Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cine A Nacut La Spitalul Judetean , Targoviste?, am nevoie de sfaturile voastre
mialio
postare Apr 12 2009, 07:22 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



-Buna!Sunt Alina, am 28 de ani, de curand impliniti, o burtica de 29 de saptamani, intr-o stare buna.Am rh-ul negativ, tatal -pozitiv.Am facut la 28 de saptamani vaccinul rho-gam la recomandarea dnei doctor.Am achizitionat si a doua doza, fiecare de 540 lei pentru administrarea in primele 72 de ore de la nastere.Am primit contractele de la Cord Blood Center, de la Cluj pentru recoltarea de Celule-stem.Va spun toate acestea ca sa va asigur ca ma pregatesc pentru nastere.Sper ca stati bine cu psihicul.Am trecut si prin momente mai grele, dar gandul ca-mi voi tine fetita in curand in brate m-a propulsat inainte in fiecare zi!Sunt inca din primele saptamani de sarcina la dna dr.Uzdris, despre care nu am decat cuvinte de lauda.Vreau sa nasc la Targoviste, prin cezariana , cu dna.doctor.Nu vreau sa merg la Bucuresti pentru ca am mare incredere in dna.Va rog din suflet, impartasiti-mi din experienta voastra.Am auzit si bune si rele despre Targoviste.Daca ati trait experiente , de orice fel aici, va rog sa mi le destainuiti.Mi se pare mult mai normal sa nasc aici , cu dna care mi-a urmarit sarcina luna de luna , decat sa merg la 9 luni la un dr nou ...Voi ce credeti?Inca sunt in campul muncii, pana la 8 luni si un pic o sa merg la scoala, pentru ca am si acolo copiii mei.Sunt profesoara de romana si trebuie sa trec de tezele unice , din sem II , pe 5 mai!Doamne, ajuta-ne!Pana acum bebelusa mea a suportat chinul de zi de zi de la scoala.A inceput sa-mi fie mai greu, dar saptamana acesta sunt in vacanta de Pasti si o sa ma odihnesc ca apoi sa pot merge inca 2 saptamani si ceva la scoala.Ma rog in fiecare zi , nu din snobism, ci din convingere totala pentru fetita mea, pentru familia mea sa-mi fie aproape.Am niste parinti extraordinari pe care o sa-i fac foarte fericiti in ziua in care isi vor tine nepoata in brate.Tatal fetitei mele este un om extraordinar, care a renuntat la o cariera deosebita in Constanta(fiind de fel de acolo), si dupa o prietenie de 7 ani s-a mutat la Targoviste pentru a fi cu noi!Bebe a adus numai bine si incredere in familia noastra.Incepe sa ma ingrijoreze etapa urmatoare:nasterea!Ce ma sfatuiti, sa nasc la Targoviste?
Am nevoie de experiente personale...povestiti-mi la cald sau la rece ..totul fara ascunzisuri!
Va sunt recunoscatoare anticipat pentru raspunsuri!
Va pupa Ali si bebelina!!! trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Apr 13 2009, 07:32 PM
Postare #2


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



Hai, mai mamici...chiar nimeni din Tgv!S.O.S!!!!
Va pupa Ali si bebelusa! trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexa21
postare Apr 14 2009, 05:53 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 541
Inscris la: 8-February 08
Din: Dambovita
Membru nr.: 14,475



QUOTE(mialio @ Apr 13 2009, 07:32 PM) *
Hai, mai mamici...chiar nimeni din Tgv!S.O.S!!!!
Va pupa Ali si bebelusa! trandafir.gif

draga mea,in sfarsit vad si eu pe cineva care sta la cativa km de mine.
eu sunt insarcinata in 27 de sapt. insa iti spun sincer ca nu am avut curaj sa ma dau pe mana celor din targoviste.le mai trebuie mult sa ajunga profesionisti.am avut multe prietene si rude care au nascut acolo si nu ma feresc sa spun ca nu au fost deloc incantate.
am auzit si eu cate ceva despre aceasta doamna dr. si nu vreau sa te sperii,dar nu au fost deloc lucruri bune.cumnata unei colege a trecut de curand printr-o experienta cumplita cu ea(si nu cred ca ma insel asupra numelui)dar tu o cunost mai bine...e drept,e cam complicat sa te muti acum la un alt medic,dar...gandeste-te bine.
eu nu am avut curaj sa nasc in targoviste,desi e ff aproape.

poti sa imi dai si mie mai multe informatii despre celulele stem.unde suni,cum se procedeaza pt contracte,ma rog,tot ce ai facut tu?merci si sper ca nu te-am speriat prea tare dar ai cerut pareri obiective.pupici


--------------------
sa stii sa lupti cand vrei sa ai,sa nu regreti cand pierzi sau dai!



