Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1076 1077 1078 1079 1080 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
imo81
postare Jun 26 2010, 09:24 PM
Postare #10771


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



QUOTE(laura_frincu @ Jun 26 2010, 09:19 PM) *
Hello, ma bucur ca i-au placut cerealele piticei eusa_clap.gif si imi pare rau de constipatie, la noi nu mai sunt probleme deocamdata, vad ca face 1-2 pe zi chiar cu o textura usor molicica....
In legatura cu apa/ceaiul Matei nu bea dupa lapte ceai, doar in timpul piureului de fructe ii mai dau cate o gurita de ceai de fenicul, acest ceai il bea inca din prima luna si se pare ca ii place cel mai mult , am mai incercat si cu anason, tei, musetel insa cel de fenicul e preferatul sau. in rest mai bea doar in zilele de super vara cate putin de tot intre mese, sau cand mai mergem cu masina si e tot cald tot putin. Insa sa stii ca ceaiurile pe care ti le-am enumerat nu provoaca constipatie ci din contra, ajuta la digestie, deci nu cred ca asta e cauza constipatiei unsure.gif Nu-i problema ca nu mi-ai raspuns pana acum tzuc.gif eram curioasa ce zice ea despre sucul de fructe, caci portocala ajuta la constipatie si nu stiu de ce nu ti-a recomandat-o unsure.gif poate ca nu e de acord cu citricele asa devreme? ca am invatat ca fiecare doctor are parerea lui... rar gasesti doi care sa zica la fel unsure.gif doh.gif mie mi-a zis pediatra ca daca o sa fie probleme cu constipatia de la banana sa ii pun un pic mai multa portocala in sucul de fructe, eu ii pun in fiecare zi in piure cate o lingurita de zeama, de maine am sa ii pun doar jumatate pt ca dupa cum v-am zis e usor molicica kakuta. Imi dau si eu cu parerea, ar trebui totusi sa o intrebi ce parere are despre asta, poate ca functioneaza si la Clara wub.gif faci si tu cum crezi! wink.gif
Mi-am dat degetul pe razatoare odata cu morcovul... ma ustura de nu mai pot wacko.gif hmmm... acum pap un iaurt Casa Buna e doar 0.50 de lei si e destul de bun.... am ajuns sa ma uit numai dupa produsele la promotie sau cele mai ieftine doh.gif si eu ca si Emi am cheltuit ultimii banuti.... maine mergem pana la biserica dimineata, as vrea sa il impartaseasca si pe Matei... sper sa nu mai ploua asa tare ca azi sad.gif in rest, piciul a vrut papa la 7 jumate si in ciuda eforturilor mele nu am reusit sa il conving sa mai astepte macar o juma de ora asa ca a infulecat pe nerasuflate 240 ml a ragait, a regurgitat, iar a ragait, a mai dat afara, pe la 8 jumate i-am facut baita si acum doarme si patul sub el biggrin.gif parca vad ca ma va trezi pe la 6 in loc de 7 wacko.gif
V-am spus ca doarme de la 10 la 7 de obicei, nu? anima1.gif deh... ma laud si eu, caci azi am dat peste o mamica cu un baiat de 3 anisori care se trezeste si acum noaptea si bea lapte din biberon ohmy.gif am ramas socata, saraca femeie....
Intr-adevar Imo esti norocoasa cu indemnizatia, spune-mi te rog si ea vine cu o luna in urma, adica pe iunie o primesti in iulie?
Cred ca am epuizat toate gandurile liwlol.gif va pupic!
PS: va pun niste poze cu noile activitati ale lui fi'miu biggrin.gif


Eu ziceam ca lipsa ceaiurilor ar putea fi cauza constipatiei, nu prezenta lor....pt ca eu pana acum nu i-am dat..... Dar daca zici ca nici tu nu-i dai si Matei n-are nici o problema....nu stiu ce sa mai zic....cred ca are Clara metabolismul mai lenes...o sa incerc oricum si cu ceaiurile, ca lichidele in general ajuta.....
Legat de portocale, dr-a mi-a recomandat sa nu-i dau nici un fel de fruct cu exceptia urmatoarelor 4: mar, para, pruna, caise si piersica. Sunt 5 liwlol.gif Pruna stiu ca e un laxativ f bun si astept sa ajung la fructe - saptamana viitoare - si atunci ii voi da piure de prune, sper sa ajute!! Laptele asta praf e de vina, ca pana acum n-am avut probleme...

