Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

266 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sotul Meu Este Prea Atasat De Familia Lui
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:13 AM
Postare #11


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



si noi tot de 2 ani suntem casatoriti avem un bebe de 11luni si 10 zile,dupa ce ne-am casatorit am stat cu soacra doar 7 luni care pentru mine au insemnat 7 ani isi batea joc de mine pur si simlpu stateam in petre ispirescu si lucram in pipera plecam la munca la 7 dim si ma intorceam la 7 seara nu va spun ca nu facea nimic in casa si ma astepta pe mine cu carnea scoasa din congelator ca sa fac mancare era un calvar pentru mine sa ma intorc "acasa' de la munca eu ii faceam toata treaba spalam si wc ul dupa ea si ficasa (statea si sora lui cu noi -19ani),maicasa e divortata,am stat si am rabdat pana in ziua de craciu cand a avut nesimtirea sa ii spuna sotului meu ca atunci cand el a fost plecat in Italia 3 zile eu plecam la 12 noapte la barbati,ce sa va spun ca ma facea de fata cu el tarfa sui curva (bine ca nu aveam bebica atunci)o ora a urlat ca o nebuna ca sunt tarfa si curva si el o credea si era de partea ei ca sa nu spun ca mau batut amandoi atunci,imi vine si acum sa plang cand va povestesc ...................in fine am plecat la mama atunci in ziua de Craciun


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 30 2008, 10:20 AM
Postare #12


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 12:13 AM) *
si noi tot de 2 ani suntem casatoriti avem un bebe de 11luni si 10 zile,dupa ce ne-am casatorit am stat cu soacra doar 7 luni care pentru mine au insemnat 7 ani isi batea joc de mine pur si simlpu stateam in petre ispirescu si lucram in pipera plecam la munca la 7 dim si ma intorceam la 7 seara nu va spun ca nu facea nimic in casa si ma astepta pe mine cu carnea scoasa din congelator ca sa fac mancare era un calvar pentru mine sa ma intorc "acasa' de la munca eu ii faceam toata treaba spalam si wc ul dupa ea si ficasa (statea si sora lui cu noi -19ani),maicasa e divortata,am stat si am rabdat pana in ziua de craciu cand a avut nesimtirea sa ii spuna sotului meu ca atunci cand el a fost plecat in Italia 3 zile eu plecam la 12 noapte la barbati,ce sa va spun ca ma facea de fata cu el tarfa sui curva (bine ca nu aveam bebica atunci)o ora a urlat ca o nebuna ca sunt tarfa si curva si el o credea si era de partea ei ca sa nu spun ca mau batut amandoi atunci,imi vine si acum sa plang cand va povestesc ...................in fine am plecat la mama atunci in ziua de Craciun


Sa inteleg ca te-au batut amandoi...adica si sotul si soacra???Si esti tot cu el???Eu as fi plecat de mult...NU concep ca sotul meu sa ridice mana la mine...daramite sa ma si bata...

Eu cu el nu am avut si sper sa nici nu am probleme. Parintii lui sunt in alt oras...Si ai mei la fel...Ne ducem in vizita de cate ori putem insa de cand ne-am casatorit niciodata nu i-a pus pe ai lui mai presus de mine...Si acum si de copil... trandafir.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:22 AM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



Va multumesc tare mult pentru raspunsuri va pup fetelor
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 30 2008, 10:24 AM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407




QUOTE(ari05 @ Sep 30 2008, 10:57 AM) *
vai Angi, dar ce bunici sunt aia care nu isi iubesc nepotii? nu ca la mine nu ar fi cam tot asa... dar numa pe jumate... soacra-mea m-o prea sufocat de cand am nascut, pana m-a adus in situatia de a-i interzice sa se mai apropie de mine si copil, dar in schimb socru-meu... il doare exact un c*r de nepotu-sau , primul si singurul nepot de fapt, nu-l intereseaza deloc de el... l-a vazut doar la nastere, ca deh ... a trebuit sa fie primu care il vede, sa aibe cu ce sa se laude, si la botez... in rest... mi-a zis zis ca nu am ce il lasa la ei ca il scoate afara din casa ca pe un catelus (asta nu stiu daca a zis-o din gluma sau serios)... dar oricum le-am zis ca in veci copilul meu nu va sta la ei.. mad.gif

