Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

22 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Moarte Fetala La 24 Saptamani, BEBELUSUL MEU A MURIT IN MINE
amelia_pitik
postare Feb 16 2008, 02:34 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 8-March 07
Membru nr.: 2,531



nu pot sa spun k imi pare enorm de rau..aam plans cand am citit povestea ta..si eu era sa patesc o chestie care as fi regretat-o toata viata..am aflat ks insarcinata,m-am dus la ecograf si acolo sec,sarcina oprita in evolutie..am inceput sa plang instantaneu si dr lasa draga k esti tanara faci altu..nu e vb k fac altu,e vb k il vroiam pe asta..mi-a dat un biletel sa ma duc la sp bucur sa imi faca chiuretaj k dak mai stau fac septicemie..era9martie erau Mucenicii..Dzeu a vr sa nu o gasesc pe acea dr la care m-a trim,si m-am dus la sp.Militar acolo m-au controlar 3 dr nu 1 si toti au av aceeasi opinie..sarcina in evolutie,numai k e mica..pt siguranta m-au chemat peste 1 sapt si atunci i-am ascultat bataile inimioarei...lunile au trecut cu greu,am av mici problema si pe 3 noiembrie am nascut o printesa..ce faceam dak o gaseam pe aceea dr at?in ziiua d azi nu mai puteam sa ma bucur ks mamica..si asta d c?din cauza unei nenorocite de dr...
si mama a pierdut o sarcina acu 25 de ani,era sarcina gemelara..2 fetite..a fst greu ..dar cu ajutorul lui Dzeu a trecut peste..si am venit eu..Ai incredere in tine,v-a fi bine pana la urma!!! oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Feb 16 2008, 03:27 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



Tania, draga stiu ca orice ti-as spune nimic nu iti poate alina durerea. Parerea mea este ca nu ar trebui sa te mai invinovatesti pt ca iti faci si mai mult rau. gandestete ca D-zeu a vrut ca printesa ta sa fie un ingeras care sa te vegheze din cer. oricum vorbele sunt de prisos si oricat am vrea sa te ajutam din pacate nu putem.
iti doresc mult succes , sanatate si DD sa te ajute sa treci cu bine peste acest episod din viata ta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
renata
postare Feb 16 2008, 03:32 PM
Postare #13


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 361
Inscris la: 2-December 06
Din: craiova
Membru nr.: 959



draga mea,
imi pare atat de rau de ceea ce s-a intamplat....nici nu stiu ce sa-ti spun....
stiu doar ca iti doresc sa nu mai treci niciodata prin asta, iti doresc multa putere, rabdare si incredere.
fetita ta, printesa ta , chiar dak asa mica, o sa vegheze si o sa aiba grija de tine.
stiu ca e f. dureros si ca acum esti revoltata, e normal sa fie asa, dar o sa vezi....o sa fie bine....trebuie sa fie!

daca vrei sa vb pe mess: renata_iordan@yahoo.com
te pup, draga mea


--------------------
iubesc copiii, in general si pe ai mei in special...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona25
postare Feb 16 2008, 04:04 PM
Postare #14


ALEXANDRA STEFANIA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,852
Inscris la: 3-May 07
Din: Alexandria
Membru nr.: 3,530




stiu ca iti este greu si nimic nu te poate alina...nu stiu daca ai citit povestea mea pe care am scris-o aici pe forum dar iti spun eu pe scurt: m-am internat de urgenta cu hemoragie interna (mi se sparsese un vas de sange la plamani)...a urmat o noapte de chin in care am crezut ca voi muri si nu voi putea sa-mi tin copilul in brate, chiar i-am cerut sotului ca daca trebuie sa aleaga intre viata mea si a copilului sa aleaga copilul...dar Dumnezeu ne-a vrut pe amandoua in viata si pe 12 feb 2007 am nascut la 8 luni prin cezariana o fetita pe care mi-am dorit-o foarte mult...multa lume se mira ca fetita mea traieste desi e nascuta la 8 luni...am inteles ca nu rezista copiii nascuti la aceasta varsta...medicii nu au fost in stare sa-mi faca nimic, se uitau la mine ca si cum s-ar fi uitat unul care nu are habar de medicina...traiesc doar datorita lui Dumnezeu...poate dumnezeu vrea sa iti arate ceva prin asta...
sora nasei mele a patit ceea ce ai patit tu cu 4 zile inainte de a naste...s-a simtit foarte rau seara si a doua zi(in ziua de Craiun) s-a prezentat la spital unde i s-a spus ca bb era mort in ea de 2 zile...nu se stie cauza, dar nici nu au facut necropsie...i s-a spus doar ca chiar daca o nastea nu rezista...poate ca si ei a vrut Dumnezeu sa-i arate ceva...
crezi in Dumnezeu si nu-ti pierde speranta...numai Dumnezeu stie ce planuri are cu noi...te pup dulce si sunt alaturi de tine...daca vrei sa vb cu mine mai multe gasesti adresa mea la profil


