Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ajutorrrr!, Mai e putin si nu ma pot hotara la numele bebelinei :(
prettyk
postare Mar 22 2010, 02:02 PM
Postare #1


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 598
Inscris la: 15-October 09
Membru nr.: 115,256



Nu ma pot hotara la nume pt bebelina sad.gif(.Am atatea variante ....imi place Luana , Irina ..Alexia ..off si pot continua , dar nu sunt hotarata la un nume final
va rog veniti cu sugestii....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 22 2010, 02:24 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(prettyk @ Mar 22 2010, 04:02 PM) *
Nu ma pot hotara la nume pt bebelina sad.gif(.Am atatea variante ....imi place Luana , Irina ..Alexia ..off si pot continua , dar nu sunt hotarata la un nume final
va rog veniti cu sugestii....


un nume cat mai special ,ca atunci cand iti strigi fetita sa iti raspunda doar ea ,nu si alte fete in jurul ei!
eu pe a mea am botezat-o Ruby ! iar pe baiat Aiman!
rar intalnite in Ro ,dar si aici in Germania unde locuim acum!

poti eventual lasa asa pana iti vei vedea fetita ,de multe ori se intimpla sa i se potriveasca un nume anume fizionomiei.de ex sotului ii placea ruby- rose ! ei bine dupa ce am vazut-o pe fetita ,am zis ca rose nu merge ,ea era asa robusta ,era mult prea delicat numele asta .am ramas doar cu ruby .si andrea ,dupa papa!

nastere usoara !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prettyk
postare Mar 22 2010, 02:27 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 598
Inscris la: 15-October 09
Membru nr.: 115,256



QUOTE(ruby @ Mar 22 2010, 02:24 PM) *
un nume cat mai special ,ca atunci cand iti strigi fetita sa iti raspunda doar ea ,nu si alte fete in jurul ei!
eu pe a mea am botezat-o Ruby ! iar pe baiat Aiman!
rar intalnite in Ro ,dar si aici in Germania unde locuim acum!

poti eventual lasa asa pana iti vei vedea fetita ,de multe ori se intimpla sa i se potriveasca un nume anume fizionomiei.de ex sotului ii placea ruby- rose ! ei bine dupa ce am vazut-o pe fetita ,am zis ca rose nu merge ,ea era asa robusta ,era mult prea delicat numele asta .am ramas doar cu ruby .si andrea ,dupa papa!

nastere usoara !


multumesc de sfat tzuc.gif , frumos nume Ruby , imi place .Sa-ti traiasca ambii copilasi

va mai astept cu sugestii

Aceasta postare a fost editata de prettyk: Mar 22 2010, 02:28 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lavi_marcos
postare Mar 22 2010, 02:34 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 285
Inscris la: 5-October 09
Din: arad
Membru nr.: 113,162




QUOTE(prettyk @ Mar 22 2010, 02:02 PM) *
Nu ma pot hotara la nume pt bebelina sad.gif(.Am atatea variante ....imi place Luana , Irina ..Alexia ..off si pot continua , dar nu sunt hotarata la un nume final
va rog veniti cu sugestii....

zi-ne si numele de familie ca eu cred ca e important sa se potriveasca si cu numele de fam. adica sa sune bine impreuna.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 22 2010, 02:38 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(prettyk @ Mar 22 2010, 02:02 PM) *
Nu ma pot hotara la nume pt bebelina sad.gif(.Am atatea variante ....imi place Luana , Irina ..Alexia ..off si pot continua , dar nu sunt hotarata la un nume final
va rog veniti cu sugestii....

Un nume de sfant ocrotitor, care sa-i vegeze pasii in viata...si dupa ce-ti place tie mai mult...Luana e superb... trandafir.gif Maria Luana...e frumos...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prettyk
postare Mar 22 2010, 02:58 PM
Postare #6


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 598
Inscris la: 15-October 09
Membru nr.: 115,256



m-am gandit asa Luana Maria , dar daca le rostesti pe ambele nu suna bine ,...reiese un Anamaria, si nu-mi place
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 22 2010, 03:02 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(prettyk @ Mar 22 2010, 02:58 PM) *
m-am gandit asa Luana Maria , dar daca le rostesti pe ambele nu suna bine ,...reiese un Anamaria, si nu-mi place

Alege altul sa-ti placa sau schimba ordinea rolleyes.gif sigur vei gasi ce-ti vei dori pana la urma...mie imi placeau atat de multe nume...Daria, Doris, Anastasia, Dorleni, Denise, Ilaria, Beatrice....sunt atat de multe nume frumoase...da si un search pe google...mult succes smile.gif

Aceasta postare a fost editata de ruxy: Mar 22 2010, 03:03 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Mar 22 2010, 03:52 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Pe langa Iasmina, eu mai alesesem pt fetitza mea, Miruna si Carla...in cele din urma, atunci cand am declarat-o la maternitate, m-am hotarat instantaneu la Iasmina... smile.gif si pt ca s-a nascut de Sf. Ion, i-am pus si Ioana.