Eu soacra am la "mana a doua" cum s-ar zice. Mama sotului e decedata si "scumpelu" de socru e recasatorit cu una care are si ea copii si nepoti. Zgripturoaica i-a spalat creieri de l-a facut pe tantalau sa tina mai mult la copii ei decat la ai lui, respectiv la nepotii ei decat la ai lui. Cand am nascut-o pe Alex n-a sunat, n-a venit la durut cum ai zis tu in C*R. Cand avea 3 sapt mie imi era rau si iubitul meu sot a scos fata la plimbare si a dus-o si in vizita la "tataitu". Cand am auzit mi-a venit sa mor, sa-l strang de gat pe Adi, dar imi era asa de rau ca nu prea am avut cum reactiona(facusem mastita si aveam febra, frisoane sad.gif ).A mai vazut-o odata la botez si pauza pana a implinit fata 3 ani. Am zis ca ia venit mintea la cap, dar de unde de cate ori venea cu copilul nu vb decat un pic cand intra in casa si apoi statea la un pahar de vorba cu fii-su povestindui ce fac nepoteii lui, cum a fost cu ei nu stiu unde in plimbare etc, etc. Zilele trecute a sunat si adi i-a dat cu flit liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Socru tau ce are? De unde dezinteresul asta?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:24 AM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



Da cam asa stau lucrurile si-a cerut iertare atunci si eu am fost mai slaba si mereu am lasat de la mine dar vad ca el tot continua sa ii puna pe ai lui mai presus de mine si copil
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 10:26 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(ari05 @ Sep 30 2008, 11:08 AM) *
laugh.gif tzuc.gif

ari cred ca e o boala sa zic asa a barbatilor sa fie mamosi dar al meu parca era peste masura, incet incet i-am scos mamosenia din cap , la inceput ma punea sa fac mancare cum face masa totul compara cu masa in primele luni de convietuit impreuna, si la cat sunt eu de incapatanata faceam tocmai invers bananab.gif ce atata comparatie cu masa dar ine e masa cumva idolul meu , pana si-a dat si el seama k eu niciodata nu voi fi ca masa si a lasat-o balta , acum mananca cum gatesc eu fara nici o problema bananab.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:31 AM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



socrul meu nu este in bucuresti e divortat de vipera de cand avea fisa 2 ani deci sotul meu care atunci avea 17 ani a crescut-o pe sorusa cu maicasa pana au facut-o de 20 ani:))))adica sotul meu a mai avut o fica,doamne iarta-ma dar tine mai mult la sorsa decat la baiatul lui .el avea 31 si eu 29 am crezut ca are minte dar se pare ca la imbolnavit maicasa atatia ani


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 30 2008, 10:31 AM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 11:13 AM) *
si noi tot de 2 ani suntem casatoriti avem un bebe de 11luni si 10 zile,dupa ce ne-am casatorit am stat cu soacra doar 7 luni care pentru mine au insemnat 7 ani isi batea joc de mine pur si simlpu stateam in petre ispirescu si lucram in pipera plecam la munca la 7 dim si ma intorceam la 7 seara nu va spun ca nu facea nimic in casa si ma astepta pe mine cu carnea scoasa din congelator ca sa fac mancare era un calvar pentru mine sa ma intorc "acasa' de la munca eu ii faceam toata treaba spalam si wc ul dupa ea si ficasa (statea si sora lui cu noi -19ani),maicasa e divortata,am stat si am rabdat pana in ziua de craciu cand a avut nesimtirea sa ii spuna sotului meu ca atunci cand el a fost plecat in Italia 3 zile eu plecam la 12 noapte la barbati,ce sa va spun ca ma facea de fata cu el tarfa sui curva (bine ca nu aveam bebica atunci)o ora a urlat ca o nebuna ca sunt tarfa si curva si el o credea si era de partea ei ca sa nu spun ca mau batut amandoi atunci,imi vine si acum sa plang cand va povestesc ...................in fine am plecat la mama atunci in ziua de Craciun

sad.gif cum de te-ai impacat cu el? tu nu sti ca cine da o data, da si a doua oara?
acum unde stati? tot cu soacra-ta?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:36 AM
Postare #19


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



am vrut s aspun ca el avea 31 ani si eu 29 cand ne-am casatorit


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 10:37 AM
Postare #20


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



de atunci de cand am plecat de la vipera am stat cu chirie si acum tot cu chirie stam,asa e ai dreptate ,sangele apa nu se face dar am zis ca o sa fie bine si uite ca tot de masa ii pasa mai tare


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

266 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:56 AM