Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8429 Pagini V  « < 8425 8426 8427 8428 8429 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De August 2009
dani70
postare Jul 3 2012, 10:37 PM
Postare #84261


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 98
Inscris la: 26-October 11
Membru nr.: 230,128



CITAT(m0nica @ Jul 3 2012, 02:26 PM) *
Buna!
Gabi e mult mai bine. Inca nu stim ce a fost. Trebuie sa repetam o analiza sa vedem daca se retrag chestiile rele biggrin.gif. Oricum eu m-am speriat vineri cand i-am vazut amigdalele. Erau ca niste ciuperci mari rosii cu puncte albe...
Si noi am vizitat un parc in Londra, cred ca Richmond se numea, daca imi amintesc bine, unde tot asa erau sute de caprioare, oamenii puteau sta unde aveau chef, puteau calca iarba - numai in parcurile din Romania cred ca nu se practica asa ceva biggrin.gif


ma bucur pt voi.mara nu stiu sa fi avut amigdalele inflamate vreodata
parcuri din astea sunt multe pe aici si,DA,poti calca iarba,nu e interzis
acum am aflat de un lac care are nisip pe mal,deci nu trebuie sa mai ajung la mare la sute de km.am auzit ca au si trenulet,pe langa locuri de joaca.sa vedem cand ajungem,poate in august va fi mai cald,ca ne-am saturat de 15 grade


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ila-irinuka
postare Jul 6 2012, 02:29 PM
Postare #84262


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,140
Inscris la: 12-March 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 78,212



QUOTE(m0nica @ Jul 3 2012, 05:26 PM) *
Buna!
Gabi e mult mai bine. Inca nu stim ce a fost. Trebuie sa repetam o analiza sa vedem daca se retrag chestiile rele biggrin.gif. Oricum eu m-am speriat vineri cand i-am vazut amigdalele. Erau ca niste ciuperci mari rosii cu puncte albe...
Si noi am vizitat un parc in Londra, cred ca Richmond se numea, daca imi amintesc bine, unde tot asa erau sute de caprioare, oamenii puteau sta unde aveau chef, puteau calca iarba - numai in parcurile din Romania cred ca nu se practica asa ceva biggrin.gif



sanatate multa gabitule...

si stefan a avut ceva probleme, s-a balacit la un furtun cu apa si o sapt.a cam tras-o...febra , gat, muci..tot tacamul...

noi avem in apropiere de buc un parc cu animale domestice, se numeste"ferma animalelor"..si e ceva interesent pt copii...au si loc de joaca..plus ca poti organiza ziua de nastere acolo, au spatii amenajate...


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina2
postare Jul 6 2012, 06:05 PM
Postare #84263


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 12-January 09
Din: viena
Membru nr.: 64,435



cu variatiile astea de temperatura nici nu te astepti la asa ceva
eu am ramas placut surprinsa anul trecut de parcurile de joaca din bucuresti...sunt mult mai frumoase si mai ingrijite decit pe aici
cit costa ziua de nastere la un loc de genul asta?


QUOTE(ila-irinuka @ Jul 6 2012, 02:29 PM) *
sanatate multa gabitule...

si stefan a avut ceva probleme, s-a balacit la un furtun cu apa si o sapt.a cam tras-o...febra , gat, muci..tot tacamul...

noi avem in apropiere de buc un parc cu animale domestice, se numeste"ferma animalelor"..si e ceva interesent pt copii...au si loc de joaca..plus ca poti organiza ziua de nastere acolo, au spatii amenajate...



--------------------
</a>
[/url]

[
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ila-irinuka
postare Jul 7 2012, 06:46 PM
Postare #84264


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,140
Inscris la: 12-March 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 78,212




QUOTE(irina2 @ Jul 6 2012, 07:05 PM) *
cu variatiile astea de temperatura nici nu te astepti la asa ceva
eu am ramas placut surprinsa anul trecut de parcurile de joaca din bucuresti...sunt mult mai frumoase si mai ingrijite decit pe aici
cit costa ziua de nastere la un loc de genul asta?


nu stiu, dar asta e site-ul lor...http://www.fermaanimalelor.ro/home.



