Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1180 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iulie 2009
Aleyna32
postare Nov 10 2008, 10:00 AM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-November 08
Membru nr.: 46,721



QUOTE(muzo @ Nov 6 2008, 03:09 PM) *
salut!
pai doctorul m-a programat abia in 18! mie se pare foarte departe...
ah, sa va intreb... ce credeti/stiti despre inot? copiii mei ( 20 de copii, clasa2) fac inot la bazinul olimpic... si eu cu ei, ca imi place... dar ieri asa tare mi-a mirosit a clor ca m-am inspaimantat..
da.. si tickerele mele sunt nebune smile.gif
va pupicesc!
ma duc la nani


Buna madasasa, nu stiu exact ce sa iti spun in legatura cu sangerarile dar du-te urgent la medic. Nu vreau sa te sperii dar eu anul trecut am avut o extrauterina si aveam la fel sangerari putine maronii. Deci nu astepta. Te astept cu vesti.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aleyna32
postare Nov 10 2008, 10:03 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-November 08
Membru nr.: 46,721



QUOTE(madasasa @ Nov 10 2008, 10:15 AM) *
Buna....

Sper din tot sufletul sa fac si eu parte din "Mamici de iulie 2009". Sunt in tratament cu UTRAGESTAN(2/6 ore) si NO-SPA(1/8 ore). Sunt speriata foarte rau de sangerarea care o am(maronie, slaba cantitativ). Dupa nivelul beta HCG(de vineri 07.11) sunt insarcinata in 4-5 saptamani.
Azi dimineata am repetat analiza, va fi gata in jur de pranz. Sper sa ma ajute Dumnezeu si sa fie totul bine.
A trecut cineva prin asta? Ma puteti sfatui in vreun fel?

Va pup pe toate...



Buna madasasa, nu stiu exact ce sa iti spun in legatura cu sangerarile dar du-te urgent la medic. Nu vreau sa te sperii dar eu anul trecut am avut o extrauterina si aveam la fel sangerari putine maronii. Deci nu astepta. Te astept cu vesti.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Nov 10 2008, 10:11 AM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(Aleyna32 @ Nov 10 2008, 12:03 PM) *
Buna madasasa, nu stiu exact ce sa iti spun in legatura cu sangerarile dar du-te urgent la medic. Nu vreau sa te sperii dar eu anul trecut am avut o extrauterina si aveam la fel sangerari putine maronii. Deci nu astepta. Te astept cu vesti.


Multumesc mult tuturor...deja mi-ati raspuns; nu ma asteptam sa fiti asa rapide.

La medic am fost, acum trei zile; a fost retinut. Se vede ceva in uter dar nu-mi poate spune mai multe. Beta HCG-ul l-am repetat azi dimineata(vineri il aveam 2000). Sa dea Dumnezeu sa creasca; medicul mi-a spus ca asta trebuie sa se intample ca sa stim ca sarcina este in evolutie. Azi n-am mai facut eco; probabil era mult prea repede.
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine. Peste 2 ore ii dau telefon doctoritei; ma rog si sper sa fie bine.

Va pup,


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aleyna32
postare Nov 10 2008, 12:01 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-November 08
Membru nr.: 46,721




QUOTE(madasasa @ Nov 10 2008, 12:11 PM) *
Multumesc mult tuturor...deja mi-ati raspuns; nu ma asteptam sa fiti asa rapide.

La medic am fost, acum trei zile; a fost retinut. Se vede ceva in uter dar nu-mi poate spune mai multe. Beta HCG-ul l-am repetat azi dimineata(vineri il aveam 2000). Sa dea Dumnezeu sa creasca; medicul mi-a spus ca asta trebuie sa se intample ca sa stim ca sarcina este in evolutie. Azi n-am mai facut eco; probabil era mult prea repede.
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine. Peste 2 ore ii dau telefon doctoritei; ma rog si sper sa fie bine.

Va pup,


Sunt nerabdatoare sa vad ce iti spune doctorita. Sa dea Dumnezeu sa fie in regula. Nu ma pricep la valorile HCG dar stiu ca se dubleaza o data la 2 zile. Dureri ai?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Nov 10 2008, 12:24 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(Aleyna32 @ Nov 10 2008, 02:01 PM) *
Sunt nerabdatoare sa vad ce iti spune doctorita. Sa dea Dumnezeu sa fie in regula. Nu ma pricep la valorile HCG dar stiu ca se dubleaza o data la 2 zile. Dureri ai?



