Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Visurile Noastre, ni le implinim?
oktavia
postare Nov 1 2008, 11:53 AM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(pustiks @ Nov 1 2008, 11:45 AM) *
Frumos mesaj OKtavia. Eu mi-am dorit sa devin arheolog. Intre timp m-am casatorit si am renuntat la acest vis deocamdata. Acum visez la o familie frumoasa cu 2 copii, o casuta frumoasa cu gradina de flori si o masina.

Sa-ti ajute Dumnezeu, ai incredere totala si vei reusi.!
Si eu am visat sa scriu...mult...orice:poezie, beletristica......Si stii ceva?, am scris, chiar daca nu va fi citit de public niciodata,chiar daca sunt tampenii.... am scris si continui cand si cand sa o fac....pentru mine !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Nov 1 2008, 12:01 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



QUOTE(oktavia @ Nov 1 2008, 12:53 PM) *
Sa-ti ajute Dumnezeu, ai incredere totala si vei reusi.!
Si eu am visat sa scriu...mult...orice:poezie, beletristica......Si stii ceva?, am scris, chiar daca nu va fi citit de public niciodata,chiar daca sunt tampenii.... am scris si continui cand si cand sa o fac....pentru mine !

Poate intr-o zi o sa si publici. Nu poti sa stii niciodata ce te asteapta in viata.
Eu am avut o perioada in viata cand realitatea a depasit visul, asa ca stiu ca se poate.


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 1 2008, 12:04 PM
Postare #23


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



mersi pentru pasaj Oktavia, intr-adevar exprima foarte bine cam ce se intampla cu sufletele noastre.
Eu, m-am aflat in categoria copiilor care atunci cand sunt mici ii intrebi ce vor sa fie cand vor fi mari, nu am stiut ce sa raspund. Dar, de obicei, copii se 'inspira' si din cariera parintilor; si cum la mine cei apropiati erau in domenii total opuse, mi-a fost mereu greu sa aleg...intre ei, de fapt (nuitimai spun ce se mai suparau ceilalti cand imi alegeam totusi una dintre meseriile lor, sau ce se mai suparau toti daca alegeam ceva 'neincercat' inca in familie oFloare1.gif )

Insa cand m-am facut mare, visele au inceput sa imi dea tarcoale: in anul 2 de facultate, mi-am dat seama cat de mult imi placea mie literatura si cat imi doream sa intru in contact cu lumea asta. Asa ca am renuntat la tot si am dat la Litere. Nu stiu daca am neaparat talent la scris sau daca voi scie vreodata ceva, dar ca fologol, acum am alte perspective. Mi se deschid altfel de usi.
Sarcina, iarasi mi-a aprins in suflet un alt vis. Si acum il urmez, chiar daca asta ma va costa multi ani din viata iar multora chiar li se pare un vis nebunesc oFloare1.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 1 2008, 12:05 PM
Postare #24


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(oktavia @ Nov 1 2008, 11:53 AM) *
Sa-ti ajute Dumnezeu, ai incredere totala si vei reusi.!
Si eu am visat sa scriu...mult...orice:poezie, beletristica......Si stii ceva?, am scris, chiar daca nu va fi citit de public niciodata,chiar daca sunt tampenii.... am scris si continui cand si cand sa o fac....pentru mine !

foarte frumos vis.... rolleyes.gif Felicitari ca ti-l urmezi! oFloare.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Nov 1 2008, 12:29 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(pustiks @ Nov 1 2008, 12:01 PM) *
Poate intr-o zi o sa si publici. Nu poti sa stii niciodata ce te asteapta in viata.
Eu am avut o perioada in viata cand realitatea a depasit visul, asa ca stiu ca se poate.

Nu, nu, nu...nu am curaj dar am din plin simtul ridicolului.!
Iti multumesc.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Nov 1 2008, 12:33 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(dyana @ Nov 1 2008, 12:04 PM) *
mersi pentru pasaj Oktavia, intr-adevar exprima foarte bine cam ce se intampla cu sufletele noastre.
Eu, m-am aflat in categoria copiilor care atunci cand sunt mici ii intrebi ce vor sa fie cand vor fi mari, nu am stiut ce sa raspund. Dar, de obicei, copii se 'inspira' si din cariera parintilor; si cum la mine cei apropiati erau in domenii total opuse, mi-a fost mereu greu sa aleg...intre ei, de fapt (nuitimai spun ce se mai suparau ceilalti cand imi alegeam totusi una dintre meseriile lor, sau ce se mai suparau toti daca alegeam ceva 'neincercat' inca in familie oFloare1.gif )

Insa cand m-am facut mare, visele au inceput sa imi dea tarcoale: in anul 2 de facultate, mi-am dat seama cat de mult imi placea mie literatura si cat imi doream sa intru in contact cu lumea asta. Asa ca am renuntat la tot si am dat la Litere. Nu stiu daca am neaparat talent la scris sau daca voi scie vreodata ceva, dar ca fologol, acum am alte perspective. Mi se deschid altfel de usi.
Sarcina, iarasi mi-a aprins in suflet un alt vis. Si acum il urmez, chiar daca asta ma va costa multi ani din viata iar multora chiar li se pare un vis nebunesc oFloare1.gif

Bine ca ai facut ce-ti place(facultatea), eu una nu-mi place ce facultatati am facut :una de sport ( cu care sincer muream de foame) si una de Finante de Contabilitate(pe care o urasc) dar cu care poti trai decent.
Am rezistat cativa ani si acum lucrez in cu totul alta parte....ironic , nu ?

