Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Copilul La Gradinita:)
Mikaell
postare Oct 3 2010, 08:05 PM
Postare #1


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Am deschis acest topic sa povestim cum se comporta copilul nostru in colectivitate,ce peripetii mai face ,ce lucruri noi invata,cat de des raceste...eu cred ca sunt foarte multe lucruri interesante din care avem cu totii cate ceva de invatat...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 3 2010, 08:13 PM
Postare #2


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Pe 13 septembrie ,dupa multe griji si preocupari ,din partea mea,Erika a inceput gradinita...Gradinita este una cu program normal de la 8 la 12...In prima zi a fost foarte incantata deoarece erau multi copiii,dar rusinoasa cu doamna educatoare biggrin.gif Nu a vrut sa-i spuna cum o cheama doh.gif Din toata grupa de 15 copilasi ,Erika e cea mai mica la varsta,dar nu si la inaltime biggrin.gif Dupa 3 saptamani de gradi pot spune ca s-a acomodat foarte ,doar doua zile am stat si eu pe acolo,nu in clasa ,ci pe hol ca s-o urmaresc ,s-o vad cum reactioneaza...nu a plans deloc,nici macar o lacrima cat de mica biggrin.gif In primele zile visa numai gradinita si seara ea vroia la gradinita,acum s-a obijnuit ca dimineata dupa ce ne sculam mergem la gradi,adica la ora 9,noi fiind mai mici ne-a zis ca pt inceput sa vinim mai tarzior putin smile.gif Acolo nu are timp sa stea ,sa se plictiseasca,se joaca,deseneaza,picteaza ,canta cantecele se joaca joculete, se duc la spectacole,chiar s-au dus si au vazut ''scufita rosie" si cu cine s-a intalnit a povestit cum scufita rosie se ducea la bunicuta si lupul cel rau le-a mancat si au fost salvate de vanatorul care a venit la sfarsit liwlol.gif Si doamna educatoare a zis ca s-a integrat destul de bine ,mai ales la varsta pe care o are,adica nici 3 ani impliniti si a zis ca rar a intalnit cazuri ca ea, sa nu planga dupa parinti super.gif Ma bucur nespus de mult si chiar sunt mandra de fetita mea cat de bine se descurca si se comporta in colectivitate adica la gradi,tinand cont si de varsta pe care o are... wink.gif

Aceasta postare a fost editata de Mikaell: Oct 3 2010, 08:19 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 3 2010, 08:16 PM
Postare #3


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Ceea ce v-am povestit mai sus a fost ca si o introducere...de maine revenim cu detalii la ce a facut in ziua respectiva...pupicei multi la toti copilasi tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de Mikaell: Oct 3 2010, 08:21 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Oct 4 2010, 06:18 PM
Postare #4


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119




Cand o sa am timp am sa va povestesc mai mult ce va pot spune este ca si acum stau cu ei la gradi pana pe la 9:30 oFloare1.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 06:56 PM
Postare #5


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Oct 4 2010, 07:18 PM) *
Cand o sa am timp am sa va povestesc mai mult ce va pot spune este ca si acum stau cu ei la gradi pana pe la 9:30 oFloare1.gif

Buna Clau...ma bucur ca esti interesata de acest subiect...e primul an de gradi pt pitici? de la ce ora ii duci?e bine totusi ca de la 9.30 te lasa sa pleci biggrin.gif Pupicei multi si acomodare cat mai rapida la gradi tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 07:22 PM
Postare #6


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Si acum sa va povestim cum a decurs ziua de azi la gradi...
De dimineata o trezesc pe la 8 ,ii spun ca trebuie sa mergem la gradi iar ea spre surprinderea mea imi zice:Mami nu vleau la dedenita...Nici nu stiam ce sa-i zic,cum sa reactionez deoarece era pt prima data cand zicea ca nu vrea,ea care era super incantata,care in 3 saptamani nu a varsat o lacrima nu mai vroia doh.gif ...Am tot intrebat-o de ce nu vrea,daca a certat-o vreodata doamna sau vreun copil...iar ea mi-a zic ca nu si ca nu vrea ea sa mearga rolleyes.gif I-am zis ca trebuie sa mergem si cand vine mami sa te ia iti cumpara o jucarioara...Pana la urma a mers...Acolo de cand am intrat in gradinita iar imi spune ca nu vrea,sa ramana si mami cu ea si tot asa...am reusit sa intram in clasa spunandu-i ca eu voi ramane cu ea...s-a dus la prietenele ei ,s-a asezat pe scaunel si i-a atras atentia o jucarioara...in timpul asta eu m-am strecurat si am plecat ...Cand m-am dus s-o iau era toata un zambet ,mi-a zis doamna ca a plans foarte putin, a stat la ea in brate putin si apoi nu a mai avut treaba...
La plecare a luat o jucarie de acolo,un iepurasi ,a zis ca vrea sa plece cu el acasa si i-a zis lui doamna ca o sa-l aduca maine...Azi Erika a desenat smile.gif


Soarele e facut de doamna,ea a facut restul ...a zis ca a facut cerul,oameni,copii si un drum,e bine ca are vointa liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 07:27 PM
Postare #7


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Azi cand am luat-o,pe langa gradinita...era foarte frig...






Acasa cu jucaria pe care i-am luat-o,drept recompensa ca a stat la gradi smile.gif



Si aici iepurasul pe care l-a luat de la gradi




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 07:29 PM
Postare #8


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Erika in prima zii la gradi...pana i-am facut eu poze,i se ciufulise tot parutul...are obiceiul sa-si dea cu mana prin par doh.gif








--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 07:32 PM
Postare #9


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Prima ei lucrare de la gradi,era tare mandra de ea si-i arata lui tati ce a facut ea...




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Oct 4 2010, 07:37 PM
Postare #10


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Alte desene de la gradi biggrin.gif
Dupa ce a muzgalit ea,doamna i-a facut o pasare


Are o imaginatie foarte bogata liwlol.gif


un soare pe care l-a facut ea singurica,decat 2 raze ,care sunt cele mai mari,i le-a facut doamna


Aici incerca sa faca pe x si pe 0 wacko.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:48 PM