Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2008
sorina74
postare Aug 7 2007, 05:55 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



inger.gif

buna ziua, dragi mamici! aum am descoperit si eu acest site care mi se pare foarte bun. eu sunt o graviduta de 12 saptamani (bebe are 10).

am urmarit pana acum discutiile voastre care mi-au facut mare placere, mai ales ca sunt utile.

Aceasta postare a fost editata de sorina74: Aug 7 2007, 06:00 PM


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Aug 9 2007, 06:28 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



QUOTE(sorina74 @ Aug 7 2007, 06:55 PM) *
inger.gif

buna ziua, dragi mamici! aum am descoperit si eu acest site care mi se pare foarte bun. eu sunt o graviduta de 12 saptamani (bebe are 10).

am urmarit pana acum discutiile voastre care mi-au facut mare placere, mai ales ca sunt utile.

Buna Sorina!Si eu sunt o graviduta de 12 sapt,acum sunt mai bine dar am cam avut cateva probleme,imi trebuie doar repaos la pat si totul o sa fie bine!Tu cum te simti,sper din suflet sa fii bine si sa nu ai deloc probleme! Sarcina usoara si sanatate multa!Mai vorbim aici despre sarcina si despre bebelusi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorina74
postare Aug 12 2007, 06:44 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



QUOTE(deea3184 @ Aug 9 2007, 07:28 PM) *
Buna Sorina!Si eu sunt o graviduta de 12 sapt,acum sunt mai bine dar am cam avut cateva probleme,imi trebuie doar repaos la pat si totul o sa fie bine!Tu cum te simti,sper din suflet sa fii bine si sa nu ai deloc probleme! Sarcina usoara si sanatate multa!Mai vorbim aici despre sarcina si despre bebelusi!


Buna Deea,
Se pare ca nu suntem prea multe mamici de februarie ... mult curaj! Si eu am avut o mica sangerare pe la inceput insa totul s-a reZolvat de la sine cu repaos (eram in concediu). Din fericire eu nu am prea multe simptome tip greturi. Mai mult ma deranjeaza arsurile pe care le am la stomac in special noaptea si dupa ce mananc mere. Maine ma duc la eco de prim trimestru. De-abia astept sa-l vad din nou be ingers!

Multa sanatate!


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Aug 13 2007, 06:09 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657




Buna Sorina!Si eu sunt acum mai bine,doar ca am si eu arsuri la stomac la fel ca tine!Astazi am fost la eco si l-am vazut,bebe e bine si asta ma linisteste,la cate probleme am avut,nu-mi doresc decat sa fac eco zi de zi si sa-l vad ca este acolo!Doar greturile ma mai deranjeaza pt ca nu imi dau voie sa ma alimentez prea bine! Sanatate multa si o sarcina usoara!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorina74
postare Aug 13 2007, 08:37 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



QUOTE(deea3184 @ Aug 13 2007, 07:09 PM) *
Buna Sorina!Si eu sunt acum mai bine,doar ca am si eu arsuri la stomac la fel ca tine!Astazi am fost la eco si l-am vazut,bebe e bine si asta ma linisteste,la cate probleme am avut,nu-mi doresc decat sa fac eco zi de zi si sa-l vad ca este acolo!Doar greturile ma mai deranjeaza pt ca nu imi dau voie sa ma alimentez prea bine! Sanatate multa si o sarcina usoara!


ma bucur ca totul este mai bine! si eu am ffost azi la eco ... de fapt la doua chiar ptr ca nu am fost multumita de eco facuta de dr mea in sp (aparatul era o vechitura si nu mi-a putut spune prea multe). in schimb, dupa-amiaza, am aflat despre bebe tot ce-mi doream sa stiu de la inceputul sarcinii. am dat peste o dr care i-a masurat lui bebe toate oasele (inclusiv degetelele!), organele. suntem fascinati. era asa de actic bebe ca de-abia a putulo sa-l masoare! azi am simtit cu adevarat ce minune de ingeras avem!


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madalina_87
postare Aug 18 2007, 10:15 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 3-August 07
Membru nr.: 5,692



Buna!Si eu sunt o mamica de februarie 2008....avem aproape 16 saptamani de sarcina...la eco am vazut o minunatie de bebel foarte activ....poop si sa avem toate copii sanatosi si frumosi.1 cool.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndrEEyaa
postare Aug 24 2007, 11:04 AM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 214
Inscris la: 23-March 07
Din: Craiova
Membru nr.: 2,811



Si eu sunt mamica de februarie,dar 2007!Cand veti naste voi printesa mea va avea fix un anisor.Multa bafta si bucurati-va din plin de sarcina pt ca este o perioada unica,asa cum e ea...cu rele si bune.Pupici si multa sanatate


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Sep 6 2007, 08:23 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



QUOTE(madalina_87 @ Aug 18 2007, 11:15 PM) *
Buna!Si eu sunt o mamica de februarie 2008....avem aproape 16 saptamani de sarcina...la eco am vazut o minunatie de bebel foarte activ....poop si sa avem toate copii sanatosi si frumosi.1 cool.gif

Sarcina usoara,Madalina si un bebel sanatos!Pupici hug.gif !

QUOTE(AndrEEyaa @ Aug 24 2007, 12:04 PM) *
Si eu sunt mamica de februarie,dar 2007!Cand veti naste voi printesa mea va avea fix un anisor.Multa bafta si bucurati-va din plin de sarcina pt ca este o perioada unica,asa cum e ea...cu rele si bune.Pupici si multa sanatate

Sa-ti traiasca printesa,AndrEEyaa!Sa creasca mare si sa fie sanatoasa!Pupici!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorina74
postare Sep 10 2007, 05:08 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



QUOTE(deea3184 @ Sep 6 2007, 09:23 PM) *
Sarcina usoara,Madalina si un bebel sanatos!Pupici hug.gif !
Sa-ti traiasca printesa,AndrEEyaa!Sa creasca mare si sa fie sanatoasa!Pupici!


multa santate si sarcina usoara!
voi ati simtit deja ingerasul tropaind? eu tot astept ... sunt in sapt 17, prima sarcina. intr-o zi sapt trecuta am simtit ceva dar de atunci nimic ... cat de des simti in prima perioada miscarile copilasului? stiu ca dupa ce se dezlantuie e greu de oprit

multumesc .... am emotii ... astept si rezultatul de la triplu test rolleyes.gif


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Sep 10 2007, 07:16 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



QUOTE(sorina74 @ Sep 10 2007, 06:08 PM) *
multa santate si sarcina usoara!
voi ati simtit deja ingerasul tropaind? eu tot astept ... sunt in sapt 17, prima sarcina. intr-o zi sapt trecuta am simtit ceva dar de atunci nimic ... cat de des simti in prima perioada miscarile copilasului? stiu ca dupa ce se dezlantuie e greu de oprit

multumesc .... am emotii ... astept si rezultatul de la triplu test rolleyes.gif

Eu nu am simtit,inca nimic!Sper sa-l simt cat mai curand(au auzit ca daca misca mai devreme,adica pe la 16-17 sapt,atunci este fetita,eu imi doresc foarte mult sa fie fetita) fetita.gif !
[/left]Si eu astept rezultatul de la triplu test si marturisesc ca am emotii! [left]
Sarcina usoara in continuare! hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:26 AM