Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ma Pot Linisti
bendisartemis
postare Apr 28 2009, 02:42 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



QUOTE(d3vil @ Apr 28 2009, 03:34 PM) *
poi dupa ce se termina actul in sine il verifica mereu si nu sa intamplat niciodata sa picure sau sa se rupa....nu il pun eu pt k am unghii si las putea zgaria si prefer sa fiu sigura.....deci pot sta linistita biggrin.gif??

app dak vrei imi potzi da putzin un add pe idul just4youavalansa biggrin.gif??
D3VIL nu te supara dar,chiar ai facut o obsesie pe treaba asta cu ejaculatul...pica nu pica ,am ramas gravida sau nu!!!Stai mai linistita ,protejeazate,eventual dute la un medic ginecolog pt o ecografie (sa vada daca esti insarcinata) deoarece tu singura iti induci starile!!!Succes la scoala si ai grija cu iubitul tau ca tinerii in ziua de azi fug de responsabilitati iar incredere ,de cele mai multa ori este bine sa ai numai in tine!! tzuc.gif


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elaDave
postare Apr 28 2009, 02:53 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 159
Inscris la: 29-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 68,219



SPM le-ai avut la fel si inainte de a-ti incepe viata sexuala???am o prietena care de fiecare data cand are contact sexual si asteapta sa-i vina menstruatia ii intarzie mereu si are aceleasi simptome ca tine.prezervativul e singura metoda care e foarte buna si nu sunt riscuri...cat despre anticonceptionale sunt si ele bune dar eu am luat si cand m-am hotarat sa fac bebele nu puteam sa raman insarcinata...si mentionez ca mi le-a dat ginecologul.

bafta la BAC si sa inveti ca nu e chiar asa de greu cum pare... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 03:01 PM
Postare #23


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



bendisartemis stiu k e obsesie de care incep sa scap incetul cu incetul de asta am intrat si aici pt k vb ma mai lin si incep sa ma lin...cu baietzii stiu bn k fug cat vad cu ochii da sa vezi ce fuge tata dupa ei:))))
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 03:06 PM
Postare #24


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364




da ela le aveam si inainte si dupa ce miam inceput viatza ....unele au mai aparut altele nu le mai am si unele sa amplifica.....ex:sanii ma dor foarte tare cu cam o sapt inainte si am o durere la ovarul stang inainte cu vreo 5 zile e ca un gol care vrea sa iasa....dar na de cand cu vita a 2 mam doc prea mult si vad matza urs mi se pare ca toate is de la satcina:)))...

cu bacu .... e mult de inv dar trece si el si poate ma ajuta Dumnezeu sa intru la fac in iasi:D
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 28 2009, 03:42 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Imi place de tine ca sti sa gandesti matur..sti riscurile..si sti ce vrei...

Sfatul meu este autosugestia sa o folosesti constructiv....si nu distructiv.....atat timp cat cele spuse de mine mai sus (sti ce vrei..si sti riscurile).....nimik rau nu se poate intampla...atat timp cat te protejezi.....totul tine de psihic.....cam ceva asemanator am trecut eu dupa prima nastere...aproape atunci.....atat de groaznica a fost perioada sarcinii...incat eram terifiata de ideea de a ramane iar....si stiam ca se ramane foarte repede dupa nastere....am ajuns pana la a nu face...luni de zile...nimik cu sotul..gaseam diferite motive....mai mult sau mai putin adevarate...dar timpul si increderea in mine(1st) si apoi increderea in corpul meu(am ajuns sa ma cunosc foarte bine)...mi-au adus linistea....

Spui ca sexul este relax ptr tine acum......dar nu este!....este un stress in plus....si nu e cazul.....nu face asta de dragul de a fii la moda(chiar daca e doar stiut de tine si de el..)...sau "in rand cu tineretul"...sau ptr ca teoretic s-a ajuns sa se creada..creada cu tarie..ca e normal sexul la varsta ta.....faci sex cand esti sigura pe tine si cand sti ca orice s-ar intampla esti capabila sa iti asumi responsabilitati..daa...te protejezi...dar e ala 1%...parerea mea....

So...iubirea sincera...e cea care nu sta in sex....si daca voi doi puteti fii atat de maturi incat sa va decideti sa faceti un stop pana treci pragul Bacului...ar fi un mare ajutor ptr tine....ar fii liniste...ar fii incredere...sentimente frumoase ce te vor ajuta sa fii productiva la Bac.....cel putin eu una asa as face...asa vezi si cat de mare e dragostea voastra!

Bafta la Bac!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 04:06 PM
Postare #26


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



nus cat de matur gandesc dar o sarcina mar distruge si nu vreau sa fac avort k as ramane traumatizata pe viatza....acel 1% nu poate fi decat dak se rupe prez e expirat sau e spart din fabricatzie sau dak se zgarie...ceea ce la me nu sa int pana aq...

abstinentza...am facut o pauza de o luna juma si apoi de inca o luna...si o sa mai fac o pauza pana dupa bac.....daca pana aq el stia k vreau pauza aq nu ii mai spun....evit sa fiu cu el singura si sa fie un pat pe langa noi:))))....

ce e drept fatza de aq 2 luni sunt mai relaxata si ma distinsa....k pana aq nu reuseam sa ma relaxez deloc si nu simtzam nik mai mult decat frica....am am facut sex pt a fi la moda pt k nu ma intereseaza k moda aq e sa o faci din clasa 1:))))....am facuto pt k il iubeam si pt k at am vrut...din totate prietenele doar 3 stiu k am inceput viaza sexuala....

cat despre bac si cariera sunt in stare sa ma despart de el indeiferent cat de mult il iubesc.....de aceea imi e si rica pt k dak ar fi vb de asrcina nus ce as face dar as innebuni....

de iiubit zik k ma iubi pt k ma ast vreo 11 luni pana am facuto si mereu mia acceptat toate conditiile si ma ajuta si ma sprijina
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 28 2009, 04:45 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



okk..vezi ca e adevarat ce am spus....inca odata zic....sti ce vrei....asta e cel mai mare avantaj.....si stiu sigur...se vede dupa cum vorbesti...mi-ar fii placut sa fim mai aproape sa discutam mai multe...chiar daca nu sunt o experta nici eu....

Asa sunt si eu.....in legatura cu avortul...stiu ca nu ar fii nici la mine cazul acum de o sarcina...clar....si aste ptr poate vreo 2/3 ani de acum in colo....dar daca vine...avortul nu e o solutie.....nu as putea traii cu asta....ar fi o moarte sigura....lenta dar sigura... oFloare1.gif

Ma bucur ca esti bine acum....so....mintea la ce ai de facut...restul...lasa sa curga de la sine..inclusiv relatia...de ce te implici mai mult..de aia vine mai mult stress...

Imi doresc ca fetita mea sa fie ca tine la varsta ta....cu o mica diferenta...sa fie sigura ca va putea discuta cu mama ei oricand!
eusa_clap.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 28 2009, 04:45 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 04:49 PM
Postare #28


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



dak vrei sa vb mai mmulte da add la idul just4youavalansa:D
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 29 2009, 03:58 PM
Postare #29


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



azi am fo la psihologul de la scoala:|
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 29 2009, 04:04 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



floare2.gif si....cum te simti? floare2.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 01:11 PM