Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiri Michael Jackson
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:40 AM
Postare #11


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Moartea lui Michael Jackson va aduce lansarea unui nou album al artistului și, totodată, ultimul. Acesta va conține cântecele pregătite pentru turneul "This Is It".

AEG Live, firma organizatoare a concertelor superstarului din Londra, a anunțat că repetițiile, făcute în Los Angeles cu 24 de ore înaintea decesului și înregistrate audio-video, vor constitui un material discografic de excepție marca Michael Jackson.

11 piese consacrate și efecte vizuale de mare efect – aceasta a fost rețeta show-ului ce trebuia pus în scenă începând cu 13 iulie. Managerul lui Michael Jackson, Frank DiLeo, spune că acesta era încântat de rezultat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:42 AM
Postare #12


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Jackson, pasionat de muzica clasică

Compozitorul David Michael Frank, care a lucrat cu Jackson în 1989, a primit un telefon de la asistentul lui Michael în urmă cu două luni, pentru o nouă colaborare.

Jakson l-a invitat pe Frank să vină la casa sa din Los Angeles, unde i-a spus că lucrează la un album instrumental clasic și i-a cerut ajutor pentru orchestrare.

“Avea două melodii compuse de el, dar nu erau complete”, a declarat Frank care a adăugat că a fost impresionat de cunoștințele lui Jackson despre muzica clasică.

“A menționat mai multe melodii instrumentale ale sale pe care vroia să le înregistreze, inclusiv o piesă jazz. Sper ca într-o zi familia sa să decidă să îi înregistrere muzica pentru a arăta lumii profunzimea sa artistică”, a adăugat compozitorul.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:44 AM
Postare #13


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



500 de milioane de oameni vor să asiste la înmormântarea lui Michael Jackson

O jumătate de milliard de fani au aplicat la tragerea la sorți pentru cele 17.500 de bilete gratuite ce permit prezenta la serviciul memorial a lui Michael Jackson care va avea loc la Staples Center din Los Angeles,


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jul 4 2009, 02:01 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063




Eu una cred ca i-a fost provocata moartea... mad.gif Am vazut pe www.stirileprotv.ro filmuletul cu repetitiile pt concertul de la Londra, si nu arata deloc a schelet, ca si-asa el tot timpul a fost slab, si nici nu parea sa-i cada nasul. Cred ca totul e tras de par. Arata destul de bine...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 02:08 PM
Postare #15


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(roxanne @ Jul 4 2009, 03:01 PM) *
Eu una cred ca i-a fost provocata moartea... mad.gif Am vazut pe www.stirileprotv.ro filmuletul cu repetitiile pt concertul de la Londra, si nu arata deloc a schelet, ca si-asa el tot timpul a fost slab, si nici nu parea sa-i cada nasul. Cred ca totul e tras de par. Arata destul de bine...

exact la fl cred si eu...cineva e vinovat de moartea lui...arata f bine inainte cu 2 zile si...poc


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 03:08 PM
Postare #16


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Copilul mort la CMU si Michael Jackson, rapusi de acelasi medicament?!

Unul dintre sedativele folosite la anestezia copilului mort in Centrul Medical din Bucuresti dupa examenul RMN se numeste Propofol si este acelasi medicament care i-ar fi provocat sfarsitul si lui Michael Jackson.

preluare stirileprotv


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 03:17 PM
Postare #17


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Jul 4 2009, 04:00 PM
Postare #18


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



Michael Jackson a dorit ca, după moarte, trupul său să fie conservat în poliuretan


Potrivit presei internaționale, mii de oameni îl vor conduce pe ultimul drum pe regele muzicii pop și sute de milioane de telespectatori vor urmări funeraliile.
Deși familia lui Michael Jackson a anunțat că dorește să organizeze o ceremonie restrânsă, zeci de mii de fani vor dori să asiste la înmormântare. Cu toate acestea, nu au fost anunțate data și locul funeraliilor, însă s-au formulat mai multe ipoteze cu privire la acest subiect. Este posibil ca starul să nu fie înhumat sau incinerat, ci conservat în poliuretan.

Ipoteza a fost lansată de un medic german și dată publicității de Daily Mail. Regele muzicii pop ar urma să fie îmbrăcat în poliuretan în poziția de moonwalking, pași de dans pe care starul i-a inventat. Potrivit medicului german, în urmă cu cîteva luni, Michael Jackson și-a exprimat dorința de a fi conservat în poliuretan, la fel ca maimuța lui Bubble. Mai multe surse au povestit că megastarul urma să dedice un moment artistic lui Bubble, în timpul concertelor de la Arena O2.

Printre personalitățile din lumea show-biz-ului, care vor participa la funeraliile lui Michael Jackson se numără, Paul McCartney, cu care megastarul a colaborat și actrița Elisabeth Taylor, prietenă apropiată a regelui muzicii pop.

De-a lungul timpului, fanii de pretutindeni s-au adunat pentru a-și lua adio de la idolii lor. În 1977, 75.000 de fani au fost prezenți la înmormântarea lui Elvis Presley, iar, în 1997, peste 250.000 de persoane au condus-o pe ultimul drum pe Prințesa Diana.





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 4 2009, 04:05 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



am ramas fara cuvinte................din nou! crybaby.gif


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Jul 4 2009, 04:08 PM
Postare #20


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



Eveniment în memoria lui Michael Jackson, la stația de metrou Piața Unirii


Un eveniment în memoria lui Michael Jackson a fost organizat marți, la stația de metrou Piața Unirii 1 din Capitală.
Cei prezenți au cântat împreună câteva dintre cele mai cunoscute melodii ale megastarului și au învățat să facă celebra mișcare de dans "Moonwalk".

Evenimentul a fost organizat în parteneriat cu Metrorex, care a permis transmiterea sunetului prin difuzoarele din stație, și cu Zoom TV, care a afișat versurile melodiilor pe ecrane


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 03:24 AM