Aceasta postare a fost editata de oktavia: Nov 1 2008, 12:33 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Nov 1 2008, 12:56 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Nov 1 2008, 11:49 AM) *
si mie mi-a furat inima Noua Zeelanda, dupa ce am vazut imaginile din Stapanul Inelelor rolleyes.gif Poate o sa si ajung vreodata sa te vizitez... rolleyes.gif rolleyes.gif

eu ii spun "casuta ta" daca vrei si daca ii vei spune si tu alei mele la fel partners.gif tongue.gif
A, o sa lipesc o poza cu casuta visurilor mele, care acum se afla in paragina, in inima Bucurestiului. biggrin.gif
Din fericire pt mine, inca mai exista o diferenta intre vila si casuta, fie ea si cu 2 etaje laugh.gif

Si pentru mine la fel...casuta e ceva cu "suflet"....si asta e cel mai important rolleyes.gif partners.gif Si astept fotografia rolleyes.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Nov 1 2008, 12:59 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Nov 1 2008, 12:04 PM) *
mersi pentru pasaj Oktavia, intr-adevar exprima foarte bine cam ce se intampla cu sufletele noastre.
Eu, m-am aflat in categoria copiilor care atunci cand sunt mici ii intrebi ce vor sa fie cand vor fi mari, nu am stiut ce sa raspund. Dar, de obicei, copii se 'inspira' si din cariera parintilor; si cum la mine cei apropiati erau in domenii total opuse, mi-a fost mereu greu sa aleg...intre ei, de fapt (nuitimai spun ce se mai suparau ceilalti cand imi alegeam totusi una dintre meseriile lor, sau ce se mai suparau toti daca alegeam ceva 'neincercat' inca in familie oFloare1.gif )

Insa cand m-am facut mare, visele au inceput sa imi dea tarcoale: in anul 2 de facultate, mi-am dat seama cat de mult imi placea mie literatura si cat imi doream sa intru in contact cu lumea asta. Asa ca am renuntat la tot si am dat la Litere. Nu stiu daca am neaparat talent la scris sau daca voi scie vreodata ceva, dar ca fologol, acum am alte perspective. Mi se deschid altfel de usi.
Sarcina, iarasi mi-a aprins in suflet un alt vis. Si acum il urmez, chiar daca asta ma va costa multi ani din viata iar multora chiar li se pare un vis nebunesc oFloare1.gif

Candva, cu ani in urma...mi-am dorit nebuneste sa fac literatura...si am fost usor usor indepartata de acest vis chiar de profesoara mea de romana...pe care o indrageam nespus...ii aud si acum vorbele: " Ce vrei sa faci cu ea?....sa ajungi profesoara la tara?"...am renuntat la vis...care dupa un timp...s-a concretizat in jurnalism rolleyes.gif ...am facut-o de placere....si-n amintirea visului trecut smile.gif wub.gif
Urmeaza-ti calea Dyana...si nu renunta niciodata... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Channel
postare Dec 10 2008, 08:43 PM
Postare #29


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 92
Inscris la: 5-December 08
Din: Belgia
Membru nr.: 53,879



Dyana,am citit mai tot ce ai postat si-mi place mult cum scri.Felicitarile mele!BRAVO !

Visul meu este ca intr-o zi sa ma pot intoarce acasa in tara mea,ca toate lucrurile sa mearga bine,mi-ar place ca oamenii sa fie mai buni,mi-ar place sa-mi revad locurile copilariei...dar toate visele se realizeaza,sper ca se va realiza si al meu intr-o zi.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Dec 10 2008, 11:14 PM
Postare #30


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(Channel @ Dec 10 2008, 08:43 PM) *
Dyana,am citit mai tot ce ai postat si-mi place mult cum scri.Felicitarile mele!BRAVO !

Visul meu este ca intr-o zi sa ma pot intoarce acasa in tara mea,ca toate lucrurile sa mearga bine,mi-ar place ca oamenii sa fie mai buni,mi-ar place sa-mi revad locurile copilariei...dar toate visele se realizeaza,sper ca se va realiza si al meu intr-o zi.

iti multumesc mult, channel! oFloare.gif

cred ca si eu daca as fi plecata, as visa la acelasi lucru; acasa e intr-un singur loc! partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:40 PM