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana adriana
postare Feb 16 2008, 05:02 PM
Postare #15


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 21-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,279



hug.gif of ce rau i-mi pare ce plans am mai tras si eu...nu e drept cand se intampla astfel de lucruri...dar eu zic ca trebuie sa existe o explicatie nu se poate sa nu existe, oricum nu e vina ta , sunt convinsa ca visul tau se va implini si o sa-ti ti copilul mult dorit in brate pt 100 de ani ...nici nu stiu ce sa-ti zic , sunt alaturi de tine si-ti doresc putere si resemnare hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florentina abdin
postare Feb 16 2008, 06:28 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 22
Inscris la: 1-June 07
Din: amman - jordan
Membru nr.: 4,105



:crybaby: DRAGA TANIA SINCER SI DIN SUFLET IMI PARE NESPUS DE RAU PRIN TOATA SITUATIA PRIN CARE AI TRECUT.STIU K SI EU SUNT MAMA A DOI BAIETI SI DAK AS FI FOST IN SITUATIA TA NU STIU CE AS FI FACUT, ESTE FOARTE GREU SIMTI K INNEBUNESTI, NU GASESTI RASPUNS LA NIMENI, TIPI SI URLI DAR NU TE AUDE NIMENI. DAR SA STII K ESTI O PERSOANA TARE SI TREBUIE IN CONTINUARE SA FII ASA. NIMENI NU TE POATE AJUTA, NIMENI NU-TI POATE RASPUNDE LA INTREBAREA "DE CE"?ASA A FOST SA FIE SI TREBUIE SA TE AJUTI SINGURA SA TRECI PESTE ASTA. INTR-O BUNA ZI BUNUL D-ZEU ITI VA DA POSIBILITATEA SA AI :burtic: BEBELUSUL :bb: LA CARE AI VISAT SI ATUNCI NOI TOATE VOM FI ALATURI DE TINE ASA CUM SUNTEM SI ACUM. POATE NU TE PUTEM AJUTA DAR ...SPER SA FII BINE SI-TI DORESC TOT BINELE DIN LUME. ATAT TE ROG SA AI CREDINTA IN BUNUL D-ZEU SI SA TE ROGI LA EL IN FIECARE ZI SI AI SA VEZI K ITI VA FI MAI USOR SA TRECI PESTE TOT. SINGURUL CARE TE POATE AJUTA ESTE "EL" D-ZEU, AI INCREDERE :tzuc:
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Feb 16 2008, 07:14 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



Draga Tania,imi pare nespus de rau si stiu ca cuvintele mele sunt de prisos,sincera sa fiu nici nu stiu cum sa te imbarbatez,nu stiu ce sa spun...imi pare atat de rau,dar ceea ce vreau sa-ti spun,chiar daca acum ti-e foarte greu,eu iti doresc sa o iei de la capat,sa fii ambitioasa si sa nadajduesti ca intr-o zi vei avea un copil minunat cu ajutorul Celui de Sus.Nu-ti pierde speranta nici o secunda !Noi toate de pe forum iti suntem alaturi si-ti intelegem suferinta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
july nicol
postare Feb 16 2008, 07:17 PM
Postare #18


Member
***

Grup: Members
Postari: 119
Inscris la: 12-February 08
Din: italy
Membru nr.: 14,754



