Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Crestere 5% Cic
iubita_tiana
postare Feb 6 2011, 07:45 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



STIATI CA CELE cu" 85% " vor avea din ianuarie o crestere de 5%? asta inseAmna ca reducerea de 15 % dn vara se diminueaza....

Aceasta postare a fost editata de iubita_tiana: Feb 6 2011, 07:46 PM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura75
postare Feb 7 2011, 09:14 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 19-April 10
Din: Craiova
Membru nr.: 141,531



Esti sigura? De unde stii? Ar fi ceva super, numai sa nu ne facem iluzii degeaba notworthy.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Feb 7 2011, 10:10 AM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(laura75 @ Feb 7 2011, 07:14 AM) *
Esti sigura? De unde stii? Ar fi ceva super, numai sa nu ne facem iluzii degeaba notworthy.gif


da, de la 1 ianuarie toate indemnizatiile sunt 75%. eu sunt curioasa daca vor trimite din nou decizii, asa scrie in lege.
oricum, ma astept sa intarzie indemnizatia luna asta.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 7 2011, 10:50 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(costi @ Feb 7 2011, 12:10 PM) *
da, de la 1 ianuarie toate indemnizatiile sunt 75%. eu sunt curioasa daca vor trimite din nou decizii, asa scrie in lege.
oricum, ma astept sa intarzie indemnizatia luna asta.

Ce decizii? Pai cand au taiat-o au trimis vreo decizie? Asta inseamna bani in plus pe hartie si pe posta, ceea ce clar nu se va intampla. Eu astept sa vad daca ne dau cei 5% inapoi si daca nu cumva gasesc vreo chichita sa nu o faca.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 8 2011, 06:28 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(manu1981 @ Feb 7 2011, 10:50 AM) *
Ce decizii? Pai cand au taiat-o au trimis vreo decizie? Asta inseamna bani in plus pe hartie si pe posta, ceea ce clar nu se va intampla. Eu astept sa vad daca ne dau cei 5% inapoi si daca nu cumva gasesc vreo chichita sa nu o faca.

mie mi-a zis de la asistenta sociala itm, cei ce platesc acesti bani....pers ce se ocupa de juridic....ca indemnizatia va fi 75%...deci....astept.,..sa vad si eu


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Feb 9 2011, 08:26 PM
Postare #6


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



Buna seara mamici oFloare.gif

Eu habar nu am avut de o crestere cu 5%, aici am citit prima data pe topicul deschis de Tania...insa dupa ce am citit am calculat cat ar insemna acesti 5% care mi s-ar da inapoi si...am asteptat...azi am fost surprinsa sa vad ca nu numai ca nu au intarziat cu indemnizatia ci sunt cu o zi in avans (de obicei o primesc pe card pe 10)...si..da...5% a revenit acasa biggrin.gif

Acum..ce sa zic...bine ca nu ni se iau...ca ni se dau inapoi...oricum ni se cuveneau...parca era vorba ca taierile erau in vigoare pana la 31 decembrie...in fine...traim in Bantustan, asta se stie sad.gif...voiam sa anunt ca i-am primit.

Aceasta postare a fost editata de ruxy80: Feb 9 2011, 08:32 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 11 2011, 12:11 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(ruxy80 @ Feb 9 2011, 08:26 PM) *
Buna seara mamici oFloare.gif

Eu habar nu am avut de o crestere cu 5%, aici am citit prima data pe topicul deschis de Tania...insa dupa ce am citit am calculat cat ar insemna acesti 5% care mi s-ar da inapoi si...am asteptat...azi am fost surprinsa sa vad ca nu numai ca nu au intarziat cu indemnizatia ci sunt cu o zi in avans (de obicei o primesc pe card pe 10)...si..da...5% a revenit acasa biggrin.gif

Acum..ce sa zic...bine ca nu ni se iau...ca ni se dau inapoi...oricum ni se cuveneau...parca era vorba ca taierile erau in vigoare pana la 31 decembrie...in fine...traim in Bantustan, asta se stie sad.gif...voiam sa anunt ca i-am primit.

bravoo...ma bucur...noi numai dupa 15 primim....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura75
postare Feb 11 2011, 03:02 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 19-April 10
Din: Craiova
Membru nr.: 141,531



QUOTE(ruxy80 @ Feb 9 2011, 08:26 PM) *
Buna seara mamici oFloare.gif

Eu habar nu am avut de o crestere cu 5%, aici am citit prima data pe topicul deschis de Tania...insa dupa ce am citit am calculat cat ar insemna acesti 5% care mi s-ar da inapoi si...am asteptat...azi am fost surprinsa sa vad ca nu numai ca nu au intarziat cu indemnizatia ci sunt cu o zi in avans (de obicei o primesc pe card pe 10)...si..da...5% a revenit acasa biggrin.gif

Acum..ce sa zic...bine ca nu ni se iau...ca ni se dau inapoi...oricum ni se cuveneau...parca era vorba ca taierile erau in vigoare pana la 31 decembrie...in fine...traim in Bantustan, asta se stie sad.gif...voiam sa anunt ca i-am primit.



Bine ca ne-ai anuntat, sa verific si eu contul.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vselea
postare Feb 14 2011, 10:26 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 12-April 10
Din: Brasov
Membru nr.: 139,773



da. intr-adevar, si eu am primit mai multi bani, dar sunt mai putin de 5%. deci nu stiu cum calculeaza ei... dar as fi tare curioasa sa primesc instiintarea prin posta, sa vad ce matematica stiu ei...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Mar 3 2011, 05:50 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(vselea @ Feb 14 2011, 10:26 AM) *
da. intr-adevar, si eu am primit mai multi bani, dar sunt mai putin de 5%. deci nu stiu cum calculeaza ei... dar as fi tare curioasa sa primesc instiintarea prin posta, sa vad ce matematica stiu ei...

treaba sta in felul urmator..sa zicem ca o mamica avea inainte de reduecere 1000 lei...i-au taiat 15% din 1000......acum cresterea de 5% nu e la cei 1000 ci calculata din suma mai mica...deci cresterea nu e cu 5% ci mai putin,...mda..,TRAIM IN ROMANIA


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:11 PM