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Apr 15 2009, 02:50 PM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379




QUOTE(alexa21 @ Apr 14 2009, 06:53 PM) *
draga mea,in sfarsit vad si eu pe cineva care sta la cativa km de mine.
eu sunt insarcinata in 27 de sapt. insa iti spun sincer ca nu am avut curaj sa ma dau pe mana celor din targoviste.le mai trebuie mult sa ajunga profesionisti.am avut multe prietene si rude care au nascut acolo si nu ma feresc sa spun ca nu au fost deloc incantate.
am auzit si eu cate ceva despre aceasta doamna dr. si nu vreau sa te sperii,dar nu au fost deloc lucruri bune.cumnata unei colege a trecut de curand printr-o experienta cumplita cu ea(si nu cred ca ma insel asupra numelui)dar tu o cunost mai bine...e drept,e cam complicat sa te muti acum la un alt medic,dar...gandeste-te bine.
eu nu am avut curaj sa nasc in targoviste,desi e ff aproape.

poti sa imi dai si mie mai multe informatii despre celulele stem.unde suni,cum se procedeaza pt contracte,ma rog,tot ce ai facut tu?merci si sper ca nu te-am speriat prea tare dar ai cerut pareri obiective.pupici

Buna!Nu m-ai speriat deloc ...de-aia am cerut pareri...dimineata cand am fost la cumparaturi m-am intalnit cu o prietena care a nascut acum 9 luni prin cezariana in Tgv, cu aceeasi dna dr.A zis ca a fost ff multumita!Ca si mine.Nu am ce sa-i reprosez dnei.Chiar nu am ...Ieri am fost cu taticul la ecograf si ne-am vazut papusa...O minune.Dna a stat cel putin un sfert de ora cu noi si ne-a explicat totul, pe indelete!Sincer, bani se cheltuie oriunde.Nu din comoditate nu am mers la Bucuresti, ci pentru ca m-au trimis la aceasta dna fete care au nascut cu dumneaei.Colega mea de catedra de la scoala a nascut acum 11 luni un super baiat, aici.Da, am auzit multe lucruri rele , dar cred ca vin din partea unor oameni care nu si-au dat tot interesul pentru sarcina lor.Se duc ori ff tarziu la dr, in ultimele luni si intr-adevar nasc cu unu si cu altul, adica supravegheati...nu se poate spune acelasi lucru despre urmarirea sarcinii.Am efectuat controale regulate, analizele, absolut tot ca la carte.Sper ca daca demersul a fost corect si rezultatul sa fie la fel.Depinde de multe!Nu ma incred in noroc si nu vreau sa ma las la mana hazardului!Tu unde mergi la controale?Esti multumita de servicii?Pana acum nu am fost decat la Polimed, si nu am ce sa-i reprosez dnei dr.Sunt sigura ca va fi bine!Despre celulele Stem , acceseaza site-ul www.cordcenter.ro.Acest lucru l-am facut tot la indemnul dnei dr care m-a informat de la inceput despre aceste lucruri.Nu ai primit consultanta acolo unde te duci?Cred ca tine tot de profesionalismul drului pentru ca cel cu care nasti iti va recolta celulele stem.Vezi ca mai am un topic despre celebrele celule.Intra acolo si afli mai multe, in profilul meu.Intri pe site, te inregistrezi, iar cei de la Cluj te vor contacta, iti vor trimite doc necesare.Dar trebuie sa comunici si dr tau despre acest lucru, pt ca spitalul va anunta in momentul nasterii pentru ridicare.Daca te pot ajuta cu orice alt sfat, cu placere!
Succes in continuare, incredere si numai bine!
Alina si beblica!
Te pupam ! trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexa21
postare Apr 16 2009, 10:39 AM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 541
Inscris la: 8-February 08
Din: Dambovita
Membru nr.: 14,475



daca tu ai incredere si ti-a urmarit sarcina pas cu pas atunci e ok.nu mai conteaza parerile celorlalti.ti-am spus,nu o cunosc pe dna dr. decat din auzite si ai dreptate,auzi si bune si rele.
eu merg la Pitesti la controale,este un medic arab dar e fff bun si se poarta ff frumos.am discutat cu el de celule si e totul ok dar de mine depinde sa fac contractele,de aceea voiam mai multe informatii de la cineva care le-a facut.
o alta fata tot de pe forum mi-a dat niste nr. de tel. ,a zis ca ea i-a sunat direct si a vorbit.
tu inca mai mergi la scoala?si eu tot in invatamant lucrez,dar ca invatatoare si mi-am luat prenatalul pt ca eu am avut ceva probleme cu sarcina si trebuie sa ma feresc cat mai mult de stres ceea ce la scoala cu o clasa mica...nu prea se poate.
poate ne mai intalnim pe aici si mai vorbim.pupicei floare2.gif


--------------------
sa stii sa lupti cand vrei sa ai,sa nu regreti cand pierzi sau dai!