Am sunat acum. Se pare ca valoarea a scazut. Mi-a spus ca vor repeta analiza; sa sun din nou peste 1 ora. Nu-mi vine sa cred.
Da, am si dureri...dar suportabile.
Nu-mi vine sa cred....sper ca este o greseala.
Am ramas fara cuvinte.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diutza
postare Nov 10 2008, 12:38 PM
Postare #16


just me
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,542
Inscris la: 7-March 08
Din: far, FAR ... away
Membru nr.: 17,099



QUOTE(madasasa @ Nov 10 2008, 12:24 PM) *
Am sunat acum. Se pare ca valoarea a scazut. Mi-a spus ca vor repeta analiza; sa sun din nou peste 1 ora. Nu-mi vine sa cred.
Da, am si dureri...dar suportabile.
Nu-mi vine sa cred....sper ca este o greseala.
Am ramas fara cuvinte.


Of, draga de tine....
Sa dea Domnul sa fie totul bine!
Si laboratoarele noastre mai dau gres din pacate; de-asta sper ca vei primi un raspuns pozitiv.
Mult curaj!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Nov 10 2008, 01:09 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



Multumesc mult diutza si tie Aleyna32 !

Sper sa fie o greseala....Oricum in maxim jumatate de ora voi afla. Am tras si o portie buna de plans, poate ajuta....incerc sa glumesc acum....
Nu stiu ce sa fac....sau daca e ceva de facut.
Sunt tare confuza....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aleyna32
postare Nov 10 2008, 01:38 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-November 08
Membru nr.: 46,721



QUOTE(madasasa @ Nov 10 2008, 02:24 PM) *
Am sunat acum. Se pare ca valoarea a scazut. Mi-a spus ca vor repeta analiza; sa sun din nou peste 1 ora. Nu-mi vine sa cred.
Da, am si dureri...dar suportabile.
Nu-mi vine sa cred....sper ca este o greseala.
Am ramas fara cuvinte.



Draga mea, ai mare grija. Daca este extrauterina valoarea HCG scade. Eu sunt trecuta prin asta si stiu. Am ramas doar cu o trompa. Era sa mor pt. ca nu se vedea unde este sarcina. Nu vedeau nimic in uetr dar nici nu o localizau si am stat pana in ultimul moment. M-am dus cu hemoragie interna. Cu ajutorul lui Dumnezeu am scapat si uite ca am ramas iar insarcinata dupa ce credeam ca nu voi mai putea avea copii. Te astept cu vesti. gravida.gif 6+
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Nov 10 2008, 02:13 PM
Postare #19


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(Aleyna32 @ Nov 10 2008, 03:38 PM) *
Draga mea, ai mare grija. Daca este extrauterina valoarea HCG scade. Eu sunt trecuta prin asta si stiu. Am ramas doar cu o trompa. Era sa mor pt. ca nu se vedea unde este sarcina. Nu vedeau nimic in uetr dar nici nu o localizau si am stat pana in ultimul moment. M-am dus cu hemoragie interna. Cu ajutorul lui Dumnezeu am scapat si uite ca am ramas iar insarcinata dupa ce credeam ca nu voi mai putea avea copii. Te astept cu vesti. gravida.gif 6+



Am aflat.....sarcina este oprita din evolutie. Trebuie sa incep sa iau antibiotice(Cefalexin 1/12 ore), iar maine dimineata, analize, eco si aspiratie.
Asta am aflat, asta va spun si voua...
Cuvintele sunt de prisos acum....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diutza
postare Nov 10 2008, 02:56 PM
Postare #20


just me
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,542
Inscris la: 7-March 08
Din: far, FAR ... away
Membru nr.: 17,099



QUOTE(madasasa @ Nov 10 2008, 02:13 PM) *
Am aflat.....sarcina este oprita din evolutie. Trebuie sa incep sa iau antibiotice(Cefalexin 1/12 ore), iar maine dimineata, analize, eco si aspiratie.
Asta am aflat, asta va spun si voua...
Cuvintele sunt de prisos acum....


Of, draga de tine!
Fii tare, ca timpul le va rezolva pe toate...
Eu am avut in februarie avort menstrual si, desi mi-a fost tare greu, pot spune ca am trecut peste asta.
Organismul tau stie mai bine cand sa respinga o sarcina care de la inceput e cu probleme.
Deci, daca sarcina nu e viabila, se opreste. In mod normal pana in 8 saptamani ar trebui sa se elimine singura...
Ai mare grija de tine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1180 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:19 PM