Oare v-am zis cum face Clara cand vrea biberon si eu incerc sa-i dau san??
Incepe sa planga si sa tipe : "ghi-ghi, ghi-ghi" - asta insemna biberon liwlol.gif e asa comica liwlol.gif

Indemnizatia vine si ea pe luna precedenta...din pacate....

Eu stau si rascolesc netul cu solutii pt problema cu constipatia...

Pup!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Jun 27 2010, 08:10 AM
Postare #10772


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



fetelor,cand va aud cate problme si discutii cu diversficara ma ia groaza efectiv. Carina nu vrea sa ighita nimic inafara de gusturile cu care am obisnuit-o. Am vrut sa-i dau calciul cu lingurita sa vad daca inghite si il scote pe tot afara. Deci nu stiu ce ma asteapta si pe mine cu diversificarea asta....
in schimb sunt mandra de ea ca sta bine in fundulet. O pun pe marginea canapelei si sta ea cu cotul pe marginea aceea singurica destul de mult. Catodata se dezechilibreaza dar sunt prin zona si o salvez !
Laura, multumim pt complimente. Si da, Carina are gropite in ambii obraji, nu stiu de unde le-a mostenit pt ca nimeni din neamurile noastre nu are ! e o scumpa si mami ii pupa gropitele mereu ! tzuc.gif
Si eu din disperare ma uit la tot ce e mai ieftin din pacate. Bine ca am luat pampersi ieri !!!! sa vedem ce facem si dupa ce se mareste TVA-ul ... alta bucurie ! si noi mancam mult pui, oricum e mai sanatos !
Ma apuc sa mananc si eu ceva ca mi-e foame rau
Ce zi urata de duminica ... azi nu avem niciun program. Nu suport sa stau in casa !!!!!!!!!!!!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 27 2010, 09:11 AM
Postare #10773


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Neata oFloare1.gif V-am zis eu ca o sa ma trezeasca piciu mai devreme azi.... mi-a dat desteptarea la 5 wacko.gif l-am mai pacalit eu insa la 6 a trebuit sa ii dau lapticul. A mai dormit poi insa numai de la 7 la 8 jumate deci sunt cam zombie wacko.gif cred ca Matei s-a cam plictisit de textura acestui piure de fructe, cred ca ar trebui sa ii mai schimb componenta, sa ii adaug branzica sau un alt fruct...
QUOTE(imo81 @ Jun 26 2010, 10:24 PM) *
Eu ziceam ca lipsa ceaiurilor ar putea fi cauza constipatiei, nu prezenta lor....pt ca eu pana acum nu i-am dat..... Dar daca zici ca nici tu nu-i dai si Matei n-are nici o problema....nu stiu ce sa mai zic....cred ca are Clara metabolismul mai lenes...o sa incerc oricum si cu ceaiurile, ca lichidele in general ajuta.....
Legat de portocale, dr-a mi-a recomandat sa nu-i dau nici un fel de fruct cu exceptia urmatoarelor 4: mar, para, pruna, caise si piersica. Sunt 5 liwlol.gif Pruna stiu ca e un laxativ f bun si astept sa ajung la fructe - saptamana viitoare - si atunci ii voi da piure de prune, sper sa ajute!! Laptele asta praf e de vina, ca pana acum n-am avut probleme...

Oare v-am zis cum face Clara cand vrea biberon si eu incerc sa-i dau san??
Incepe sa planga si sa tipe : "ghi-ghi, ghi-ghi" - asta insemna biberon liwlol.gif e asa comica liwlol.gif

Indemnizatia vine si ea pe luna precedenta...din pacate....

Eu stau si rascolesc netul cu solutii pt problema cu constipatia...

Pup!

