Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bărbații Macho Se Tem De Doctor
Matei
postare Sep 6 2009, 02:57 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,106
Inscris la: 16-October 06
Membru nr.: 206



Un studiu dat publicității la începutul acestei luni arată că, în Statele Unite, mulți bărbați cu succes nebun la sexul opus refuză să dea ochii cu medicul de familie. Unora le este teamă, alții sunt prea comozi. Unii preferă să-și ocupe timpul cu trasul de fiare, alții sunt prea mândri să recunoască faptul că o vizită la doctor poate rezolva o mulțime de neplăceri ulterioare.

Cercetătorii de la Universitatea Rutgers din New Jersey au analizat experiența de viață a aproximativ 1.000 de bărbați caucazieni de vârstă medie și cu studii liceale. Ei au meserii diferite, însă masculine (sau, cel puțin, ei le consideră masculine) - operatori de macara sau de alte mașinării gigantice, șoferi de camion, muncitori în construcții etc.

Potrivit unor studii mai vechi, starea financiară și socială a unui bărbat se află în relație de dependență directă cu starea sa de sănătate. Cu cât omul era mai bogat și mai bine poziționat în societate, cu atât era mai interesat de sănătatea lui. Noul studiul al cercetătorilor de la Universitatea Rutgers dezvăluie că bărbații de tipul „Don Juan" sunt mai preocupați de aspectul lor exterior decât de sănătatea fizică.

Apro­ximativ 30% dintre persoanele interogate au declarat că nu au făcut niciodată o analiză de prostată. Alți 50% dintre respondenți au spus că, cel puțin într-un an anterior, nu au efectuat nici un fel de analiză medi­cală. De ce fug masculii feroce de doctorĂ Răspunsul unora dintre intervievați este șocant: „Nu vor să se simtă neputincioși în postura de pacient". Alții au ținut să precizeze că statutul lor social ridicat și cariera pe care și-au ales-o le permit o mai mare autonomie și li­bertate de opinie și, implicit, ignorarea vizitelor re­gulate la medic.


--------------------
Logicus

Ă ă Â â Î î Ș ș Ț ț

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinu_tza
postare Sep 6 2009, 03:03 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800



Eu am o gramada de exemple in jur de barbati care se tem sa mearga la medic, si nu sunt toti macho biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Sep 17 2009, 04:14 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Multi barbati au teama sa mearga la medic.........femeile sunt mai curajoase.....dar cum era daca trebuiau sa nasca barbatii.......... liwlol.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
s_alexandra
postare Nov 25 2009, 10:19 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-November 09
Membru nr.: 121,397




sunt de aceeasi parere, cand vine vorba de doctor barbatii sunt sub orice critica.


--------------------
?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Nov 26 2009, 03:06 PM
Postare #5


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



liwlol.gif ..sa-l vezi pe tatal meu sau pe iubi...le este frica de injectii...numai cand o siringa... liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystall
postare Nov 26 2009, 03:08 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 49
Inscris la: 26-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,461



O gramada de barbati au frica asta de doctor liwlol.gif , ...macho sau nu liwlol.gif


--------------------
http://verze.ro simtul umorului nu a murit
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cassandra
postare Nov 27 2009, 02:50 PM
Postare #7


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 69
Inscris la: 5-May 09
Din: Moldova, Chişinău
Membru nr.: 88,532



O-ooo!
Inseamna ca sotul meu este foaarte macho! smile.gif male.gif spada.gif hi.gif
Cand aude de doctori sau spitale... ph34r.gif Nici nu mai zic de asistarea la nastere smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Nov 27 2009, 03:10 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Daca pot aduce o mica modificare titlului...TOTI barbatii se tem de doctor, dar se mira foarte tare ce se vaita atat femeile cand nasc sau dupa.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Nov 29 2009, 03:08 PM
Postare #9


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



imi amintesc ca acum 2 ani am fost la urgenta cu sotul meu...era chiar asa de speriat liwlol.gif
dar eu eram ceea cu probleme rolleyes.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eli82
postare Dec 4 2009, 05:43 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 324
Inscris la: 31-July 07
Din: Tg-Jiu
Membru nr.: 5,582



Sotul meu a lesinat saptamana trecuta la dentist de frica!Inainte sa ajunga la dentist m-a sunat toata ziua disperat dar nu credeam ca-i e chiar asa de teama.Atat am ras de el!Stomatoloaga l-a facut mamaliga pe el si pe toti barbatii care lesina din atata lucru. laugh.gif Pe mine nu ma crede niciodata cand mi-e rau si eu chiar am avut probleme serioase de sanatate.Apoi a facut febra 37.1.M-a pus sa-l ingrijesc de parca era pe patul de moarte.Zacea, se vaita ca-i e rau, m-a pus sa-i pun comprese cu apa rece, a luat si medicamente dar el tot rau se simtea!!!Atat ii place sa fie compatimit ce n-am vazut.Dar cu cateva zile inainte cand fetita noastra a avut amigdalita acuta si a facut febra aproape 41 noaptea el dormea si sforaia langa ea ca nu i se parea ca e chiar asa de rau daca copilul totusi doarme.Tatii astia...Daca n-ar fi mamele...Sau in alta ordine de idei, barbatii nu stiu ce e durerea si din cauza asta nu cred femeile.


--------------------
[url="http://www.weddingcountdown.com"]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:00 PM