Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

28 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Inseala Barbatii? De Ce Inseala Femeile?
ruxy
postare Feb 29 2008, 08:03 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Viorel @ Feb 29 2008, 07:35 PM) *
Si asta-i un adevar general valabil? huh.gif Da-mi voie sa cred ca nu poate fi asa...

Evident ca nu...dar nu se poate nega, ca nu exista posibilitatea sa fie una din cauze...oricum barbatii stiu mai bine..nu??? rolleyes.gif smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 29 2008, 08:12 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Heart Tango (Full Version) Monica Bellucci


wub.gif smile.gif wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 2 2008, 06:53 PM
Postare #23


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



si totusi daca ati fi inselate ati plati cu aceeasi moneda?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 2 2008, 07:13 PM
Postare #24


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




cred ca da...desi depinde si de situatie....
chiar daca stiu ca nu asa s-ar rezolva problemele, dar l-as insela doar sa il fac sa sufere si dc nu sa ma simt si eu bine.... bananab.gif
chiar ca sunt diabolica... wink.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 2 2008, 08:14 PM
Postare #25


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



QUOTE(giulia_0319 @ Mar 3 2008, 04:13 AM) *
cred ca da...desi depinde si de situatie....
chiar daca stiu ca nu asa s-ar rezolva problemele, dar l-as insela doar sa il fac sa sufere si dc nu sa ma simt si eu bine.... bananab.gif
chiar ca sunt diabolica... wink.gif


si eu sunt de aceeasi parere floare2.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 3 2008, 05:17 AM
Postare #26


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(pissy18kat @ Mar 2 2008, 08:14 PM) *
si eu sunt de aceeasi parere floare2.gif

de aceeasi parere ca nu asa s-ar rezolva problemele sau de aceeasi parere ca sunt diabolica? biggrin.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sgabi7
postare Mar 3 2008, 01:31 PM
Postare #27


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 93
Inscris la: 21-November 07
Din: Cipru
Membru nr.: 10,020



Buna tuturor wink.gif
Va doresc o luna buna si o primavara cu multa liniste in suflet!
Subiectul asta merita o vasta dezbatere...si ma bucur ca putem avea si parerea unor barbati aici.
Eu cred ca atat femeile cat si barbatii inseala din aceleasi motive.
Poate procentul barbatilor inselati de partenere este mai mic dar nu trebuie omis, hai sa recunoastem...fiecare dintre noi a auzit de cate vreo femeie care si-a lasat barbatul pt altul.
Oricum ar fi cel inselat sigur cred ca ramane cu un gust amar.
Acum personal vorbind, eu nu mi-as insela partenerul (chiar daca as ajunge pana acolo sa ma insele si sa incerc sa-i platesc cu aceeasi moneda stiu ca nu as fi in stare). Ex: am avut perioade cu sotul meu cand eu simteam nevoia mai des decat el si chiar ajunsese sa ma deranjeze aceasta lipsa. La servici ma curtau barbatii si mai ales seful, la sala i-mi faceau curte barbati si chiar baietei "ca de pe carte" si totusi...desi (sa nu mint ca unii chiar i-mi placeau) eu drept raspuns le fluturam verigheta pe la nas.
Nu m-am abtinut numai din respect pt sotul meu dar si pt mine, numai la gandul cum ma voi simti dupa...i-mi sareau toate fanteziile nebunesti din cap. Desi ne-am despartit nu regret nici acum ca nu l-am inselat...eu am ramas cu mine si cu constiinta mea.
Daca partenerul m-ar insela NE-AM DESPARTI. E singurul lucru pt care nu pot da alta sansa.
Consider ca sunt un om iertator dar acest lucru nu-l pot accepta. Nu m-as razbuna, nu l-as certa dar f politicos ne-am desparti.
Din pacate nu va mai pot scrie azi, continuam maine daca doriti. Va hug.gif tzuc.gif si va doresc o dupa-amiaza splendida cu soare in suflet!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mona30
postare Mar 3 2008, 03:00 PM
Postare #28