Tania...orice vorba de-a noastra este inutila...ce as putea eu sa iti spun?! Ce stiu eu cat de mare e durerea ta?! Desi am plans cand am citit...sunt sigura ca ptr tine este de un miliard de ori mai dureros...!!!Imi permit sa iti dau un sfat:nu te gandi imediat la o alta sarcina,ai timp, esti tanara...lasa timpul sa iti cicatrizeze rana,se va intampla,ai sa vezi!Si cand sufleteste vei fi ok,ia-o de la capat! Dar nu fi negativa,fii pozitiva,gandeste-te mereu ca VEI REUSI,roaga-te la Dumnezeu si vei vedea ca iti vei indeplini visul!
Am intrat pe acest forum de putin timp(de altfel nici nu stiu daca cineva citeste putinele mesaje pe care le scriu),dar ceea ce ma mira la aproape toate povestile mamicilor este lipsa de respect a medicilor fata de MAMA!Eu traiesc in Italia si aici am si nascut.Cand voi avea timp voi scrie mai mult despre modul extraordinar in care am fost tratata,dar acum vreau sa spun ca aceasta lipsa de respect duce si la lipsa de informatie a mamei,informatie pe care el,din punct de vedere deontologic,dar mai ales uman trebuie sa o dea mamicilor!!!Cum e posibil ca din cauza lipsei unei analize sa moara un bebe! Ma intreb Tania daca si tu ai facut ecografie in fiecare luna asa cum vad ca scriu alte mamici ,ca si cum ar fi un lucru bun???Aici se fac doar 3 ecografii ptr ca asa cum este scris si pe info de la spital cd ramai insarcinata, nu s-a demonstrat ca prea multe ecografii fac rau fatului,dar nici ca fac bine...Se fac mai multe atunci cand sunt probleme doar!Deci....Foarte multe mamici cd se intampla o nenorocire ca a ta spun ca asa a vrut Dumnezeu...nu...nu...eu nu cred ca asa a vrut Dumnezeu,eu cred ca el ne iubeste si iubeste VIATA!Da,uneori se poate intampla ca asa sa vrea si el...dar din ceea ce citesc pe acest forum,se pare ca mai mult asa vor medicii in tara noastra din greseli banale....din comoditate....din lipsa de umanitate...din cauza ca vor doar bani si nimic altceva...dar nu e cazul tau cred, dat fiind ca ai scris ca medicul este nu doar bun dar si uman!Atunci care a fost motivul?!Cere explicatii,e dreptul tau! Nu te lasa batuta,trebuie sa fie un motiv! Vei vedea ca atunci cand vei afla motivul,vei fi mai linistita si poate nu te vei mai simti vinovata...!!!Vreau sa spun ca analiza despre care scrie ALEXXA nu e "lichid amniotic".Lichidul amniotic e cel in care traieste copilul,deci nu se ia din vagin!Acea analiza care se ia din vagin am facut-o si eu(acum sunt la lucru,dar cand voi merge acasa imi voi cauta in dosar ca sa iau denumirea exacta) e f. deranjanta dar f. importanta!Aici e obligatoriu!!!Dar,desi nu sunt medic,dar de cand am ramas insarcinata m-am informat mereu si am facut si un curs ptr mamici,e cu adevarat ciudat ceea ce ti s-a intamplat si ma intreb eu daca la ecografii medicul iti masura lichidul amniotic,pentru ca multi copii mor exact din cauza lichidului amniotic,care se poate reduce din diferite motive! Si atunci mama trebuie sa stea doar la pat si sa consume f. multe lichide....oricummmtoate aceste detalii nu stiu daca te pot ajuta....sau poate da....dar te rog.....nu lasa lucrurile "sa moara", intreaba...fa "zgomot"...ptr ca eu sunt sigura ca undeva s-a gresit!
Ai grija de tine si de sufletelul tau!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jan200on
postare Feb 16 2008, 07:18 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 308
Inscris la: 25-February 07
Membru nr.: 2,302



Draga Tania este cumplit ceea ce povestesti, imi pare nespus de rau, mult curaj si sper sa iti aduni puterile sa o iei de la capat.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariacci
postare Feb 16 2008, 07:43 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 7-February 08
Din: sebes-alba
Membru nr.: 14,335



DRAGA TANIA, STIU CA NIMIC NU SE POATE COMPARA CU PIERDEREA UNUI COPIL......
VREI SFATUL MEU? TI-L DAU DIN INIMA SI DACA POTI, URMEAZA-L...........
AR TREBUI IN PRIMUL RAND SA VA UNITI IN FATA LUI DUMNEZEU, CA SA FITI BINECUVANTATI .
STIU CA SUNT DESTUI CARE AU COPII FARA SA FIE CASATORITI, DAR POATE DUMNEZEU TE VREA PE TINE .
POATE TE VREA PE TINE SA TE INTORCI LA EL.........E PACAT, STII, SA TRAITI NECUNUNATI...........
ACESTA POATE FI UN SEMN! MERGI LA PREOT SI SPUNE-I DUREREA TA.........
SINGURUL CARE TE POATE AJUTA ESTE BUNUL DUMNEZEU....

TE ROG SA MA IERT DACA AM GRESIT CU CEVA, DAR VREAU DIN SUFLET SA TE POT AJUTA.
DACA POTI, URMEAZA-MI SFATUL.
DUMNEZEU SA-TI LUMINEZE SUFLETUL SI SA-TI ARATE CALEA CEA BUNA..................


--------------------


Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

22 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:05 PM