Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> O Lectie De Viata
simina
postare Nov 2 2008, 03:38 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 22 2008, 01:21 PM) *
Cand am aflat ca sunt insarcinata, m-a cuprins teama. O teama infioratoare, ca nu pot face fata unei responsabilitati atat de mari.
Abia ma casatorisem si incercam sa-mi descopar calitatile de sotie, cand....
Am fost tare fericita cand am aflat ca Dumnezeu a decis sa aduc pe lume o mica fiinta, dar fericirea era adesea umbrita de teama ca responsabilitatile care imi reveneau, nu vor putea fi duse la bun sfarsit......
CONTINUATI?


Continuam.Continuam sa ducem mai departe crucea ce ne-a fost data.Continuam sa iubim ce avem in brate si ce nu avem in brate.Continuam sa traim printre oameni cu gandul la oameni si la ingeri.Continuam...



trandafir.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Nov 2 2008, 09:53 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(simina @ Nov 2 2008, 03:38 PM) *
Continuam.Continuam sa ducem mai departe crucea ce ne-a fost data.Continuam sa iubim ce avem in brate si ce nu avem in brate.Continuam sa traim printre oameni cu gandul la oameni si la ingeri.Continuam...



trandafir.gif

acum mi-e sufletul atat de greu.......................................plang pentru ingerasul oanei......................dar,cum spunea si oana...........continuam............si tu simina ai prfecta dreptate.........


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Nov 27 2008, 01:54 PM
Postare #23


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



Oana intamplator am dat pe blogul tau si am citit imi pare rau sincer nu am cuvinte(plang oana)zi si noapte cand nu ma vede nimeni pe la colturile casei prin baie pe unde apuc si sti de ce?Stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva drag tie itzi inteleg durerea mai mult decat o poate intelege fetele(imi cer scuze nu vreau sa jignesc pe nimeni)am o luna decand mi-am ingropaqt mama(o prietena foarte buna mai buna decat orice prietena as fi avut)vb.absolut totul cu ea nu aveam restrctii de la nimic mie greu sa vb credeam ca rana din suflet sa inchis cat decat dar nu este asa.Mi-a luat-o dumnezeu la ea desi era inca tanara 54 de ani nu a intrebat-o daca vrea sa mearga pur si simplu a luat-o in 3 ore sa dus fara boala fara nimic fara vreaun semn ca ar durea-o ceva.Sa vb seara cu ea la telef.si dimineatza sa fi anuntzata ca este moarta stiu cum este.Sufar un soc teribil sunt distrusa psihic cum am spus si mai sus plang pe la copltzuri sa nu ma vada taicamiu....el saracul de la 64 de ani zici ca are 80 sau iubit mult enorm de mult si viatza asta atat de cruda.Stau si ma intreb oare exista dumnezeu?????si daca da unde este de ce cand avem nevoie de el nu ne este alaturi de ce?de ce? de ce?de ce nu exista o regula cei batrani sa moara 80-90 de ani cei tineri sa traiasca...am sa va povestesc mai pe larg tot firul povestii.Pupici oana si fi tare cu dumnezeu inainte


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Nov 27 2008, 03:31 PM
Postare #24


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




QUOTE(adelastefaroi @ Nov 27 2008, 03:54 PM) *
Oana intamplator am dat pe blogul tau si am citit imi pare rau sincer nu am cuvinte(plang oana)zi si noapte cand nu ma vede nimeni pe la colturile casei prin baie pe unde apuc si sti de ce?Stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva drag tie itzi inteleg durerea mai mult decat o poate intelege fetele(imi cer scuze nu vreau sa jignesc pe nimeni)am o luna decand mi-am ingropaqt mama(o prietena foarte buna mai buna decat orice prietena as fi avut)vb.absolut totul cu ea nu aveam restrctii de la nimic mie greu sa vb credeam ca rana din suflet sa inchis cat decat dar nu este asa.Mi-a luat-o dumnezeu la ea desi era inca tanara 54 de ani nu a intrebat-o daca vrea sa mearga pur si simplu a luat-o in 3 ore sa dus fara boala fara nimic fara vreaun semn ca ar durea-o ceva.Sa vb seara cu ea la telef.si dimineatza sa fi anuntzata ca este moarta stiu cum este.Sufar un soc teribil sunt distrusa psihic cum am spus si mai sus plang pe la copltzuri sa nu ma vada taicamiu....el saracul de la 64 de ani zici ca are 80 sau iubit mult enorm de mult si viatza asta atat de cruda.Stau si ma intreb oare exista dumnezeu?????si daca da unde este de ce cand avem nevoie de el nu ne este alaturi de ce?de ce? de ce?de ce nu exista o regula cei batrani sa moara 80-90 de ani cei tineri sa traiasca...am sa va povestesc mai pe larg tot firul povestii.Pupici oana si fi tare cu dumnezeu inainte


