Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Probleme Cu Parul?, aici va stau la dispozitie
adelastefaroi
postare Feb 15 2008, 03:26 PM
Postare #21


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(ella14 @ Feb 14 2008, 11:11 AM) *
uleiul de ricin face minuni




Cum am mai spus depinde de structura firului de par.Nu la toate femeile se poate recomanda ulei de ricin intradevar este bun dar uite de ex mie nu imi foloseste nici la unghii nici la par poate si din cauza ca stau mai timpul cu mainile in solutii(mai fac acasa cate un ciubuc) tongue.gif.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 15 2008, 03:30 PM
Postare #22


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(miha robi @ Feb 13 2008, 09:07 PM) *
dar nu sti cum se numeste pissy aceste fiole



daca crezi ca nu le gasesti acolo unde esti tu cauta ceva care sa aiba in componenta ceeia ce ti-am scris eu extract de mesteacan extract de arnica si ulei de cedru.Tin minte ca verisoara mea avea probleme tot cu parul era plecata tocmai in japonia si gasise ceva pt par.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Feb 16 2008, 11:50 AM
Postare #23


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Adela, am folosit mai demult lotiunea de la Elmiplant si nu m-a ajutat, iat balsam nu folosesc deloc pt ca am parul foarte moale. Cat despre apa nu stiu ce sa zic, eu am apa din casa trasa de la un izvor si e foarte buna( de baut). Mie mi se deterioreaza pentru ca il spal foarte des, sunt perioade cand il spal in fiecare zi deoarece se ingrasa foarte repede si nu pot sa merg cu el gras la servici. Te pup si iti multumesc pentru sfaturi!!!


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 16 2008, 01:09 PM
Postare #24


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123




incearca o data pe saptamana o masca dintr-un galbenus de ou cateva picaturi de suc de lamaie si o lingurita de otet (aplica numai pe varfurile deteriorate).


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Feb 16 2008, 02:24 PM
Postare #25


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



QUOTE(adelastefaroi @ Feb 16 2008, 10:09 PM) *
incearca o data pe saptamana o masca dintr-un galbenus de ou cateva picaturi de suc de lamaie si o lingurita de otet (aplica numai pe varfurile deteriorate).



daa si eu am incercat o e foarte buna partners.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Feb 18 2008, 12:43 AM
Postare #26


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Pentru un par blond, des, cu firul subtire, moale ca al unui bebel, dar care se ingrasa la 2-3 zile dupa spalare...aveti ceva? laugh.gif
Ce alte produse au cei de la Kalos, pentru par, caci am auzit numai de bine despre ele?

hug.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 18 2008, 12:55 AM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(pissy18kat @ Feb 14 2008, 09:05 AM) *
as vrea sa am parul tau facem schimb???danna

partners.gif oFloare1.gif ar fi bine ca mie chiar imi place parul negru rolleyes.gif

QUOTE(adelastefaroi @ Feb 15 2008, 03:18 PM) *
scuze sa nu crezi ca am dat bir cu fugitii tongue.gif dar din cauza unor probleme a trebuit sa imi reinstalez windowsul.Din pacate nu exista nici un tratament pt subtierea parului atat doar iti pot recomanda un stilist si sa ai spui sa iti faca o tunsoare in scari dar nu din brici ci din foarfec.Practic sa ramana la lungimea lui dar mai subtiat.Din pacate nu stiu structura fetei tale ca sa iti pot recomanda o tunsoare.

mersi Adela, am fata ovala... ce sa cer coafezei sa-mi faca la par?... cum sa taie din el?
floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Feb 22 2008, 08:52 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



Adela, vreau si eu un sfat de la tine. recent mi-am schimbat culoarea. e blond acum. il vopsesc la 3 sapt. cu aceiasi marca de vopsea. acum, observ, ca la radacina nu mai are aceiasi culoare ca pana acum. e blond, dar nu aceiasi nuanta de pana acum. de ce? aplic vopseaua mai intai la radacina, o las sa actioneze si abia la sfarsit intind pe tot parul si tot nu iese culoarea uniforma. ma enerveaza la culme!!!!!
foloseam de la Farmec un sampon nuantatator, blond cenusiu. acum nu se mai gaseste. ce-mi recomazi sa dea tenta aia cenusie? care e cea mai buna vopsea de pe piata?
te-am zapacit. te rog raspunde-mi si mie. ca am vazut ca tu ai o nuanta frumoasa de blond tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 23 2008, 02:26 PM
Postare #29


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(max @ Feb 22 2008, 10:52 PM) *
Adela, vreau si eu un sfat de la tine. recent mi-am schimbat culoarea. e blond acum. il vopsesc la 3 sapt. cu aceiasi marca de vopsea. acum, observ, ca la radacina nu mai are aceiasi culoare ca pana acum. e blond, dar nu aceiasi nuanta de pana acum. de ce? aplic vopseaua mai intai la radacina, o las sa actioneze si abia la sfarsit intind pe tot parul si tot nu iese culoarea uniforma. ma enerveaza la culme!!!!!
foloseam de la Farmec un sampon nuantatator, blond cenusiu. acum nu se mai gaseste. ce-mi recomazi sa dea tenta aia cenusie? care e cea mai buna vopsea de pe piata?
te-am zapacit. te rog raspunde-mi si mie. ca am vazut ca tu ai o nuanta frumoasa de blond tzuc.gif



da max este si normal sa fie asa radacina parului creste si este mai inchisa la culoare decat restul parului.Pt ca sa iti iese culoarea uniform ar trebui ca de fiecare data sa decolorezi radacinile asta inseamna sa iti distrugi parul.EU iti pot propune sa iei o vopsea de la palette culor xxl stiu sigur ca una din ele are si pudra decoloranta in compozitia sa din pacate nu mai tin minte mi se pare ca blond extra large.Asa pt tenta cenusie nu stiu nici eu nimic din pacate decat doar de la farmec.Dar dupa ce ai aplicat vopseaua poti cauta in magazine un sampon nuantier spre mov de la kallos(sa nu te sperii ca nu iesi mov in cap)decat da doar o vaga reflexie iar la prima spalre daca nu iti place se duce.Eu din ala folosesc si de aia imi deschid culoarea parului cu aproximativ inca o nuanta.silver reflex se numeste.Daca nu gasesti se mai poate folosi albastru digentian(de metil)din farmacii un strop intr-o olita cu apa si aplici cu o carpa pe parul ud.Cerd ca sti de metodata asta din coaforuri(se folosea pe timpuri)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 23 2008, 02:29 PM
Postare #30


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(danna68 @ Feb 18 2008, 02:55 AM) *
partners.gif oFloare1.gif ar fi bine ca mie chiar imi place parul negru rolleyes.gif
mersi Adela, am fata ovala... ce sa cer coafezei sa-mi faca la par?... cum sa taie din el?
floare2.gif



Cere o tunsoare in scari din foarfec(nu brici lama )pt a ridica din volum spre ceafa.Se poate daca vrei si breton dar nu cel clasic pe frunte ca nu se mai poarta ci putzin facut in bob.(va sti coafeza ce inseamna bob)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 02:50 PM