Ma gandeam ca daca tie ti-a recomandat doctora aceste fructe , sa le incerc si eu... as suna-o pe pediatra... mda... am sa ma orientez eu cumva. Scuze nu am inteles treaba cu ceaiurile, insa sa stii ca si Matei cand a inceput sa pape lapte praf a fost mult timp constipat.... si pt ca era f mic efectiv nu prea aveam cum sa il ajut, din cat imi aduc aminte parca daca nu facea in 3 zile il ajutam cu termometrul, si daca nu functiona nici asa a 4 a zi ii puneam jumatate de supozitor cu glicerina sad.gif
Ce dulcica e Clara cand vrea bibe anima1.gif pupicei multi din partea noastra smile.gif


QUOTE(emiliav @ Jun 27 2010, 09:10 AM) *
fetelor,cand va aud cate problme si discutii cu diversficara ma ia groaza efectiv. Carina nu vrea sa ighita nimic inafara de gusturile cu care am obisnuit-o. Am vrut sa-i dau calciul cu lingurita sa vad daca inghite si il scote pe tot afara. Deci nu stiu ce ma asteapta si pe mine cu diversificarea asta....
in schimb sunt mandra de ea ca sta bine in fundulet. O pun pe marginea canapelei si sta ea cu cotul pe marginea aceea singurica destul de mult. Catodata se dezechilibreaza dar sunt prin zona si o salvez !
Laura, multumim pt complimente. Si da, Carina are gropite in ambii obraji, nu stiu de unde le-a mostenit pt ca nimeni din neamurile noastre nu are ! e o scumpa si mami ii pupa gropitele mereu ! tzuc.gif
Si eu din disperare ma uit la tot ce e mai ieftin din pacate. Bine ca am luat pampersi ieri !!!! sa vedem ce facem si dupa ce se mareste TVA-ul ... alta bucurie ! si noi mancam mult pui, oricum e mai sanatos !
Ma apuc sa mananc si eu ceva ca mi-e foame rau
Ce zi urata de duminica ... azi nu avem niciun program. Nu suport sa stau in casa !!!!!!!!!!!!

O sa fie complicat cu diversificarea... sau nu, depinde de fiecare bebe in parte, se zice ca trebuie sa "prinzi" momentul potrivit unsure.gif
Cat despre gropitele din obraji.... sa va povestesc.... e super pt draguta Carina ca are sunt asa dragute, imi plac la nebunie. Vali are gropite in obraji si mi-am dorit enorm ca Matei sa il mosteneasca insa... nu a fost sa fie... wub.gif nepotica mea, fata surorii lui Vali, are gropite si e o dulce... efectiv cred ca am o obsesie pt oamenii ci gropite in obraji liwlol.gif poate ca la bebe 2 cine stie... poate ca va fi rost de ele.... asta daca va mai fi vreun bebe 2 wub.gif
Va pupic... indata mergem pana la Biserica...
Duminica placuta! trandafir.gif
PS: Roxy, Oana, Eli, Miha? sunteti bine mami?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 27 2010, 10:18 AM
Postare #10774


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




I MADE IT! I MADE IT! Noua mea activitate.... ma uit la TV si pap picioruse biggrin.gif


El este prietenul meu Matei Cel Mic anima1.gif

Am sa revin si cu alte pozici dar acum trebuie sa plecam la biserica , bye bye! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniela_kiss
postare Jun 27 2010, 12:36 PM
Postare #10775


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 954
Inscris la: 13-February 09
Din: Navodari City
Membru nr.: 71,759



buna fetelor

Eu ca de obicei cu printesele mele./ Fifi doar ce s-a trezit si Daria doar ce a adormit. E tare greu cand au programe separate, dar asta e...creste si Fifi si va fi mai usor. Nici Fifi nu prea accepta papica si tare mi-as fi dorit sa pape. Corpul m,eu e epuizat, dupa 2 nasteri asa una dupa alta, plus alaptatul, care chiar ma oboseste si ma obosea si la Daria, eu fiind slabuta.

Imo , laptele praf constipa, cerealele constipa. Sfatul meu e sa ii dai fructe. Ai putea sa ii dai cerealele amestecate cu suc de fructe (prune, para) sau supa, si cred ca va fi mai bine.