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Apr 17 2009, 08:23 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(alexa21 @ Apr 16 2009, 11:39 AM) *
daca tu ai incredere si ti-a urmarit sarcina pas cu pas atunci e ok.nu mai conteaza parerile celorlalti.ti-am spus,nu o cunosc pe dna dr. decat din auzite si ai dreptate,auzi si bune si rele.
eu merg la Pitesti la controale,este un medic arab dar e fff bun si se poarta ff frumos.am discutat cu el de celule si e totul ok dar de mine depinde sa fac contractele,de aceea voiam mai multe informatii de la cineva care le-a facut.
o alta fata tot de pe forum mi-a dat niste nr. de tel. ,a zis ca ea i-a sunat direct si a vorbit.
tu inca mai mergi la scoala?si eu tot in invatamant lucrez,dar ca invatatoare si mi-am luat prenatalul pt ca eu am avut ceva probleme cu sarcina si trebuie sa ma feresc cat mai mult de stres ceea ce la scoala cu o clasa mica...nu prea se poate.
poate ne mai intalnim pe aici si mai vorbim.pupicei floare2.gif

da, iubita!eu m-am inregistrat pe site si m-au sunat ei...trebuie sa trec in sem II de tezele unice, pe 5 mai predau romana...e greu, din ce in ce mai greu!crede-ma, as fi preferat sa predau la cei mici, cu cat sunt mai mari cu atat mai greu...sunt ffff rai, dar ce sa fac...asta e, dupa teza raman si eu acasa.Intra pe site, inregistreza-te si te suna ei, asa e cel mai bine...te pup, pa!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micu
postare Aug 20 2009, 03:47 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 13-August 09
Membru nr.: 104,216



QUOTE(mialio @ Apr 17 2009, 09:23 PM) *
da, iubita!eu m-am inregistrat pe site si m-au sunat ei...trebuie sa trec in sem II de tezele unice, pe 5 mai predau romana...e greu, din ce in ce mai greu!crede-ma, as fi preferat sa predau la cei mici, cu cat sunt mai mari cu atat mai greu...sunt ffff rai, dar ce sa fac...asta e, dupa teza raman si eu acasa.Intra pe site, inregistreza-te si te suna ei, asa e cel mai bine...te pup, pa!

Eu am nascut la spitalul judetean din Targoviste. Ce pot sa iti spun este ca nu prea sunt conditii in sensul ca eu am nascut in februarie si nu prea era apa calda , toaletele erau infecte si de personalul medical ce sa mai zic ( dar era si doamne asistente dragute). Eu am nascut cu dr Tomescu si am fost foarte multumita. Nu am avut nicio probleme nici eu nici fetita si am stat doar 3 zile in spital ( cred ca ma urcam pe pereti daca stateam mai mult) . Totusi daca mai fac un copilas cred ca o sa merg in alta parte daca nu se schimba ceva si pe aici. tongue.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina_tgv
postare Oct 25 2009, 12:01 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 440
Inscris la: 27-March 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 81,504



cam tarziu am descoperit si eu topicul asta.
ce pot sa zic, este ca si eu am nascut in Tgv, cu dr. Florin Florescu prin cezariana. Despre doctor numai de bine, insa despre spital....jalnic. si eu tot in februarie am nascut si intr-adevar, unele chiuvete unde trebuia sa-i spele pe bebi nu aveau apa calda, in alt salon unde m-a mutat era o chiuveta infundata...si tot asa.
Micu am vazut ca tu ai nascut pe 20feb, eu am nascut pe 18. Insa am fost mutata intr-un salon cu bebelaci de 20feb. Poate ne stim, macar din vedere.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micu
postare Oct 31 2009, 10:55 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 13-August 09
Membru nr.: 104,216



QUOTE(catalina_tgv @ Oct 25 2009, 12:01 PM) *
cam tarziu am descoperit si eu topicul asta.
ce pot sa zic, este ca si eu am nascut in Tgv, cu dr. Florin Florescu prin cezariana. Despre doctor numai de bine, insa despre spital....jalnic. si eu tot in februarie am nascut si intr-adevar, unele chiuvete unde trebuia sa-i spele pe bebi nu aveau apa calda, in alt salon unde m-a mutat era o chiuveta infundata...si tot asa.
Micu am vazut ca tu ai nascut pe 20feb, eu am nascut pe 18. Insa am fost mutata intr-un salon cu bebelaci de 20feb. Poate ne stim, macar din vedere.

Din vedere sigur ne stim mai ales de la " toaleta" pe care o faceam dimineata si seara. Cred ca am fost in salonul 4 sau 5. Pe mine ma cheama Cristina si imi pare bine de cunostinta. oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina_tgv
postare Dec 2 2009, 04:16 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 440
Inscris la: 27-March 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 81,504



QUOTE(micu @ Oct 31 2009, 10:55 AM) *
Din vedere sigur ne stim mai ales de la " toaleta" pe care o faceam dimineata si seara. Cred ca am fost in salonul 4 sau 5. Pe mine ma cheama Cristina si imi pare bine de cunostinta. oFloare1.gif

si mie imi pare bine. te invit sa intri la mamici de februarie 2009 si sa vorbim mai multe acolo.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:11 PM