Aceasta postare a fost editata de roxanne: Mar 22 2010, 03:52 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 22 2010, 04:00 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Noi am stiut mereu numele de sfant la puiuca.......dar numele pe care sa o strigam..a venit instant cand am complectat hartiile ptr externare...


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Mar 22 2010, 04:44 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(prettyk @ Mar 22 2010, 04:02 PM) *
Nu ma pot hotara la nume pt bebelina sad.gif(.Am atatea variante ....imi place Luana , Irina ..Alexia ..off si pot continua , dar nu sunt hotarata la un nume final
va rog veniti cu sugestii....

Uite aici "cateva" nume de fata smile.gif Noi asa ne-am hotarat, citind si recitind liste de nume. Am vrut neaparat si un nume de sfant smile.gif Poate te ajuta si pe tine.

A
Ada, Adela, Adelaida, Adelina, Adi, Adia, Adina, Adnana, Adria, Adriana, Adriena, Afrodita, Agafia, Agneta, Aida, Alexandra, Alexia, Alma, Alice, Alida, Alina, Amalia, Ambra, Ambrozia, Amelia, Ami, Ana, Anabela, Analisa, Anamaria, Anania, Anastasia, Anca, Anda, Andana, Andra, Andrada, Andreea, Anemona, Aneta, Angela, Angelina, Ani, Anica, Aniela, Anina, Anisoara, Anita, Antoanela, Antoaneta, Antonia, Anuca, Ariadna, Ariana, Atena, Augustina, Aura, Aurelia, Aureliana, Aurora, Azalea

B
Barbara, Bea, Beatrice, Begonia, Bela, Belinda, Benedicta, Berda, Betina, Bianca, Blanca, Blandina, Bogdana, Brandusa, Briana, Brigita

C
Catalina, Calina, Caliopi, Calista, Camea, Camelia, Cara, Carina, Carla, Carmela, Carmen, Carmina, Carolina, Casandra, Caterina, Cati, Catia, Catinca, Catrina, Catrinel, Cecilia, Cezara, Clara, Clarisa, Claudia, Clea, Coca, Codrina, Codruta, Constanta, Consuela, Cora, Corina, Cornelia, Cosmina, Costelia, Crenguta, Crina, Cristiana, Cristina

D
Dacia, Dafina, Daciana, Dalia, Dalida, Dana, Daniela, Daria, Davida, Deea, Denisa, Despina, Dia, Diana, Dina, Dionisa, Doina, Dora, Doris, Doroteea, Draga, Dragomira, Dulcineea, Dumitra

E
Ecaterin, Ecaterina, Edina, Edita, Edna, Ela, Electra, Elena, Elenca, Eleonora, Eliana, Eliconida, Elina, Eliodora, Elisa, Elisabeta, Eliza, Elvira, Ema, Emanuela, Emilia, Emiliana, Emira, Emma, Erica, Ernesta, Ernestina, Ersilia, Esmeralda, Estela, Ester, Estera, Eufrosina, Eufrozina, Eugenia, Eulalia, Eupraxia, Eusebia, Eustasia, Eustatia, Eva, Evanghelina, Evelina

F
Fabia, Fabiana, Fabiola, Fani, Fatima, Fausta, Faustina, Felicia, Feliciana, Felicitas, Fevronia, Filadelfia, Filipa, Filipina, Filofteia, Filomela, Filotea, Filoteia, Firuta, Flavia, Floare, Flora, Florea, Florens, Florenta, Florentia, Florentina, Flori, Floriana, Florica, Florina, Fortuna, Francesca, Freda, Frederica, Friderica, Fruzina, Fulvia

G
Gabriela, Gafia, Galatea, Gardenia, Geanina, Geea, Gena, Genia, Genoveva, Georgeta, Georgia, Georgiana, Georgina, Gertrud, Geta, Gherghina, Gilda, Gina, Giulia, Gizela, Glafira, Gloria, Gorgonia, Gratiela, Greta, Grigorina

