Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce Puteti Spune Despre Cm, la cat timp ar trebui sa se normalizeze?
liliana2u
postare Nov 29 2007, 12:21 PM
Postare #1


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Dragi mamici care ati alaptat, cand ati avut primul CM, in afara de acea mica menstruatie care apare intre 6 sapt - 2 luni de la nastere? Eu am avut-o la 2 luni, desi pana atunci a fost eliminarea de toate cele, care semana tot cu asa ceva (fusesem avertizata, la controlul de 6 sapt. ca va veni pt cateva zile si apoi pauza, dar e pauza totala si au trecut 10 luni de-atunci). Mama mea a nascut-o pe sora-mea la aproape 37 ani, a alaptat-o cat a putut, iar pe la 38-39, a intrat la menopauza.. Eu am nascut la 36 si jumatate, a trecut aproape un an.
Citisem undeva ca atat cat alaptezi, e posibil sa nu ai CM, mama mi-a confirmat oarecum, dar sunt atatea mamici care alapteaza si au deja de pe la 6 luni de la nastere acel ciclu regulat..
Va astept cu recomandari, sa stiu la ce sa ma astept, inainte de a-mi suna doctora..
va multumesc,


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Nov 29 2007, 12:25 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Si eu stiu ca atata timp cat alaptezi nu ai CM, nici eu nu am avut cat timp am avut lapte, dupa ce nu a mai vrut Edy sa suga si am incetat sa il mai pun la san, dupa o perioada scurta mi-a venit, dar ai grija, chiar daca nu ai CM poti ramane insarcinata!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Nov 29 2007, 12:29 PM
Postare #3


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(georgeta23 @ Nov 29 2007, 05:25 AM) *
Si eu stiu ca atata timp cat alaptezi nu ai CM, nici eu nu am avut cat timp am avut lapte, dupa ce nu a mai vrut Edy sa suga si am incetat sa il mai pun la san, dupa o perioada scurta mi-a venit, dar ai grija, chiar daca nu ai CM poti ramane insarcinata!


Multumesc pt sfat, dar o alta sarcina e exclusa! mi-era teama sa nu am o problema... iar sfantul Duh a ales o data! tongue.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Nov 29 2007, 12:31 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649




QUOTE(mallina2u @ Nov 29 2007, 12:29 PM) *
Multumesc pt sfat, dar o alta sarcina e exclusa! mi-era teama sa nu am o problema... iar sfantul Duh a ales o data! tongue.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
cat am alaptat n-am avut cm. asta cam 6 luni.
tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana82
postare Nov 30 2007, 02:46 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members
Postari: 358
Inscris la: 23-January 07
Din: AB
Membru nr.: 1,668



Eu am alaptat fetita pana la 1 an si 4 luni, iar CM mi-a venit dupa 2 luni de la nastere. Am intrebat medicul daca e vreo problema si mi-a spus ca nu. Chestia asta difera de la organism la organism.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:53 PM