Laura , voi avansati serios cu papica. Bravo. Modul in care isi tine Matei piciorusele in gurita imi aminteste de Daria care statea tot pe o patura identica cu a voastra, si uitandu-ma la data cand i-am facut poza pe tel , avea aceeasi varsta ca si Matei. Fifi de vreo 2 saptamani..isi baga piciorusele in gura cand sta in funs ..se lasa in fund pana le prinde si le raode un pic. Chiar si cand sta singura, tot dupa picioruse. Si daca are sosetute colorate e f agitat sa le prinda si se joaca cu ele. Ieri Daria statea in fund isi bea sucul, iar Fifi pe burta. Cand a vazut sosetele surorii ei roz siclam, s-a miscat pana a inaintat un pic cat sa le prinda si sa vada ce gust au. Era tare haioasa cum incerca sa o prinda pe Daria de sosete care nu mai putea de ras. Daria zicea: Fifi papi pati . Adica Fifi papa pantofii ca nu stie sa zica sosete smile.gif

In rest, Daria o smotoceste mereu pe Fifi, sa o ia in barte sa o puna pe ea, sa se rostogoleasca, Micutza Fifi uneori se distreaza alteori nu ii place. Insa cum o pun langa Daria intinde manutzele si o trage pe Daria de par, si scoate chiote de bucurie, caci si Dariei ii place. Ma bucur cand le vad jucandu-se ..mi-e mai usor sa am grija de ele, pt ca sunt fericita ca vor creste impreuna.

Ne pregatim sa plecam la ziua verisorului. va pupam . o sa va povestim cum ne-am distrat .kiss
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elda83
postare Jun 27 2010, 09:15 PM
Postare #10776


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498



hello! ce faceti?
sa nu ratez week-endul bag si eu!
am avut vizite ... pe ai mei, au veNit de vineri ... na, sora-mea se pregateste de plecat in grecia, a prins un contract de munca pe vara, o mai vad in octombrie si ... da-i cu pregatiri si bagaje si de toate. plus marian e in concediu, deci mare deliciu.

asta pe scurt, maine revenim, ca dupa ce conducem pe toata lumea mai stam si pe acasa sa savuram momentele.

pupici si noapte buna!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_andreea
postare Jun 27 2010, 10:35 PM
Postare #10777


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,558
Inscris la: 14-June 09
Din: neamt; acum Trieste - Italia
Membru nr.: 94,925



Buna fetelor,

Tare dor mi-a fost de voi si de bebelusi.

occasion.gif pt totti bebei si toti care ati sarbatorit ceva.

Ma scuzati ca nu am mai intrat dar am avut casa plina de musafiri din Romania (fratele mamei). Au plecat joi si apoi am pus totul la punc, nu va dati seama cum poate arata o casa plina cu 11 persoane liwlol.gif

Toti bebelusi sunt de mancat nu alta, sunt niste scumpi. Tare mi-ar placea sa ii vad pe toti gramada.
Thomas ii da un pup Carinei, care e o scumpica si imi place zambetul ei. smile.gif Thomas e nervos pe mami ca nu a mai dat pe forum si ii era dor de Carina si ii era frica sa nu i-o fure cineva smile.gif

Thomas e cuminte, la masa de pranz mancam fructe, cate un fruct la 3 zile, pana acum a mancat mar, piersica si banana. Banana i-a placut cel mai mult (a mancat mai mult de un sfert de banan). Seara mi se parea ca nu am mult laptic si ca nu se satura si cineva m-a invatat sa imi scot laptic si sa il dau in biberon cu biscuiti (am luat biscuiti pt bebelusi care se pot da de la 4 lunii). Primadata a mancat 180 ml plus un biscuite, dar in serile urmatoare nu a mai vrut. Deci am renuntat ca era pacat sa arunc lapticul. El nu mai vrea deloc biberonul, iar azi am incercat sa ii dau din pahar si a baut destul liwlol.gif
Ieri la pranz eu ii dadeam banana si el adormea intre o lingurita si cealalta, m-am distrat enorm liwlol.gif si nu s-a constipat de la banana.
Cand pap eu ma urmareste si saliveaza, imi este tare mila de el. Odata papam inghetata si dadea din maini si picioare ca vrea si el, a trebuit sa ma ascund.
Eu nu ii mai dau nimic, inainte ii dadeam vit D3, dar doctorita a zis ca vara nu trebuie ca o ia de la soare.
Vineri mergem la vaccin, saracutu si o sa il cantaresc.