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 60
Inscris la: 18-January 08
Membru nr.: 12,871



sunt atatea de spus, si fiecare cred ca incearca sa gaseasca o explicatie.
eu din experienta cred ca barbatii inseala doar pt simplul motiv ca e alta, aici cand are relatii pasagere" o data si gata" azi una maine alta si tot asa, dar cel mai grav e cand are o relatie atunci consider eu la un barbat ca inseala. cand se culca cu una si alta o face din diferite motive, toate copilaresti, anturaj de cele mai multe ori.
in schimb cand are o relatie e foarte nasol inseamna ca acasa ceva nu merge, nu e multumit, nu are intelegere, sotia nu face in pat ce face cealata si gaseste pe cineva cu care e compatibil de multe ori doar din pct de vedere sexual.
noi femeile, sotiile ati vazut cum suntem servici, casa copii nu-ti mai arde chiar pe fiecare seara sau mai stiu eu in ce pozitii ei atunci ei cauta si gasesc de fiecare data alta care poate. asta cred eu.
Femeile insela doar cand acasa nu e bine pentru ca noi avem constiinta si stim de frica, frica de a pierde ce avem si frica de dispret frica de cum ne privesc ceilalti cand afla ce am facut " uite-o si pe curva aia si-a lasat barbatul pentru ala" etc din cauza asta femeile inseala mai greu.
va spun un lucru eu mai degraba as fi geloasa pe sotul meu daca ar avea o amica decat daca s-ar culca cu una si gata, daca se culca cu una poate nu aflu si acasa e ok, pe cand daca ar avea o amica, o confidenta cred ca as lua foc., as crede ca eu chiar nu reprezint nimic. oricum stiti ce nu aflam nu are cum sa ne faca rau asa ca important e sa nu stim ce fac ei.
iar daca ti-ai prins sotul e clar ca viata in doi nu se mai poate, eu cel putin nu l-as ierta iar daca l-as ierta clar nu as uita si cred ca mereu i-as reprosa faptul ca ma inselat si as fi suspiciasa asa ca mai bine lipsa fiecare pe drumul lui.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrea 25
postare Mar 3 2008, 07:27 PM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 17
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,720



stiti vb aia ca barbatul tot cu femeie inseala femeia si dupa conceptia lor,al barbatilor,toata vina e a femeilor.ei au voie orice si la orice.eu consider ca nu tre sa inseli.daca nu te mai intelegi cu partenerul de viata te desparti prieteneste si gata fiecare isi vede de drum .dar poate cand iubesti chear daca nu esti iubita sti ca esti inselata dar inchizi ochii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sgabi7
postare Mar 4 2008, 09:42 AM
Postare #30


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 93
Inscris la: 21-November 07
Din: Cipru
Membru nr.: 10,020




Femeile insela doar cand acasa nu e bine pentru ca noi avem constiinta si stim de frica, frica de a pierde ce avem si frica de dispret frica de cum ne privesc ceilalti cand afla ce am facut " uite-o si pe curva aia si-a lasat barbatul pentru ala" etc din cauza asta femeile inseala mai greu.

mona30, ar fi bine sa fim superioare barbatilor din acest punct de vedere si femeile sa insele numai in cazul in care scrii tu mai sus dar din pacate unele femei eu cred ca sunt nascute asa, cum vad un barbat si le gadila la coada cum trec la actiune. Ar trebui sa fim superioare barbatilor pt ca suntem inzestrate cu sentimente mai profunde decat ei dar se pare ca unele dintre noi sunt exact ca si ei.
Exista femei care au avut noroc de barbati fideli si muncitori, ele fiind casnice ridica coada la orice instalator sau reparator care le trece pragul. Sunt oameni carora oricat le-ar oferi partenerul nu sunt multumiti cauta mereu aventuri noi. Din pacate si femeile fac la fel.
Deci femeile nu inseala DOAR cand acasa nu e bine, mai inseala si cand acasa e f bine.
Si eu sunt femeie si nu vreau sa iau apararea barbatilor in nici un caz dar se intampla sa aud multe cazuri de astfel de femei si n-ar fi corect sa nu recunoastem ca nu numai barbatii sunt curv... pt ca avem si noi curv... noaste. doh.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

28 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:38 AM