Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

38 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Povestea Unui Inger ..., o poveste trista ,dar adevarata...in amintirea baietelului meu
anness
postare Sep 24 2007, 08:50 PM
Postare #21


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 68
Inscris la: 17-August 07
Membru nr.: 6,065



QUOTE(mallina2u @ Sep 24 2007, 08:38 PM) *
intr-adevar, omul distruge... fratele meu cel mic (cand avea 8 ani) a patit-o de la un prieten, a fost impins sub rotile unui vehicul in miscare, i-au trecut pe femurul drept 10 tone de lucerna verde, noroc ca aceeasi mana criminala l-a tras inainte devreme si a scapat de greutatea celei de-a doua remorci, care l-ar fi omorat.. Ni l-a adus cineva acasa, lesinat, cu piciorul atarnand aiurea, mama insarcinata cu sora cea mica, a lesinat, a trebuit sa le acord prim ajutor amandurora pana a venit salvarea.. pe el sa-l curat de tot ce facuse, a fost dezastru.
Tatal, lucra in echipa de conducere a lucrarilor de la podul Fetesti-Cernavoda, a alergat fratele cel mare sa il anunte, cum bac nu mai era, a trebuit sa sara pe schele, deasupra apei... tata, fusese anuntat de un binevoitor ca i-a murit un baiat, cand l-a vazut si pe celalalt in ce situatie extrema era, a albit - la 42 ani (a fost un barbat frumos, fara un fir alb). A fost o experienta neplacuta, mai ales ca mama era sa nasca prematur si nu avea decat 6 luni de sarcina... and ma gandesc cate necazuri au fost la noi in familie, atatea accidente si mama a trebuit sa reziste la toate, sa dea putere sotului, copiilor... toate astea ne calesc, ce mi s-a intamplat mie, deja a fost "piece of cake" si am putut merge mai departe.
Dana, sa ramai puternica si sa-i oferi fetei tale tot ce merita! Iti va deveni cea mai buna prietena, o sa vezi!


Intr-adevar, pe unii oameni ii calesc necazurile, pe altii ii inraiesc, pe altii ii fac vulnerabili. Cred ca unitatea familiei voastre v-a facut mai puternici si ati putut depasi momentele nefericite. Pup-o pe mama ta ca merita.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 09:04 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(AdeDia @ Sep 24 2007, 08:07 PM) *
Desi stiu povestea si deseori ma gandesc la tine,tot nu imi pot opri lacrimile sa curga crybaby.gif As fi vrut sa-ti scriu cuvinte frumoase de alin si imbarbatare,dar nu le gasesc;parca au pierit toate,parca s-au innodat sub barbie impreuna cu lacrimile.Pot doar sa-ti spun ca-mi doresc nespus sa te intalnesc,sa te pot imbratisa din toata inima. Pot doar sa-i multumesc lui D-zeu ca a avut mila de tine,ti-a dat putere si te-a intarit si mai presus de toate te-a binecuvantat cu alt ingeras,ca o recompensa parca,ptr.toata suferinta prin care ai trecut biruitoare Si ma rog in continuare ca D-zeu sa-ti binecuvinteze intreaga viata,sa-ti dea multa sanatate,putere si intelepciune,sa te poti bucura de ingerasul tau pana la adanci batraneti hug.gif tzuc.gif Ma bucur nespus sa am o prietena ca tine

Ade...stiu ca ma repet dar... multumesc ca existi...multumesc ca esti prietena mea... esti cea mai minunata femeie pe care am cunoscut-o vreodata... eusa_clap.gif hi.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 09:09 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(mallina2u @ Sep 24 2007, 08:38 PM) *
intr-adevar, omul distruge... fratele meu cel mic (cand avea 8 ani) a patit-o de la un prieten, a fost impins sub rotile unui vehicul in miscare, i-au trecut pe femurul drept 10 tone de lucerna verde, noroc ca aceeasi mana criminala l-a tras inainte devreme si a scapat de greutatea celei de-a doua remorci, care l-ar fi omorat.. Ni l-a adus cineva acasa, lesinat, cu piciorul atarnand aiurea, mama insarcinata cu sora cea mica, a lesinat, a trebuit sa le acord prim ajutor amandurora pana a venit salvarea.. pe el sa-l curat de tot ce facuse, a fost dezastru.
Tatal, lucra in echipa de conducere a lucrarilor de la podul Fetesti-Cernavoda, a alergat fratele cel mare sa il anunte, cum bac nu mai era, a trebuit sa sara pe schele, deasupra apei... tata, fusese anuntat de un binevoitor ca i-a murit un baiat, cand l-a vazut si pe celalalt in ce situatie extrema era, a albit - la 42 ani (a fost un barbat frumos, fara un fir alb). A fost o experienta neplacuta, mai ales ca mama era sa nasca prematur si nu avea decat 6 luni de sarcina... and ma gandesc cate necazuri au fost la noi in familie, atatea accidente si mama a trebuit sa reziste la toate, sa dea putere sotului, copiilor... toate astea ne calesc, ce mi s-a intamplat mie, deja a fost "piece of cake" si am putut merge mai departe.
Dana, sa ramai puternica si sa-i oferi fetei tale tot ce merita! Iti va deveni cea mai buna prietena, o sa vezi!

