Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

93 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Carlos Gabriel - 0-1 An, Dragostea noastra si vointa lui Dumnezeu
dyanp
postare Jan 19 2010, 10:12 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



vai ce bucurie...super frumos, fara cuvinte...sa fiti sanatosi si fericiti floare2.gif, am tot citit de-a lungul timpului iar acum ca l-am vazut pe bebe jucaus.gif in sfarsit...emotii mari. Sa fi sanatos la fel cum esti iubit Carlos Gabriel.

Aceasta postare a fost editata de dyanp: Jan 19 2010, 10:13 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Jan 19 2010, 10:35 PM
Postare #22


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Sa ne placa minunea?E adorabil,frumos din prima clipa,ti-am mai zis,o bijuterie de copil,pe mine m-a cucerit total!!!Imi da asa o senzatie de bucurie fatzuca printzului Carlos,ce l-as tzine si eu un picutz in bratze!!!Sanatate muulta ii doresc ,sa creasca mare mare sa va bucure tot ma mult!Recuperare rapida,mami! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
FELICITARI!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Jan 19 2010, 11:04 PM
Postare #23


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



FELICITARI !!! inca o data mami Simo....ai o minunatie de flacau si tu....sa-ti traiasca si sa-ti creasca mare si voinic...tare m-a impresionat poza de la spital cu el in brate....m-a trecut un fior uitandu-ma la ea..........esti o norocoasa.........sa fiti fericiti toti 3 .. va trimit pupicei cu caruta... tongue.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jan 19 2010, 11:19 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214




Felicitarile mele...dragilor: Simo si Paco...acuma sunteti niste parinti implinit.... baby1.gif

Sanatate multa si sa creasca mare ingerasul vostru iar ingerul Gavril sa-l ocroteasca! inger.gif pray.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jan 19 2010, 11:25 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Felicitari, Smona! tzuc.gif Sa-ti traiasca baietzelul!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jan 20 2010, 12:39 AM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Ma bucur ca ai deschis topicul dedicat LUI! Este fenomenal- perfect...pufos si adorabil micul Capricorn ca si mine)! Va fi un invingator--intotdeauna va avea aspiratzii maretze si va obtzine tot ce va dori! trandafir.gif Palpitanta povestea ...am retrait si eu clipele nasterii...un moment de neuitat! Va felicit din inima si mai venim pe la voi!!!!Va pup cu deosebita afectiune! partners.gif love1.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jan 20 2010, 12:54 AM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



IUBITA SCUMPA,CU INTARZIERE AFLU C A ESTI MAMI!!!!
FELCITARI!SA ITI TRAIASCA MICA COMOARA!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jan 20 2010, 12:56 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 08:10 PM) *
Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif

SUPERB!m-am emotionat pana la lacrimi,si am retrait minunea de a da nastere unui copil........
sunt clipe de neinlocuit!!!
sa fiti fericiti!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jan 20 2010, 01:21 AM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Mindrete de mamica, ai facut un bebe frumos tare!!! Te-am admirat cu cita siguranta ii faceai prima baita. Noi pe Tom l-am spalat prima data in cadita la 23 de zile, desi buricul ii cazuse dupa 5 zile-de frica! Il stergeam noi cu prosopul ud, dar aminam baia inca o zi...si inca o zi...a fost greu, frica mare! In prima saptamina nu-l lasam decit pe sot sa-i schimbe pampersii ca-mi era frica sa nu cumva sa-i rup vreo mina sau un picior-atita de firave erau. Minile mamei mele mi se pareau ca nu mai au precizia de alta data, iar de ale mele imi era de-a dreptul groaza! doh.gif
Ce momente unice am retrait cu tine, citind povestea venirii pe lume a micii tale bijuterii! Va pupam cu mult drag si asteptam cu nerabdare rinduri, poze, cit de putin sau mult ai timp sa imparti cu noi!
tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de Sara1: Jan 20 2010, 01:22 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imi30
postare Jan 20 2010, 07:26 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,892
Inscris la: 4-May 09
Din: Tg.Mures
Membru nr.: 88,346



Bine ai venit pe lume Carlos, ingeras mic si frumos!
Felicitari Mami Simo...ma bucur din suflet ptr tine.Sunteti o familie frumoasa si implinita, meritati din plin sa fiti foarte fericiti!

Aceasta postare a fost editata de Imi30: Jan 20 2010, 07:27 AM


--------------------
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi. – James Dean
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

93 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:23 PM