Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Job-ul Ideal
danna68
postare Feb 13 2008, 08:15 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(ella14 @ Feb 13 2008, 02:52 PM) *
uau,foarte frumos.deci,tu ai job-ul ideal,iti place ceea ce faci,esti platita bine,ai ocazia sa mergi in delegatii,nu mergi cu groaza la servici,nu te plictisesti si totusi nu ai schimba nimic???

Eu lucrez la Orange pe post de casier.imi place ceea ce fac,imi place mult colectivul,este unul tanar si dinamic,am un sef super ,super,banii sunt ok,am fost si eu in delegatii si in teambuilding-uri....dar as vrea sa lucrez in Contabilitate.anul trecut am dat licenta si pentru inceput as vrea sa gasesc un contabil bun,cu experienta care sa ma invete meserie,caci una e teoria si alta este practica.

esti sigura ca asta vrei???????????? eu am vrut candva mi-a placut ... dar a venit timpul in care spun nu mai suport contabilitatea unsure.gif ...


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 13 2008, 10:26 PM
Postare #12


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2008, 10:15 PM) *
esti sigura ca asta vrei???????????? eu am vrut candva mi-a placut ... dar a venit timpul in care spun nu mai suport contabilitatea unsure.gif ...


daaaaaaaaa.cred ca e greu dar mi-ar place foarte mult.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 14 2008, 02:29 AM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(ella14 @ Feb 13 2008, 10:26 PM) *
daaaaaaaaa.cred ca e greu dar mi-ar place foarte mult.

smile.gif nu este grea, sa nu crezi ca este exagerat de grea, dar daca volumul de lucru e mare se schimba situatia si ne omoara tare declaratiile astea la stat care se tot schimba si de 2 sau 3 ori intr-o luna, asa ca in ultimul timp contabilul face si reface ... in loc sa ne usureze munca ... o fac parca intentionat mai incurcata, in ultimii 14 ani de cand lucrez eu conta sincer acum este cea mai nesuferita perioada, nici cand se lucra de mana nu era asa de rau ... ei cica modernizeaza ... habar nu au de capul lor si nici nu cred ca cei care dau aceste legi stiu cu ce se mananca contabilitatea ... pup si mai vorbim, daca te bagi macar sti despre ce e vorba... bafta multa smile.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurelia_hadarau
postare Mar 2 2008, 12:44 PM
Postare #14


aurelia si andreea
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 30-November 07
Din: BISTRITA
Membru nr.: 10,537




salut si aici.Eu sunt educatoare,calificata,titulara dar sincer imi doresc nespus de mult sa imi schimb functia.Anul acesta termin facultatea si mi-as dori foarte mult sa ma titularizez pe romana sau pe engleza.Imi place mult in invatamant ,cu toate ca este foarte greu mai ales pentru noi,cei mai tineri.Dar prefer sa lucrez cu elevi mai mari decat cu cei mici,am 4 ani vechime dar experienta pe care am acumulat-o m-a facut sa-mi doresc altceva. floare2.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Mar 2 2008, 12:57 PM
Postare #15


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(aurelia_hadarau @ Mar 2 2008, 02:44 AM) *
salut si aici.Eu sunt educatoare,calificata,titulara dar sincer imi doresc nespus de mult sa imi schimb functia.Anul acesta termin facultatea si mi-as dori foarte mult sa ma titularizez pe romana sau pe engleza.Imi place mult in invatamant ,cu toate ca este foarte greu mai ales pentru noi,cei mai tineri.Dar prefer sa lucrez cu elevi mai mari decat cu cei mici,am 4 ani vechime dar experienta pe care am acumulat-o m-a facut sa-mi doresc altceva. floare2.gif



si eu am dat examen sa ma duc in invatamant dar nu am mai vrut pt ca atunci cand am dat eu trebuia sa iti alegi un singur loc unde sa te duci.eu am ales o comuna la 2 ore de naveta de craiova unde am aflat ca nici copii la clasa nu prea veneau.asa ca am renuntat si am gasit job-ul asta.imi plac si mie copii asa ca mi-am gasit sa ii meditez la engleza.si am avut si persoane mature care au vrut sa invete asa ca a fost totul ok.acum nu mai am timp de nimic, dar poate cand se va face Stefanut mai mare imi voi putea relua activitatea pt ca imi lipseste...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Mar 2 2008, 07:18 PM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



