Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Intreruperea Alaptarii
natsandrea
postare Apr 18 2009, 03:36 PM
Postare #11


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Din fericire pana acum a fost bine...nu am facut febra, nu m-au durut sanii, e totul ok. Cred ca nu am avut nici unul din aceste simptome pt ca nu mai aveam f mult lapte, ii dadeam Andrei doar 1 data pe zi in ultimul timp, f rar puteam sa ii dau de doua ori. Ma speriasem de febra si noduri, dar a fost bine, cel putin pana acum. smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
getix_vip
postare Apr 22 2009, 03:50 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 146
Inscris la: 25-March 07
Membru nr.: 2,854



de ce va grabiti cu intarcatul?Eu am alaptat in timp ce luam ampicilina.Am dat la bebe ecoflorina si totul a fost ok.Sunt anumite medicamente total incompatibile cu alaptarea,dar asa se zice si despre antibiotice.Pe mine asa m-a sfatuit dr.Miu,un mare pediatru din cluj(mamicile stiu).Se poate ca bebe sa refuze laptele din cauza gustului de medicament.Oricum,nu va grabiti cu intarcarea,incercati sa alaptati cat mai mult.E cel mai mare bine pe care i-l puteti face bebelusului vostru


--------------------
[size=4][font=Arial]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Apr 22 2009, 06:50 PM
Postare #13


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(getix_vip @ Apr 22 2009, 04:50 PM) *
de ce va grabiti cu intarcatul?Eu am alaptat in timp ce luam ampicilina.Am dat la bebe ecoflorina si totul a fost ok.Sunt anumite medicamente total incompatibile cu alaptarea,dar asa se zice si despre antibiotice.Pe mine asa m-a sfatuit dr.Miu,un mare pediatru din cluj(mamicile stiu).Se poate ca bebe sa refuze laptele din cauza gustului de medicament.Oricum,nu va grabiti cu intarcarea,incercati sa alaptati cat mai mult.E cel mai mare bine pe care i-l puteti face bebelusului vostru

Crede-ma ca imi doream f mult sa-mi pot alapta pitica cat mai mult posibil, dar mie nu mi s-a dat alta varianta...Si apoi, nu mai aveam nici lapte, ii dadeam 1 data pe zi si atunci cu completare de lapte praf...Imi pare enorm de rau ca a trebuit sa intrerup... sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
firjinia
postare Feb 6 2010, 10:57 AM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 4-April 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 19,614




Buna, daca mai citeste cineva pe aici. Am un copil de un an jumate si in speranta unei noi sarcini m-am hotarat sa intarc. Ce-i drept pana acum nici nu mai era mult lapte, sugea ca la suzeta pt somn. De 6 zile nu i-am mai dat deloc. Dar mi s-a umflat sanul drept mult, bine amandoi sunt plini de lapte, dar dreptul ma doare si simt pe partea dreapta ca un tub in interior. Ce e de facut? sa-l mulg ? mai e laptele bun dupa 6 zile? sa intorc copilul la supt ? Lui i-a placut mult tzitzi, dar cand l-am intercat, ajunsese sa vrea doar la somn tzitzi, in rest puteam sa-l ocolesc adica, si acum m-a ajutata taica-su, i-a zis hai faci nani fara ca gata nu mai, si l-a ascultat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Feb 6 2010, 11:09 AM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



Buna. Ai aici mai multe sfaturi!
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=9347&hl=
Ideea e sa pui comprese reci, sa te strangi bine si sa iei o aspirina! Nu mai intorce copilul la san! Daca ai ajuns pana aici, stai ferma. Daca nu ti se amelioreaza starea, du-te luni la un ginecolog sa te consulte.


Sanatate!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 03:22 PM