doamne , ce poveste bine ca a scapat cu viata...si nu sunt singura care gandeste ca rautatea si inconstienta unora pot curma vieti nevinovate ... multa sanatate va doresc si multe bucurii...le meritati din plin hi.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Sep 24 2007, 09:09 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589




QUOTE(danna68 @ Sep 24 2007, 10:04 PM) *
Ade...stiu ca ma repet dar... multumesc ca existi...multumesc ca esti prietena mea... esti cea mai minunata femeie pe care am cunoscut-o vreodata... eusa_clap.gif hi.gif tzuc.gif

Ma simt onorata notworthy.gif notworthy.gif si m-ai facut sa lacrimez din nou.As fi vrut fff mult sa am o sora ca tine tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arina
postare Sep 24 2007, 09:17 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members
Postari: 18
Inscris la: 16-March 07
Membru nr.: 2,677



crybaby.gif Iubita cind am citit povestea ta am trait aceleasi clipe ca atunci cind mi-ai povestit m-a cuprins un fior in tot corpul,pielea mi sa facut de gaina...iar lacrimile imi napadeau fata.Nimeni nu poate realiza prin ce ai trecut deoarece nu au trecut prin asa ceva dar imi dau seama ca nu ti-a fost usor ...ti-a fost ENORM de greu,nu stiu daca as fi avut puterea si taria ta sa pot merge mai departe la fel ca tine.Dar vezi ...tot raul spre bine ti-a rasplatit DD suferinta ti-a dat o minune de fata,un ingeras cu ochii negri.Va doresc din tot sufletul sa fiti sanatosi ,sa aveti parte de acum incolo numai de bucurii si sa fiti fericiti.Va pup dulce. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryalicia
postare Sep 24 2007, 09:20 PM
Postare #26


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 21-February 07
Din: BRASOV
Membru nr.: 2,230



QUOTE(arina @ Sep 24 2007, 10:17 PM) *
crybaby.gif Iubita cind am citit povestea ta am trait aceleasi clipe ca atunci cind mi-ai povestit m-a cuprins un fior in tot corpul,pielea mi sa facut de gaina...iar lacrimile imi napadeau fata.Nimeni nu poate realiza prin ce ai trecut deoarece nu au trecut prin asa ceva dar imi dau seama ca nu ti-a fost usor ...ti-a fost ENORM de greu,nu stiu daca as fi avut puterea si taria ta sa pot merge mai departe la fel ca tine.Dar vezi ...tot raul spre bine ti-a rasplatit DD suferinta ti-a dat o minune de fata,un ingeras cu ochii negri.Va doresc din tot sufletul sa fiti sanatosi ,sa aveti parte de acum incolo numai de bucurii si sa fiti fericiti.Va pup dulce. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Scuza ma Dana eu eram am scris de la vara-mea .tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
daca dragoste nu e .....nimic nu e
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 09:31 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(maryalicia @ Sep 24 2007, 10:20 PM) *
Scuza ma Dana eu eram am scris de la vara-mea .tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

hug.gif hug.gif hug.gif mersi iubita...desi mi-am imaginat ca sunt cuvintele tale...stiam deja ca esti tu ... stiu ca imi esti aproape... multumesc oricum... pupic printesei tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Sep 24 2007, 10:14 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



QUOTE(AdeDia @ Sep 24 2007, 10:09 PM) *
Ma simt onorata notworthy.gif notworthy.gif si m-ai facut sa lacrimez din nou.As fi vrut fff mult sa am o sora ca tine tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif


eu m-as fi multumit si cu o cumnata precum Danna wub.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 10:17 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(Mary78 @ Sep 24 2007, 04:40 PM) *
crybaby.gif crybaby.gif Nu am cuvinte tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

mersi iubita...este deja suficient hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 10:19 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(max @ Sep 24 2007, 11:14 PM) *
eu m-as fi multumit si cu o cumnata precum Danna wub.gif

wub.gif wub.gif wub.gif vai... si eu mi-as dori...dar imi sunteti prietene...eu zic ca este bine si asa nu? smile.gif rolleyes.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

38 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 05:58 PM