--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m0nica
postare Aug 4 2012, 11:05 AM
Postare #84265


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,052
Inscris la: 5-March 09
Membru nr.: 75,993



Irina, mii de scuze, ieri n-am reusit sa intru aici, asa ca ii urez azi Patriciei LA MULTI ANI!!!




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina2
postare Aug 7 2012, 08:12 AM
Postare #84266


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 12-January 09
Din: viena
Membru nr.: 64,435



multumesc frumos trandafir.gif

LA MULTI ANI PT TOTI COPILASII DIN AUGUST!
FETELOR AU TRECUT 3 ANI.....
NOi am sarbatorit frumos....cu 5, 6 copii intr un loc special pt copii..pt copii a fost tare frumos ...eu am fost insa terminata:)

QUOTE(m0nica @ Aug 4 2012, 11:05 AM) *
Irina, mii de scuze, ieri n-am reusit sa intru aici, asa ca ii urez azi Patriciei LA MULTI ANI!!!



--------------------
</a>
[/url]

[
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dodo80
postare Aug 8 2012, 11:59 PM
Postare #84267


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,306
Inscris la: 8-May 09
Din: Bucharest
Membru nr.: 89,003



buna fetelor,

intr-un timp urmaream tot ce scriati..am vrut sa si raspund, insa timpul meu este din ce in ce mai limitat...
La multi ani copiilor de august 2009 (inclusiv celor nascuti in iulie) care au imlinit 3 anisori si celor care vor implini in curand.. Tin minte ca la sf lui iulie sunt Darius al Mirelei si Alex al Danielei.. la multi ani si lui Yannis, Alexiei, Patriciei.. si minunatei mele Mara Cristina .. i-am sarbatorit ziua de nastere cu apropiatii ei..unii nu au putut veni, asa ca a fost o mini petrecere ..senzatia pt ea a fost tortul cu printese.. I-am promis si ne-am chinuit sa l facem asa.. este o fetita dulce, inteligenta, foarte spontana, un copil care stie ce vrea si cum sa obtina..e ff selectiva si dura in relatiile cu ceilalti.. insa gingasa si calda cu prietenii,cu noi (cu exceptia cazurilor in care e furioasa si se incapataneaza sa faca asa cum vrea ea - si muuuulte mai sunt cazurile astea biggrin.gif ..)... este o sora perfecta pt Sasha..il iubeste tare mult, desi se mai intampla sa-l si "corecteze" .. sunt saptamani in care il atinge zilnic, insa nici el nu sta.. ii raspunde in acelasi mod biggrin.gif .. pe 5 august a implinit si el un anisor...merge in picioruse si e din ce in ce mai sigur pe el.. Il tin de manuta pt ca nu vrea sa mearga peste tot..simt ca perioada foarte grea trece.. probabil in 2 luni va fi mult mai usor pt ca nu va mai depinde fizic asa mult de mine.. inca papa tzitzi de la mami si chiar f mult..cu mancarea nu se impaca prea bine.. este ca si fizic, identic cu Mara, poate putin mai slabut.. am poze sa va pun aici.. chiar daca mai citesc doar 2-3 mamici, eu am scris..
va pupam si sa aveti o vara cat mai racoroasa!! oFloare1.gif


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dodo80
postare Aug 9 2012, 12:07 AM
Postare #84268


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,306
Inscris la: 8-May 09
Din: Bucharest
Membru nr.: 89,003



QUOTE(m0nica @ Jun 28 2012, 12:06 PM) *
Noi suntem bine, crestem, vorbim de o zapacim pe mami uneori blink.gif (si nu ca nu mi-ar placea dar are un debit... ) S-a inaltat si s-a subtiat copilasul meu, nu mai are nimic in comun cu bebe grasan care a fost. La capitolul tzitzica e de rau.. inca n-a uitat-o. La culcare o cauta, prin somn o cauta, cand suntem impreuna tre' sa ma tzatzaie cate un pic. Intr-o zi mi-a zis: Mami, hai sa punem lapte din frigider in tzitzica, ca vreau sa beau doh.gif ( pe 2 august face 1 an de cand e intzarcat crybaby.gif )
Am fost la mare, a fost super, i-a placut enorm. Abia asteapta sa mai mergem o data. Mi-a fost frica de un singur lucru si anume de faptul ca nu o sa se adapteze la noul loc de dormit. N-am avut probleme. Dimpotriva, a dormit super bine. O sa mai mergem. biggrin.gif
Am si eu o dilema, copilasii vostri impart lucruri cu ceilalti copii? Mai ales jucarii... Gabi e super posesiv...
Am vazut ca s-a scris de carii, sad.gif si noi avem... cu toate ca il spal pe dinti de pe la 6 luni. Nu inteleg si gata.
Ma bucur ca mi-am facut timp sa scriu aici un pic.

