Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1815 1816 1817 1818 1819 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Jan 28 2010, 10:27 AM
Postare #18161


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 28 2010, 01:46 AM) *

am facut si eu un slide ca alina, mi se pare grozav, merci pentru idee alina:
http://www.slide.com/r/SEG-cKLJ2j-vtsRVZUe...p;view=original

Foarte frumosi, ca de fiecare data floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 10:29 AM
Postare #18162


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 28 2010, 11:12 AM) *
eu ma chinui sa il invat pe gabriel cu formula, dr zicea sa il trec pe lapte de vaca, ca nu ar mai fi nici o problema, ca-i mare deja dar totusi, cred ca daca tot ii dau formula cu cereale, sa-i dau si din biberon lapte simplu. a baut aseara 20 de ml iar acum de dimineata 70 ml. l-a baut cam greu, dar l-a baut! el nu prea bea lichide, dimineata pampersul e aproape uscat, sa vedem de-acum ca ii mai dau si 100 ml de suc din o portocala, un morcov si un mar, inainte de fructe, pe la 10.
voi fetele cu formula, la ce ore le dati lapticul? ca noi...suntem la inceput. san sugea in general inainte sa adoarma, adica de 2-3 ori pe zi + dimineata si seara.

Arina papa seara inainte de culcare 200 ml, iar in timpul zilei nu are ore fixe, mai papa 2-300 ml, o data dimineata si o data dupa amiaza.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Jan 28 2010, 11:09 AM
Postare #18163


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(alina_zugravu18 @ Jan 28 2010, 12:39 AM) *
http://www.slide.com/r/lhn6-zdK2D-NHkOCeJenWJ992ToQknBx
am un slide cu sotul la link-ul de mai sus.

Si noi tot Alina &Cristian trandafir.gif

QUOTE(costi @ Jan 28 2010, 12:47 AM) *
noi doi la nunta. Matei era deja in burtica , aveam vreo doua luni



am avut nunta pe 13 sept si din iunie nu mai plouase. a plouat atunci sad.gif si nu am apucat sa facem cate poze mi-as fi dorit eu. si a fost si ingrozitor de frig (undeva pe la 10 grade seara)


Si Berta a dansat din burtica la nunta noastra ....
QUOTE(costi @ Jan 28 2010, 01:08 AM) *
al meu sot a luat 20kg in 3 ani, asa ca voi stati bine.


al meu a luat 20...dar in 11 ani ,era skeletron cand l-am luat ...
QUOTE(maria_corina29 @ Jan 28 2010, 01:43 AM) *
te cred, eu cand l-am dus pe cip la 2 ani la mama, stateam numai cu grija, slabisem in primele luni.
si eu mai plec sambata 2 ore la cumparaturi fara gabriel dar nu am timp sa ma relaxez ca ma streseaza sotul ..hai mai repede...!!! asta cateodata, nu in fiecare sambata. cand merge si soacra-mea cu noi...il luam si pe gabit.

offffffff, romania... nervi.gif wife.gif nervi.gif
tre sa faci ceva mami, nu se poate, e prea dependenta de tine...desi tre sa recunosc ca asa mi-ar place cateodata si mie sa fie copiii mei...dar doar cateodata...!!!
deci mai faci unul..esti curajoasa...!!!


Daaa , e teroare... si daca se joaca pe pat ma tine de mana ...Asa a fost din prima zi ...nu adormea pana nu-mi simtea mana pe fata ei sau n-o tineam strans langa mine ...
Si Berta e la fel ...o iubareata ... de fapt.. toti suntem asa in casa -traim in simbioza rolleyes.gif
Daa , am mai vrea si un flacau peste vreo 4 ani ... dar , daca iese tot fata , nu-i nici o suparare ...
QUOTE(maria_corina29 @ Jan 28 2010, 01:46 AM) *

am facut si eu un slide ca alina, mi se pare grozav, merci pentru idee alina:
http://www.slide.com/r/SEG-cKLJ2j-vtsRVZUe...p;view=original

floare2.gif floare2.gif floare2.gif
Eu nu pot sa va arat nimic ... pe vremea cand m-am maritat , in 1998 nu se inventasera digitalele...iar pozelele sunt in Romania ...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 28 2010, 12:16 PM
Postare #18164