H
Hanelore, Helen, Heliana, Henrieta, Henriette, Hermina, Hermine, Herta, Hilda, Hortensia, Hortenzia, Hristina

I
Ianina, Iarina, Iasmina, Iasmine, Iasomia, Ilaria, Ileana, Ilia, Ilinca, Ilona, Imelda, Imola, Ina, Ingrid, Ioana, Iolanda, Ionela, Ionica, Ionuta, Iordana, Iosefina, Irena, Irina, Iris, Irisa, Isabela, Isadora, Iudita, Iuli, Iulia, Iuliana, Iulica, Iuno, Iustina, Ivana, Ivet, Ivon, Ivona, Ivone, Izabela, Izaura, Izolda

J
Jana, Janeta, Janina, Jasmina, Jeni, Joana, Josefina, Julieta, Justina

K
Karina, Kristine, Kira

L
Lacramioara, Lara, Larisa, Laura, Laurentia, Lauriana, Lavinia, Leda, Leila, Lelia, Leonora, Leontina, Leopoldina, Letitia, Leto, Lexi, Lia, Liana, Lidia, Ligia, Lila, Lili, Liliana, Lina, Linda, Livia, Liza, Lizeta, Lizica, Lizuca, Loredana, Lorelei, Lorena, Loreta, Loriana, Luana, Lucia, Luciana, Lucretia, Luisa, Luiza, Luminita

M
Madalina, Magda, Magdalena, Magnolia, Maia, Malina, Malvina, Manola, Manu, Manuela, Mara, Marcela, Marga, Margareta, Margherita, Marghioala, Margot, Mari, Maria, Maricica, Marie, Marieta, Marilena, Marina, Marinela, Mariuca, Marta, Marusia, Maruta, Mateea, Matilda, Maura, Maximiliana, Meda, Medea, Medeea, Medina, Melani, Melania, Meliora, Melisa, Melita, Mella, Mia, Micsunica, Mihaela, Milena, Mimi, Mina, Minerva, Minodora, Mioara, Mira, Mirabela, Miranda, Mirela, Miriam, Miruna, Mitzura, Mona, Monica, Morgana

N
Nadia, Nadina, Nadira, Nana, Narcisa, Nastasia, Natalia, Natasa, Nectaria, Nichita, Nico, Nicoleta, Niculina, Nina, Noa, Noemi, Nomi, Nona, Nora, Norma

O
Oana, Octavia, Odeta, Ofelia, Oleana, Olga, Olimpia, Olivia, Oriana, Otilia, Ovidia, Ozana

P
Pamela, Pandora, Pansela, Paraschiva, Patricia, Paula, Paulina, Peregrina, Perena, Petra, Petrina, Petronela, Petunia, Poliana, Polina, Pompilia, Priscila, Puica, Pusa

R
Rada, Rafaela, Rafila, Rafira, Rahela, Raisa, Raluca, Ramona, Rasela, Rebeca, Relinda, Renata, Rita, Roberta, Rodica, Romana, Romina, Roxana, Roza, Rozalia, Rozalinda, Rozina, Ruth, Ruxandra

S
Sabina, Salomea, Salomee, Sanda, Sandra, Sandrina, Sanziana, Sara, Sebastiana, Seherezada, Selena, Sevastia, Sevastita, Severina, Sidonia, Sigina, Silva, Silvana, Silvestru, Silvia, Silviana, Simina, Simona, Smaranda, Sofia, Sofica, Sonia, Soraia, Sorana, Sorela, Sorina, Speranta, Stana, Stanca, Stefana, Stefy, Stela, Steliana, Sulamit, Sultana, Suzana, Svetlana

T
Tabita, Talia, Tamara, Tania, Tanta, Tatiana, Tea, Teodora, Teodosia, Teofana, Tereza, Thea, Timea, Tina, Tincuta, Titania, Toni, Tora, Tosca

U
Urania

V
Valentina, Valeria, Valerica, Valerie, Vanda, Vanesa, Varvara, Vasilica, Venera, Veneranda, Venus, Vera, Verona, Veronica, Vica, Victoria, Victorina, Victorita, Vilhelma, Vilhelmina, Vilma, Viola, Violeta, Viorela, Viorica, Virginia, Viviana, Vladia, Vladimira

X
Xenia

Z
Zamfira, Zanica, Zanovia, Zara, Zaraza, Zefira, Zelma, Zenaida, Zeta, Zimra, Zina, Zita, Zoe, Zoia, Zoita, Zora, Zorina



--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:14 AM