauga in apa care clocoteste si se da in clocot 5 min, apoi se stinge focul si se mai lasa acoperit 5 min...e mai bine mai ales pentru copii...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 29 2010, 10:02 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Fetelor, nu dati copiilor mezeluri, pana tarziu, dupa 7 ani...e cel mai bine...nu sunt deloc sanatoase, nici pentru noi adultii dar pentru copii...nici branza topita nu e o alegere buna, chiar deloc, hai cascavalul treaca-mearga...indreptati-va spre produsele de casa, cat mai naturale...muuulti pupici tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 29 2010, 11:04 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(ruxy @ Apr 29 2010, 01:02 PM) *
Fetelor, nu dati copiilor mezeluri, pana tarziu, dupa 7 ani...e cel mai bine...nu sunt deloc sanatoase, nici pentru noi adultii dar pentru copii...nici branza topita nu e o alegere buna, chiar deloc, hai cascavalul treaca-mearga...indreptati-va spre produsele de casa, cat mai naturale...muuulti pupici tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Offf, Ruxi, in principiu stiu si eu ca mai bine nu, dar ma gindeam ca fiind organici cremvustii, luati de la cel mai scump magazin de la noi, scrie pe ei ca sunt facuti numai cu produse naturale si fara nici un fel de aditivi (banuiesc ca E-uri) am zis ca hai, ca le place gustul la nebunie! Stii si tu cum e aici cultura hot-dog-ului! Si pentru mine e o seara in care scap mai repede cu gatitul si hranitul! Ce zici? notworthy.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 07:26 AM