Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alergie La Ceva ?
meaw_ela
postare Jun 10 2008, 08:23 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Ajutor!!!
Ultimele doua ore le-am petrecut cu Maja....la o ora si ceva dupa micul dejun i s-a inroshit pielea pe spate.. pe piept.. . mancarime... am bagat-o direct in cada cu apa caldutza... a stat acolo si a uitat de mancarime in compania ratzushtelor.. dar eu m-am ingrijorat toata. ieri a facut la fel dar nu asa de rau.. am crezut ca e de la caldura... azi sunt sigura ca e de la LAPTE... ptr ca nu a mancat nimic dupa. Acum e mai bine. s-sa trecut rosheatza si nu o mai mananca asa rau.... crybaby.gif
Voi atzi trecut prin alergii? Ce ati facut in afara evitarii/eliminarii alergenului? oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 10 2008, 08:29 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(meaw_ela @ Jun 10 2008, 09:23 PM) *
Ajutor!!!
Ultimele doua ore le-am petrecut cu Maja....la o ora si ceva dupa micul dejun i s-a inroshit pielea pe spate.. pe piept.. . mancarime... am bagat-o direct in cada cu apa caldutza... a stat acolo si a uitat de mancarime in compania ratzushtelor.. dar eu m-am ingrijorat toata. ieri a facut la fel dar nu asa de rau.. am crezut ca e de la caldura... azi sunt sigura ca e de la LAPTE... ptr ca nu a mancat nimic dupa. Acum e mai bine. s-sa trecut rosheatza si nu o mai mananca asa rau.... crybaby.gif
Voi atzi trecut prin alergii? Ce ati facut in afara evitarii/eliminarii alergenului? oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

E de urmarit sa stii....poate ca are nevoie de un antialergic...nu stiu ce se intampla...dar majoritatea copiilor...au astfel de probleme...eu zic sa vorbesti cu un medic....si sa-i faci testele de alergie...e mai sigur asa... partners.gif sanatate multa multa partners.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jun 10 2008, 08:38 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(rux25 @ Jun 10 2008, 02:29 PM) *
E de urmarit sa stii....poate ca are nevoie de un antialergic...nu stiu ce se intampla...dar majoritatea copiilor...au astfel de probleme...eu zic sa vorbesti cu un medic....si sa-i faci testele de alergie...e mai sigur asa... partners.gif sanatate multa multa partners.gif tzuc.gif

Luni am facut programare sa-i faca testele. Si eu cand eram ca ea am avut cateva alergii si reactzii cam de speriat...i-am dat batai de cap mamei. mi se umflau si pleoapele si buzele.. .. antihistamine.spital...etc... crybaby.gif Acum nu mai am nimic. Odata cu varsta trec majoritatea alergiilor.
uitati cat de rau a fost:


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 10 2008, 08:41 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(meaw_ela @ Jun 10 2008, 09:38 PM) *
Luni am facut programare sa-i faca testele. Si eu cand eram ca ea am avut cateva alergii si reactzii cam de speriat...i-am dat batai de cap mamei. mi se umflau si pleoapele si buzele.. .. antihistamine.spital...etc... crybaby.gif Acum nu mai am nimic. Odata cu varsta trec majoritatea alergiilor.
uitati cat de rau a fost:

Doamne mititica...sper sa nu te mosteneasca...desi vad ca mai toti copii cu asemenea probleme...mostenesc pe cineva din familie...offff....pup sa treaca partners.gif tzuc.gif ce faci daca e de la lapte?


sa fi facut oare intoleranta? fa-i testele neaparat sad.gif

Aceasta postare a fost editata de rux25: Jun 10 2008, 08:41 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jun 10 2008, 08:45 PM
Postare #5


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Ela, Maja are mult peste 2 ani? ca pana la 2 1/2-3 ani nu se descopera alergiile, poate la voi sa fie medicina evoluata, dar aici stiu ca am cunoscut un medic in domeniu care spunea ca pana pe la 3 ani se merge pe ghicite.. sper sa reusiti sa aflati cauza!
sanatate maxima!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 10 2008, 08:46 PM
Postare #6


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Am inteles ca si aici in SUA multi copii sunt alergici la lapte, printre multe altele...Ce-o pune in el? unsure.gif
Sanatate multa Majei! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 10 2008, 08:47 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mallina2u @ Jun 10 2008, 09:45 PM) *
Ela, Maja are mult peste 2 ani? ca pana la 2 1/2-3 ani nu se descopera alergiile, poate la voi sa fie medicina evoluata, dar aici stiu ca am cunoscut un medic in domeniu care spunea ca pana pe la 3 ani se merge pe ghicite.. sper sa reusiti sa aflati cauza!
sanatate maxima!

Paul avea doar un an jumatate cand a fost diagnosticat cu alergie...si la Clinca Naturalia in Voluntari la teste l-au depistat si eu zic ca am avut noroc...caci am fost aproape 5 ani in tratament homeopat si desensibilizari si s-a vindecat complet...Slava Domnului rolleyes.gif notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Jun 10 2008, 08:48 PM
Postare #8


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Pupam mititica...draga de ea tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jun 10 2008, 08:50 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(rux25 @ Jun 10 2008, 02:41 PM) *
Doamne mititica...sper sa nu te mosteneasca...desi vad ca mai toti copii cu asemenea probleme...mostenesc pe cineva din familie...offff....pup sa treaca partners.gif tzuc.gif ce faci daca e de la lapte?
sa fi facut oare intoleranta? fa-i testele neaparat sad.gif

ce sa fac.. o sa elimin laptele din meniul ei... sa vad ce zice si doctora. cum ies testele... Sper sa fie trecatoare situatzia... eu eram alergica la anumite oua...dar daca mancam ceva gatit cu oua_prajituri- eram ok. si la Piramidon...si la cacao....prea des si faceam ca ea......asta este... se rezolva. oFloare1.gif te pup si te tin la curent.E ok acum.. alearga pe aici...dezbracata... rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 10 2008, 08:51 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(meaw_ela @ Jun 10 2008, 09:50 PM) *
ce sa fac.. o sa elimin laptele din meniul ei... sa vad ce zice si doctora. cum ies testele... Sper sa fie trecatoare situatzia... eu eram alergica la anumite oua...dar daca mancam ceva gatit cu oua_prajituri- eram ok. si la Piramidon...si la cacao....prea des si faceam ca ea......asta este... se rezolva. oFloare1.gif te pup si te tin la curent.E ok acum.. alearga pe aici...dezbracata... rolleyes.gif

partners.gif pup-o dulce dulce din partea mea partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:46 PM