oof, imi pare rau...Dzeu sa o odihneasca!sunt sigura ca acum ai un inger pazitor in ceruri! tzuc.gif hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Nov 27 2008, 04:39 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



imi pare rau...si mama are 54 ani si noi nu ne intelegem prea bine dar as avea si eu un soc dc s-ar intampla asa ceva...dumnezeu sa te intareasca...exista dumnezeu ...el si numai el poate sti de ce s-a intamplat asa...!trist ,tare trist...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Nov 27 2008, 05:12 PM
Postare #26


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(anku @ Nov 27 2008, 06:39 PM) *
imi pare rau...si mama are 54 ani si noi nu ne intelegem prea bine dar as avea si eu un soc dc s-ar intampla asa ceva...dumnezeu sa te intareasca...exista dumnezeu ...el si numai el poate sti de ce s-a intamplat asa...!trist ,tare trist...


Stiu ca exista Dumnezeu cred in el, dar uneori soarta este prea cruda cu noi cei care suntem lasatzi in urma cei care trebuie sa-i plangem pe cei care nu mai sunt printr-e noi.Stitzi ce ma enerveaza cel mai atare sistemul asta din romania noastra cea de c......at sa vina ambulantza dupa 45 de min.de la o distantza de 500 de metrii este ceva absurd si mai ales fara asistenta fara tub de oxigen cu toate ca la 112(apel de urgentza)......smile.gif) c..at sa spus ca nu poate respira in casa intrase in coma in loc sa i se faca resuscitare la fatza locului a pus-o in ambulantza ca pe un sac de cartofi.Fetelor eu din falticeni si pana in c-lung moldovenesc am facut o ora cu toate faci 1'30 lejer aqm mers ca fulgerul si ca tunetul nu a mai contat semafor sau altceva si cu drmurile noastre......si ei de la 500 de metrii sa vina dupa 45 de min???????...eu distantza asta pe jos o fac in 10 min......urasc sistemul asta urasc Romania.....imi vine sa ai omor pe totzi sa-i strang de gat.Sa-l auzxi pe taicamiu(ca este la mine)plangand ca un copil mic seara de seara sa-l auzi ca plange cand incearca sa faca o manacare si nu-i iese cum trebuie sant distrusa........nu mai stiu ce sa fac.El saracul acasa nu facea nimic el nici macar nu stia unde se palteste curentul sau de unde se ia paine.....e greu scuzatia gramatica mea dar scriu si plang......ma doare si ma doare tare.Primul craciun fara ia imi va fi dor de prajiturile ei.Cand nu stiam ceva o sunam pe ia acum pe cine sa sun??????Efoarte greu.Mult prea greu pt mine.Sper sa ma intareasaca dumnezeu si sa merg mai departe.Daca ma credetzi nici nu am pututo privii in scriu.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Nov 27 2008, 05:28 PM
Postare #27


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(adelastefaroi @ Nov 27 2008, 07:12 PM) *

e de groaza cu sistemul asta sanitar! mad.gif sunt penibili!sub orice critica! mad.gif si surioara mea a murit in bratele mamei mele, la 9 luni, pt ca salvarea nu a venit la timp...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Nov 27 2008, 05:41 PM
Postare #28