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783




Vazut toate pozele cu miresici si ginerici ! Toate si toti foarte frumosi, de aici si atatia bebei dulci !
Nici eu nu pot sa va arat poze, ca noi am facut cununia civila in octombrie.1997 si nunta in mai.1998, cand nu existau camere foto , iar pozele pe hartie am incercat odata sa le pozez si nu mi-au iesit, asa ca ma las pagubasa !
Pupici de la noi, dupa inca o noapte alba ! Sper sa mai rezist, dar parca simt ca nu prea ! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 28 2010, 12:19 PM
Postare #18165


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



Fetelor, la Realitatea TV pe banda neagra am vazut ceva dintr-o stire privind drepturile banesti acordate pe perioada concediului de maternitate si ceva cu 12 luni, dar nu am prins intreaga stire ! Ati vazut careva despre ce este vorba ?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:20 PM
Postare #18166


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 28 2010, 02:16 PM) *
Vazut toate pozele cu miresici si ginerici ! Toate si toti foarte frumosi, de aici si atatia bebei dulci !
Nici eu nu pot sa va arat poze, ca noi am facut cununia civila in octombrie.1997 si nunta in mai.1998, cand nu existau camere foto , iar pozele pe hartie am incercat odata sa le pozez si nu mi-au iesit, asa ca ma las pagubasa !
Pupici de la noi, dupa inca o noapte alba ! Sper sa mai rezist, dar parca simt ca nu prea ! oFloare1.gif

Pozele pe suport de hartie sau panza se avd cel mai bine daca sunt scanate, nu fotografiate trandafir.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Jan 28 2010, 12:21 PM
Postare #18167


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



plecam pe la doctori ... revenim cu detalii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 28 2010, 12:22 PM
Postare #18168


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(manu1981 @ Jan 28 2010, 12:20 PM) *
Pozele pe suport de hartie sau panza se avd cel mai bine daca sunt scanate, nu fotografiate trandafir.gif

Da, stiu ca asa ar merge, dar nu am scaner ...

Ma tin sa-ti spun de duminica - am facut papanasi puiului meu duminica si a papat cu mare placere ! Asa ca multumim pentru reteta ! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 28 2010, 12:22 PM
Postare #18169


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(alinaspa @ Jan 28 2010, 12:21 PM) *
plecam pe la doctori ... revenim cu detalii.

Bafta ! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:28 PM
Postare #18170


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 28 2010, 02:19 PM) *
Fetelor, la Realitatea TV pe banda neagra am vazut ceva dintr-o stire privind drepturile banesti acordate pe perioada concediului de maternitate si ceva cu 12 luni, dar nu am prins intreaga stire ! Ati vazut careva despre ce este vorba ?

Uite textul de pe realitatea.net
Mămicile din Uniunea Europeană ar putea beneficia de un concediu de maternitate mai lung cu patru săptămâni decât în prezent și de o indemnizație de maternitate egală cu ultimul salariu. Aceste prevederi fac parte dintr-un proiect care a primit miercuri aviz favorabil din partea Comisiei pentru ocuparea forței de muncă din Parlamentul European.

Documentul, care oferă mai multe drepturi mamelor, a fost propus Comisiei pentru ocuparea forței de muncă de către eurodeputatul român Rovana Plumb. Potrivit acestui act, durata concediului de maternitate a fost extinsă de la 14 la 18 săptămâni. Salariatelor aflate în concediu li se va plăti salariul integral.

O altă prevedere importantă este aceea că femeile gravide nu pot fi concediate în timpul sarcinii și nici 12 luni după terminarea concediului de maternitate. În plus, ele nu pot fi obligate să muncească peste program în perioada de trei luni înainte de naștere și nici 12 luni după naștere.

În cazul nașterii premature sau dacă bebelușul este spitalizat la naștere, statele membre ale Uniunii Europene trebuie să garanteze mamei un concediu suplimentar, plătit integral. În cazul nașterilor multiple, perioada concediului de maternitate va crește cu o lună pentru fiecare copil. De asemenea, perioada concediului de maternitate poate fi extinsă cu cel puțin opt săptămâni în cazul nașterii unui copil cu dizabilități.

Dacă aceste propuneri vor fi adoptate fără alte amendamente în forurile europene se vor aplica după doi ani în toate statele membre UE.

Acum nu stiu la ce se refera exact acel concediu de maternitate, ca din cate inteleg eu, e vorba de concediul pre si post natal unsure.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1815 1816 1817 1818 1819 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 01:00 AM