Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iulie 2008? :)
jus_ro
postare Jan 11 2008, 07:27 PM
Postare #21


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,961
Inscris la: 29-November 07
Din: Brasov
Membru nr.: 10,498



QUOTE(mamicriss @ Jan 10 2008, 02:07 PM) *
Buna fetelor.
Felicitari pt sarcina ... sunt si eu o viitoare mamica de iulie. mai exact (zice doctorul) pe 9 iulie. Am 14 sapt de sarcina si greturile au mai trecut, seara imi mai este rau. eu am avut greturi in saptanama 6 si 7 de dimineata pana seara(a fost foarte greu dar a trecut). Gusturile nu mi-au revenit, le-am pierdut odata cu sarcina(mananc anumite chesti doar din cauza ca imi placeau odata). Cu toate astea m-am ingrasat deja 5 kg deoarece nu lucrez si nu am nici o alta ocupatie deci lipsa de miscare si-a spus cuvantul. greturile au cam trecut in schimb de cateva zile ma doare spatele f rau. e normal oare?

Va pup si aveti grija de voi.
Cristina



Am auzit si eu ca din luna 4 te cam doare spatele, caci incepe sa creasca si astfel se creaza incet o greutate in plus pentru spate...incearca sa faci masaje.....numai bine


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
littel dancer
postare Jan 14 2008, 02:17 AM
Postare #22


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 52
Inscris la: 10-January 08
Din: germany
Membru nr.: 12,348



QUOTE(jus_ro @ Jan 11 2008, 06:18 PM) *
Servus mamici
Noi avem 14 saptamani si venim cam prin 14 iulie....
Am avut probleme prin saptamana 7, am facut tratament cu Utrogestan, No-spa, Elevit si perfuzii, iar acum suntem bine.
La 12 saptamani aveam 5 cm cand am facut ultima ecografie pentru sindromul Down si suntem bine.
Nici eu nu prea pot sa mananc, tot ceea ce mancam inainte acu nu-mi mai trebuie, dar cu fructe o dam inainte, iar de slabit nu am slabit deloc. Greturi nu am, dar am un fel de arsuri pe gat dimineata care imi inhiba pofta de mancare. Iar de dormit, dorm si eu la greu, nu stiu de unde pot dormi atata smile.gif
Am facut si un set de analize de sange care se fac in trim I, au iesit bine.
Acid folic separat nu am luat, dar am vazut ca-l contine Elevit care l-am luat o luna. Acum nu mai iau nimic....Credeti ca ar trebui totusi sa iau si acid folic?
A auzit careva de un vaccin care s-ar face in perioada asta, adica 12-15 saptamani? Nu stiu exact despre ce este vorba.
Va doresc numai bine si bebei sanatosi.


Salutare
Mie mi-a recomandat doc acid folic pe toata durata sarcinii, medicul iti poate spune ce anume tb sa iei. Eu i-au Folio Forte si Magnetrans forte in rest manc fructe si legume crude si nu am probleme
biggrin.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula c
postare Jan 14 2008, 12:48 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 39
Inscris la: 7-May 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 3,584



buna fetelor! felicitari tuturor si la multi ani pt 2008. as avea o intrebare: eu am aflat saptamana trecuta (12w5d) ca as avea baietel. e posibil asa devreme? plus ca avea bb 7 sau 7.5 cm masurat la eco, deci din cap pana la fundulet. mi-a zis ca e putin cam mare... e grav???
multumesc pt orice raspuns. pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicriss
postare Jan 14 2008, 04:34 PM
Postare #24


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 8-January 08
Membru nr.: 12,218




QUOTE(jus_ro @ Jan 11 2008, 05:27 PM) *
Am auzit si eu ca din luna 4 te cam doare spatele, caci incepe sa creasca si astfel se creaza incet o greutate in plus pentru spate...incearca sa faci masaje.....numai bine



Nu ma ajut nimik in cazul durerilor, ma tem sa nu fie de rau; o sa merg pe 21.01 la eco si dupa aceea o sa merg si la un control ginecologic desi am o prietena care a pierdut copilul din cauza unui control ginecologic, m-a cam speriat. Nici nu mai stiu ce e bine sa fac. Azi aproape am lesinat desi am facut analizele si mi-au iesit toate bune deci probleme cu calciu sau cu altceva nu am. Sper sa fie totul bine si sa nu am probleme.