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(adelastefaroi @ Nov 27 2008, 04:12 PM) *
Stiu ca exista Dumnezeu cred in el, dar uneori soarta este prea cruda cu noi cei care suntem lasatzi in urma cei care trebuie sa-i plangem pe cei care nu mai sunt printr-e noi.Stitzi ce ma enerveaza cel mai atare sistemul asta din romania noastra cea de c......at sa vina ambulantza dupa 45 de min.de la o distantza de 500 de metrii este ceva absurd si mai ales fara asistenta fara tub de oxigen cu toate ca la 112(apel de urgentza)......smile.gif) c..at sa spus ca nu poate respira in casa intrase in coma in loc sa i se faca resuscitare la fatza locului a pus-o in ambulantza ca pe un sac de cartofi.Fetelor eu din falticeni si pana in c-lung moldovenesc am facut o ora cu toate faci 1'30 lejer aqm mers ca fulgerul si ca tunetul nu a mai contat semafor sau altceva si cu drmurile noastre......si ei de la 500 de metrii sa vina dupa 45 de min???????...eu distantza asta pe jos o fac in 10 min......urasc sistemul asta urasc Romania.....imi vine sa ai omor pe totzi sa-i strang de gat.Sa-l auzxi pe taicamiu(ca este la mine)plangand ca un copil mic seara de seara sa-l auzi ca plange cand incearca sa faca o manacare si nu-i iese cum trebuie sant distrusa........nu mai stiu ce sa fac.El saracul acasa nu facea nimic el nici macar nu stia unde se palteste curentul sau de unde se ia paine.....e greu scuzatia gramatica mea dar scriu si plang......ma doare si ma doare tare.Primul craciun fara ia imi va fi dor de prajiturile ei.Cand nu stiam ceva o sunam pe ia acum pe cine sa sun??????Efoarte greu.Mult prea greu pt mine.Sper sa ma intareasaca dumnezeu si sa merg mai departe.Daca ma credetzi nici nu am pututo privii in scriu.

Doamne ,Adela,esti atat de sensibila dar atat de puternica!Bravo!!!Mi-au dat lacrimile de-a binelea!!E pacat cu sistemul nostru din Romania,si mare pacat de mama ta!Are aceeasi varsta ca si mama mea oFloare1.gif Nu spun ca inteleg prin ce treci,imi imaginez,ca mama e soarele nostru,e comoara vietii noastre,si poate Dumnezeu a luat-o la el sa aiba si El grija de ea,nu numai ea de familia ei.. oFloare1.gif Dumnezeu sa o odihneasca! trandafir.gif Si tie multa putere sa treci peste aceasta pierdere!! hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Nov 28 2008, 11:10 AM
Postare #29


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(Mih@ela @ Nov 27 2008, 07:41 PM) *
Doamne ,Adela,esti atat de sensibila dar atat de puternica!Bravo!!!Mi-au dat lacrimile de-a binelea!!E pacat cu sistemul nostru din Romania,si mare pacat de mama ta!Are aceeasi varsta ca si mama mea oFloare1.gif Nu spun ca inteleg prin ce treci,imi imaginez,ca mama e soarele nostru,e comoara vietii noastre,si poate Dumnezeu a luat-o la el sa aiba si El grija de ea,nu numai ea de familia ei.. oFloare1.gif Dumnezeu sa o odihneasca! trandafir.gif Si tie multa putere sa treci peste aceasta pierdere!! hug.gif tzuc.gif


sincer ingerasul asta mic de langa mine cu traznaile lui ma face sa merg mai departe.Ca altfel innebuneam si ajungeam naibii pe la socola.Am bebe asta mic care ma face sa uit.Ma credetzi...dupa ce sa terminat totul la cateva zile eu inca nu realizam ca ea nu mai este inca asteptam sa vina din oras de la cumparaturi ieseam in oras si ma uitam sa vad nu vine de la piatza uneori o sunam pe telef si suna la mine(mobilul ei este la mine)si imi aduceam aminte.......ma simt deparcaam tradat-o eu am venit acasa si ia a ramas acolo sub pamantul rece......of doamne of...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Nov 28 2008, 08:57 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



QUOTE(adelastefaroi @ Nov 28 2008, 11:10 AM) *
sincer ingerasul asta mic de langa mine cu traznaile lui ma face sa merg mai departe.Ca altfel innebuneam si ajungeam naibii pe la socola.Am bebe asta mic care ma face sa uit.Ma credetzi...dupa ce sa terminat totul la cateva zile eu inca nu realizam ca ea nu mai este inca asteptam sa vina din oras de la cumparaturi ieseam in oras si ma uitam sa vad nu vine de la piatza uneori o sunam pe telef si suna la mine(mobilul ei este la mine)si imi aduceam aminte.......ma simt deparcaam tradat-o eu am venit acasa si ia a ramas acolo sub pamantul rece......of doamne of...

oooffff.... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
...D-zeu sa te intareasca,sa te ia pe bratul Lui si sa-ti dea mangaiere si tatalui tau de-asemenea notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
...e ffff greu...e cumplit....fara cuvinte,sunt prea sarace crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
....sa te binecuvinteze D-zeu impreuna cu toti cei dragi ai tai tzuc.gif hug.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:21 PM