Nu ca imi este rusine cu meseria pe care o am(ingrijitor cladirii la STEFANEL la birouri) dar sunt tanara si tare as vrea sa imi schimb meseria. Am facu in octombrie anul trecut si acum incerc sa ma reprofilez. Salariul este destul de bun dar nu este ceea ce imi doresc si nu am posibilitate sa ma inscriu la facultate. Poate dupa ce vor trece facturile astea astronomice de la intretinere sa mai fac vre-un curs de recalificare ceva.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariacci
postare Mar 3 2008, 12:23 AM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 7-February 08
Din: sebes-alba
Membru nr.: 14,335





EU AS VREA SA FAC CEVA, DAR NU STIU CE...
SUNT CROITOREASA, DAR NU-MI MAI PLACE! E MULT DE LUCRU SI NU SE PREA PLATESTE LA NOI...
AS VREA SA FAC ALTCEVA...
AM INCERCAT ODATA SA-MI FAC FIRMA DE CURATENIE SI MENAJ, DAR M-AM LASAT PAGUBASA... NU CRED CA M-AS FI DESCURCAT...
ERAU SI COPIII MICI SI IMI ERA GREU...
APOI AM VRUT SA FAC FELICITARI TRIDIMENSIONALE... DE FAPT, AM FACUT.... VREO 30... FACEAM PREA MULTA MIZERIE IN CASA, DAR POATE MAI FACEAM DACA NU NASTEAM... SI ASTA AM LASAT-O...
AS VREA SA FAC CEVA SA-MI PLACA, DAR NU STIU CE AS PUTEA FACE ACASA...
AS FACE UN CURS DE CEVA, DAR NU STIU CE FEL DE CURS...
AM FOARTE MULTA RABDARE, IMI PLAC LUCRURILE MIGALOASE... DACA NU-MI IASA CEVA, FAC DE 10 ORI, PANA REUSESC!
DATI-MI VOI UN SFAT: CE-AS PUTEA FACE?
DAR SA NU FIE CURATENIE, MANCARE, SPALAT SAU MAI STIU EU CE LUCRU LEGAT DE CASA... SUNT SATULA!
MA AJUTATI? VA PUPACESC! floare2.gif


--------------------


Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 3 2008, 12:46 AM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mariacci @ Mar 3 2008, 12:23 AM) *
EU AS VREA SA FAC CEVA, DAR NU STIU CE...
SUNT CROITOREASA, DAR NU-MI MAI PLACE! E MULT DE LUCRU SI NU SE PREA PLATESTE LA NOI...
AS VREA SA FAC ALTCEVA...
AM INCERCAT ODATA SA-MI FAC FIRMA DE CURATENIE SI MENAJ, DAR M-AM LASAT PAGUBASA... NU CRED CA M-AS FI DESCURCAT...
ERAU SI COPIII MICI SI IMI ERA GREU...
APOI AM VRUT SA FAC FELICITARI TRIDIMENSIONALE... DE FAPT, AM FACUT.... VREO 30... FACEAM PREA MULTA MIZERIE IN CASA, DAR POATE MAI FACEAM DACA NU NASTEAM... SI ASTA AM LASAT-O...
AS VREA SA FAC CEVA SA-MI PLACA, DAR NU STIU CE AS PUTEA FACE ACASA...
AS FACE UN CURS DE CEVA, DAR NU STIU CE FEL DE CURS...
AM FOARTE MULTA RABDARE, IMI PLAC LUCRURILE MIGALOASE... DACA NU-MI IASA CEVA, FAC DE 10 ORI, PANA REUSESC!
DATI-MI VOI UN SFAT: CE-AS PUTEA FACE?
DAR SA NU FIE CURATENIE, MANCARE, SPALAT SAU MAI STIU EU CE LUCRU LEGAT DE CASA... SUNT SATULA!
MA AJUTATI? VA PUPACESC! floare2.gif

Ma gandesc daca esti croitoreasa...si-ti plac si lucrurile mai migaloase, poti sa faci...accesorii pentru par rolleyes.gif ....bentite, agrafe infrumusetate, elastice colorate, esarfe, baticute pentru bebici, caciulite mai deosebite, idei sunt, timp sa ai...dar pentru inceput, poti proba, apoi cauti sa le vinzi rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 3 2008, 12:51 AM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



aveam o doamna, cunostinta, care era croitoreasa de meserie, si pentru inceput cu inca un ajutor si multa imaginatie..a inceput sa lucreze costumase de gimnastica, de inot, colanti, pentru fetite....apoi s-a extins...si acum are o mare firma pentru echipamente de sport rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 3 2008, 12:54 AM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Iar daca te descurci cu o limba straina, poti face traduceri la domiciliu rolleyes.gif se cauta destul de mult smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:08 PM