Numai bine si bebe sanatos jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicriss
postare Jan 14 2008, 04:43 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 8-January 08
Membru nr.: 12,218



QUOTE(paula c @ Jan 14 2008, 10:48 AM) *
buna fetelor! felicitari tuturor si la multi ani pt 2008. as avea o intrebare: eu am aflat saptamana trecuta (12w5d) ca as avea baietel. e posibil asa devreme? plus ca avea bb 7 sau 7.5 cm masurat la eco, deci din cap pana la fundulet. mi-a zis ca e putin cam mare... e grav???
multumesc pt orice raspuns. pupici




Buna
In legatura cu sexul bebelului doctorul se poate insela pt ca am o prietena careia i sa zis ca are baietel iar la urmatorul ecograf i s-a zis ca are fetita si a nascut o fetita sanatoasa. Iar in legatura cu marime copilului este chiar normal iti dau un site sa poti vedea singura http://www.reclama/info.asp?id=sap13 "Fatul are marimea unei piersici. Are o lungime de aproximtiv 7,5 cm si cantareste aproape 30 de grame. " Asa ca e stai linistita totul este ok.
Numai bine si ai grija de bb.gif .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula c
postare Jan 14 2008, 05:36 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members
Postari: 39
Inscris la: 7-May 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 3,584



multumesc mult de raspuns... nu reusesc sa intru pe acel site, dar eu am vz pe alt site marime bb 12w cap- vf picioarelor 6cm. in fine. nu mai conteaza. oricum nu ma gandesc ca ar fi o problema cu el pt ca era super activ la eco. a trebuit sa-i faca film, apoi sa-i dea pe pause ca sa poata sa masoare translucenta nucala. deci cred ca e sanatos piticu'. multumesc inca o data si mult succes si sanatate tuturor mamicilor si bb-lor. pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilis
postare Jan 25 2008, 03:28 PM
Postare #27


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 25-January 08
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 13,338



Buna, voi fi si eu mamica de iulie (spre final). Am trecut de faza cea mai rea a greturilor. Credeam ca doar eu am greturi seara smile.gif Un remediu in cazul meu au fost biscuitii digestivi si stiksurile. Altceva nu prea reuseam sa mananc. Si am observat ca daca nu mancam imediat ce simteam un pic de foame mi se facea rau imediat. Plus ca sotul si-a schimbat parfumul din cauza mea. Am un nas mai fin ca un caine. Nu credeam sa pot simti atatea mirosuri cu el:). Bine ca au mai trecut.
Bebelusi frumosi si sanatosi la toata lumea.

P.S. credeti ca 2,5 kg in plus intr-o luna e cam mult? Mi-a fost jena sa intreb medicul, ca ma gandeam ca rade de mine, ca imi zicea tot timpul inainte ca sunt prea slaba si imi masura glicemia:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catutza
postare Jan 27 2008, 11:37 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 27-January 08
Membru nr.: 13,509



buna mamici cu burtici si eu sunt mamica de iulie 2008, eu am avut ultima menstruatie pe 15 oct 2007.
maine intru in 16 saptamani. pana acum am facut toate analizele si mi-au iesit bine, mai astept raspuns la triplu test, insa totul va fi bine, asa tr sa gandesc, nu? problema mea etse ca mi se umfla picioarele, eu mai am un baietel de 4 ani si cu el nu am patit asa, dr mi-a spus sa stau 12 ore pe zi cu picioarele mai sus decat restul corpului, mi-am pus si eu cateva paturi una peste alta, macar atunci cand dorm sa fac asa, greturi am in continuare, dar mai mult seara. dr mi-a spus sa manac sarat, insa numai in primul trim si sa mananc rece ca sa nu-mi mai fie rau si asa e, daca mananc o mancare calda merg si dau la boboci, de multe ori prefer sa nu mai mananc si cu toate astea am luat deja vreo 5 kg, voi ati luat ceva?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rebecca27
postare Jan 28 2008, 01:15 PM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 28-January 08
Membru nr.: 13,551



[color="#0000FF"][/color]BUNA FETELOR SUNT SI EU O VIITOARE MAMICA DE IULIE 2008 bb.gif SUNT NOU PE AICI SI NU STIU EXACT CUM STAU LUCRURIILE ?
AS DORI SA STIU SI EU DACA ESTE VREO VIITOARE MAMICA PE AICI CARE O SA NASCA LA POLIZU SAU DACA A AUZIT CINEVA DE DOCTORUL BRANESCU NICUSOR DE LA ACEST SPITAL AS DORI SI EU MAI MULTE PARERI IN LEGATURA CU DANSUL.
EU ACUM AM UN DOCTOR SI TOT LA ACEST SPITAL SI A DORI SA IL SCHIMB PTR CA NU SUNT MULTUMITA DE DANSUL DELOC sad.gif NU AM NICIO RECOMANDARE LA ALT DOCTOR IAR PE DOMNUL DOCTOR BRANESCU AM AFLAT DE DANSUL TOT DE AICI DE PE NET DAR NU AM GASIT NICIO IMFORMATIE MAI NOUA TOT CE AM CITIT DESPRE DANSUL ESTE CU CATIVA ANI IN URMA
VA ROG MULT SA MA JUTATI SI PE MINE !!!!!!!
VA UREZ MULTA SANATATE LA TOATE FETELE DE AICI SI SA AVETI GRIJA DE VOI SI BURTICILE VOASTRE
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rebecca27
postare Jan 29 2008, 09:39 PM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 28-January 08
Membru nr.: 13,551




Nu e nimeni pe aici care imi poate spune si mie ceva de doctorul Branescu Nicusor de la Polizu
Va rog daca este cineva care imi citeste mesajul si stie ceva de dansul sa imi scrie si mie pe adresa demail sau pe mess tina25pitica@yahoo.com
Va multumesc si va urez multa sanatate
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 05:54 PM