Mi-am luat pompa de san de la avent manuala e super: in 10-15 min scot un bibe de 125ml, apoi il golesc si mai scot. Am totusi o problema: pot scoate doar din sanul stang din dreptul nu. Sanul drept are sfarcul mai alungit si intra prea adanc in cupa aia. A mai patit cineva??

Thomas doarmea doata noapte de la 10 la 6 dimineata, iar de 3 zile se trezeste odata. Chestia asta ma face sa cred ca probabil ii este foame sau poate sete.
Isi suge piciorele la greu chiar daca are sosete si uneori isi scoate sosetele. Trebuie sa stau mereu cu ochii pe el ca se invarte cu o viteza uimitoare, o sa incerc sa il filmez. Si daca il intorc cu fata in sus se pune pe plans.

Am reusit sa ii iau carusel si ghiciti: nu il intereseaza deloc. liwlol.gif asta e, il tinem pt viitorul bebe smile.gif oricum il las atarnat acolo, cred ca se invarte f incet de asta nu il atrage.
La baita la fel ca Iasmina e interesat doar de pestisor, ratustele nu prea il atrag.

Eu il tin pe Thomas in carut cu spatarul ridicat pe pozitia 2 (1 e intins si 3 drept). Mie imi place mult ce fata face cand e in masina si se uita pe geam liwlol.gif se incrunta, zambeste isi intoarce capul in toate partile.

Si eu fac baie cu Thomas si ii place mult de tot smile.gif m-am interesat avem piscina aici aproape si au curs pt bebelusi, sper sa nu coste mult ca sa ne permite.

Vorbeati de condus?? Sigur daca ati locui unde locuiesc eu (cu strazi super inguste, pe care se circula in ambele sensuri si locuri de parcare la limita) v-ati dori ceea mai mica masina liwlol.gif dar a mea e mare 7 locuri, dar ma descurc, desi nu ma omor dupa condus.

Bani?? Am reusit sa platim si ultima rata pt scoala; si ma bucur ca luna viitoare platim ultima rata la uc imprumut si gata; ramanem cu rata de 68 de euro la banca smile.gif am si eu 2 nunti in august, dar nu stiu daca mergem in Romania in august sau septembrie; oricum trimit bani, ceea ce e ok; ies mai bine. Sper sa mergem in septembrie acasa pt ca asa nu stam decat o saptamana, mi-ar place sa stau cat de mult in romania dar nu acasa la socri.

Mihaela imi pare rau ca treceti prin asa greutati, bravo ca esti tare si sper sa scape repede de dureri sotul tau si sa se faca bine. Imi pare rau ca nu ai ajutor in momentele astea grele, daca ai fi fost mai aproape ti-as fi tinut-o pe Iasmina cu placere.

M-am cam lungit, de sambata dimineata scriu la postul asta liwlol.gif Pupici!!!


--------------------






Listuta mamici si bebelusi februarie 2010:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...40#entry1414433
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Jun 28 2010, 09:19 AM
Postare #10778


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



Neata fetelor,
eu ma pregatesc de calcat. Am o tona ! sau chiar doua tone doh.gif
Ca tot vorbiti de cum dorm bebeii Carina de ex a mancat azi noapte la 12 si s-a mai trezit la 8 dimineata cand am tot facut eu galagie pe langa ea. dar ieri a fost o exceptie ca am fost plecati in vizita si ne-am intors tarziu. De obicei mananca pe la ora 9 si se trezeste noaptea pe la 5-6, papa, si dupaia doarme pana la 9 cateodata!
Eu ma apuc de calcat.
Roxi, chiar ma intrebam ce e cu tine ! Carina e o fata fidela si cuminte, Thomas nu trebuie sa-si faca probleme. Carina inca nu se apuca de picioare (decat f putin). Nici de maini nu pare fascinata. Poate inca nu le-a remarcat sau poate le-a remarcat si nu e atat de fascinata de ele.
In ultimul timp Carina e fascinata de taicasu. Sta si il priveste obsesiv cu o figura vesela. Parca se tot straduieste sa ii capteze atentia. O sa fie mare iubire intre ei ! hug.gif
Azi trebuie sa si gatesc ca nu mai avem nimic in frigider.
Cam atat despre noi ca nu sunt f inspirata uitandu-ma la maldarul de haine ce trebuiesc calcate ...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 28 2010, 09:20 AM
Postare #10779