O zi frumoasa!


smile.gif abia acum am citit ce ati mai scris..
noi suntem la zimnicea, in concediu..oricum eu am convediu mai mereu biggrin.gif .. am fost si la mare..ambii au fost raciti, plus sotul.. am prins o vreme urata 3 zile si soare calduros inca 3 si gata.. a fost chinuitor cu amandoi bolnaviori, am cheltuit toate resursele noastre, insa sper sa fi meritat, ca de atunci nu au mai racit deloc.. asta a fost pe la sfarsitul lui iunie..acum stau putin in tensiune ca s-au jucat cu un baietel racit, Mara chiar a baut apa din bidonul lui din neglijenta mamei lui si a mea care nu am stiut ca ar fi bolnavior.. este unul din foarte putinii copii cu care Mara se joaca perfect,daca pot spune asa..imparte tot cu el.. si ca tot intrebati daca impart jucariile, da - ea imparte, face schimb, dar numai cu prietenii si in functie de toane..de dispozitia ei.. e o fetita putin materialista.. se duce cu tupeu la parintii, bunicii copiilor, cere orice - jucarii, mancare, bautura.. se imprieteneste temporar sau cere cuiva prietenia numai pt a se juca cu o anumita jucarie (de preferinta papusa); e posesiva cand vine vorba de Sasha si se repede la oricine vine la ea, tipa, urla, spune ca e a l ei si sa nu-i atinga nimeni fratiorul ...


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ila-irinuka
postare Aug 9 2012, 07:16 PM
Postare #84269


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,140
Inscris la: 12-March 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 78,212



QUOTE(dodo80 @ Aug 9 2012, 01:07 AM) *
smile.gif abia acum am citit ce ati mai scris..
noi suntem la zimnicea, in concediu..oricum eu am convediu mai mereu biggrin.gif .. am fost si la mare..ambii au fost raciti, plus sotul.. am prins o vreme urata 3 zile si soare calduros inca 3 si gata.. a fost chinuitor cu amandoi bolnaviori, am cheltuit toate resursele noastre, insa sper sa fi meritat, ca de atunci nu au mai racit deloc.. asta a fost pe la sfarsitul lui iunie..acum stau putin in tensiune ca s-au jucat cu un baietel racit, Mara chiar a baut apa din bidonul lui din neglijenta mamei lui si a mea care nu am stiut ca ar fi bolnavior.. este unul din foarte putinii copii cu care Mara se joaca perfect,daca pot spune asa..imparte tot cu el.. si ca tot intrebati daca impart jucariile, da - ea imparte, face schimb, dar numai cu prietenii si in functie de toane..de dispozitia ei.. e o fetita putin materialista.. se duce cu tupeu la parintii, bunicii copiilor, cere orice - jucarii, mancare, bautura.. se imprieteneste temporar sau cere cuiva prietenia numai pt a se juca cu o anumita jucarie (de preferinta papusa); e posesiva cand vine vorba de Sasha si se repede la oricine vine la ea, tipa, urla, spune ca e a l ei si sa nu-i atinga nimeni fratiorul ...


helooo...la multi ani marei.......
ce copii frumosi ai, in septembrie cind revenim in buc trebuie sa ne vedem...in tineretului sau carol, vedem noi...
stefan e plecat la mama, e de el acolo, racoare, aer curat....curte mare..toata ziua umbla pe afara, nu-i mai trebuie desene ...mie mi-e tare dor de el, luni plec si eu la el, mi-am luat citeva zile libere..speram sa ajungem si la mare citeva zile, in functie de programul sotului...




--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ila-irinuka
postare Aug 9 2012, 07:21 PM
Postare #84270


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,140
Inscris la: 12-March 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 78,212



la multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!!!!!!!!
sa fiti sanatosi si norocosi..........


va pupam cu drag!


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8429 Pagini V  « < 8425 8426 8427 8428 8429 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 09:16 PM