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Neatza fetelor!!!

De ieri am mutat-o pe Clara cu patutul in camera ei. Bineinteles ca stau cu babyphone-ul deschis toata noaptea....am avut niste emotii...mi se rupea sufletul sa o las singurica. Insa a fost ok. Ea s-a trezit o data azi noapte si a inceput sa planga - cred ca s-a speriat ca nu recunostea locul...insa am venit si i-am pus suzeta si a adormit dusa pana pe la vreo 8.

Ieri i-am cumparat si pere sa-i dau suculet. I-am dat un pic la masa de la 7 inainte de cereale si - ce credeti ? - nu mai vroia cereale liwlol.gif Pana la urma i le-am amestecat cu un pic de suc si a mancat. Azi o sa-i dau suculet la masa de la 11.

Roxy, chiar ma intrebam unde ai disparut!! Ma bucur ca Thomas e bine si cuminte si papa cum trebuie. tzuc.gif Cu pompa si mie imi este cateodata un pic mai greu la unul dintre sani - ca e altfel formatul....insa cu exercitiu am reusit sa scot laptic din amandoi.....daca as mai avea si ce sa scot....
Trezitul noaptea e posibil sa se datoreze foamei - si Clara se trezea cand nu se satura seara cu laptic.

Daniela, ce frumos ca se joaca fetele tale impreuna!!.
Stiu ca si cerealele si laptele praf constipa.....cerealele le-am luat cu mai multe tipuri de cereale, ca din cate stiu orezul e cel care constipa iar celelalte contin fibre si regleaza tranzitul. Ii dau suculet acum, mai intai incerc cu pere iar daca nu merge vom trece la prune.

Laura, pupici pt indemanaticul de Matei care a reusit sa-si pape piciorusele!!! liwlol.gif

Poate reusesc va pun si eu cateva poze si filmulete azi...daca am timp sa le descarc...

Pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 28 2010, 09:22 AM
Postare #10780


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



QUOTE(emiliav @ Jun 28 2010, 10:19 AM) *
Neata fetelor,
eu ma pregatesc de calcat. Am o tona ! sau chiar doua tone doh.gif
Ca tot vorbiti de cum dorm bebeii Carina de ex a mancat azi noapte la 12 si s-a mai trezit la 8 dimineata cand am tot facut eu galagie pe langa ea. dar ieri a fost o exceptie ca am fost plecati in vizita si ne-am intors tarziu. De obicei mananca pe la ora 9 si se trezeste noaptea pe la 5-6, papa, si dupaia doarme pana la 9 cateodata!
Eu ma apuc de calcat.
Roxi, chiar ma intrebam ce e cu tine ! Carina e o fata fidela si cuminte, Thomas nu trebuie sa-si faca probleme. Carina inca nu se apuca de picioare (decat f putin). Nici de maini nu pare fascinata. Poate inca nu le-a remarcat sau poate le-a remarcat si nu e atat de fascinata de ele.
In ultimul timp Carina e fascinata de taicasu. Sta si il priveste obsesiv cu o figura vesela. Parca se tot straduieste sa ii capteze atentia. O sa fie mare iubire intre ei ! hug.gif
Azi trebuie sa si gatesc ca nu mai avem nimic in frigider.
Cam atat despre noi ca nu sunt f inspirata uitandu-ma la maldarul de haine ce trebuiesc calcate ...

Si Clara la fel!! liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1076 1077 1078 1079 1080 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:02 AM