Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Al Doilea Copil....
Anca74
postare Apr 20 2010, 08:37 PM
Postare #71


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Sara1 @ Apr 20 2010, 12:25 AM) *
Eu am sa va ilustrez cum e cu doi:


Mai aveam una cind erau incaierati pe jos, calare, nu se vad care miini si picioare sunt ale cui, dar nu o mai gasesc!
O persoana super desteapta pe care eu o admir mult zicea: daca faci copilul al doilea la distanta mai mare de 3 ani dupa primul, il faci pentru tine. Daca il faci pentru bebe#1, atunci il faci cit mai repede. Nu pot sa va spun in cuvinte cit de legati sunt ai mei. Cit ce intra pe usa de la scoala intreaba daca celalalt e acasa si daca nu, pune botul. Se joaca, se cearta, se ajuta cum imbracatul, cu deschisul cutieti de cadouri, sunt cei mai buni prieteni, nici nu vreau sa ma gindesc cit de trista ar fii fost viata lui Tom fara David. Este intr-adevar cel mai bun lucru pe care puteam sa-l fac pentru Tom.
Noua ni s-a intimplat David si asa cum spunea Ruxi, El stie ce-i mai bine pentru fiecare dintre noi! Eu sunt doar recunoascatoare ca a iesit asa! Deci fetelor, daca vreti, nu mai stati pe ginduri, dati-i drumul! yes.gif


Foarte frumos Sara...mi-au dat lacrimilie!
Cat as vrea un alt pui langa noi...uite o postura in care inca nu l-am vazut pe Radu, frate mai mare...are 3 veri mai mici, a fost foarte ocrotitor cu ei, le-a rabdat toanele, muscaturile....le-a dat pana si din masinute, deh, gestul suprem. Ar fi un frate tare bun! Se pare insa ca DD are alte planuri cu noi...si timpul trece! crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 20 2010, 09:42 PM
Postare #72


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(Anca74 @ Apr 20 2010, 09:37 PM) *
Foarte frumos Sara...mi-au dat lacrimilie!
Cat as vrea un alt pui langa noi...uite o postura in care inca nu l-am vazut pe Radu, frate mai mare...are 3 veri mai mici, a fost foarte ocrotitor cu ei, le-a rabdat toanele, muscaturile....le-a dat pana si din masinute, deh, gestul suprem. Ar fi un frate tare bun! Se pare insa ca DD are alte planuri cu noi...si timpul trece! crybaby.gif

cine stie mami poate dd va va ajuta sa va impliniti visul..... tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 20 2010, 10:37 PM
Postare #73


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(ruxy @ Apr 20 2010, 11:35 AM) *
Doamne m-au topit pur si simplu copii tai Sara...cum sa nu-i adori? love1.gif love1.gif love1.gif

wub.gif tzuc.gif partners.gif Stii cine-i printul meu favorit, nu? Cu care imi doresc eu sa semene Tom-ca David e mai blond!
Sa-l pupi din partea mea! love1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 20 2010, 10:40 PM
Postare #74


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371




QUOTE(Anca74 @ Apr 20 2010, 11:37 AM) *
Foarte frumos Sara...mi-au dat lacrimilie!
Cat as vrea un alt pui langa noi...uite o postura in care inca nu l-am vazut pe Radu, frate mai mare...are 3 veri mai mici, a fost foarte ocrotitor cu ei, le-a rabdat toanele, muscaturile....le-a dat pana si din masinute, deh, gestul suprem. Ar fi un frate tare bun! Se pare insa ca DD are alte planuri cu noi...si timpul trece! crybaby.gif

Scumpa mea, nu pierde speranta, investigheaza sa fii sigura ca d.p.d.v. medical totul e ok si lucreaza in fiecare luna in scopul asta, si cu ajutorul lui DD o sa se intimple miracolul pentru ca in primul rind Raducu merita cu prisosinta sa fei fratior mai mare! love1.gif tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Apr 21 2010, 07:53 AM
Postare #75


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Sara1 @ Apr 20 2010, 11:40 PM) *
Scumpa mea, nu pierde speranta, investigheaza sa fii sigura ca d.p.d.v. medical totul e ok si lucreaza in fiecare luna in scopul asta, si cu ajutorul lui DD o sa se intimple miracolul pentru ca in primul rind Raducu merita cu prisosinta sa fei fratior mai mare! love1.gif tzuc.gif


Raducu e el insusi un miracol...venit pe anumite problemute ale mele, sarcini oprite in evolutie, tratament pt a ramane insarcinata, tratament pt a pastra sarcina, sarcina mai mult decat dificila, cu greturi si varsaturi pana in ziua nasterii ...aproape ca nu am curaj sa ii cer lui DD un alt miracol!
Si am invatat ca in viata e bine sa te bucuri de ce ai! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 21 2010, 02:54 PM
Postare #76


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(Anca74 @ Apr 21 2010, 08:53 AM) *
Raducu e el insusi un miracol...venit pe anumite problemute ale mele, sarcini oprite in evolutie, tratament pt a ramane insarcinata, tratament pt a pastra sarcina, sarcina mai mult decat dificila, cu greturi si varsaturi pana in ziua nasterii ...aproape ca nu am curaj sa ii cer lui DD un alt miracol!
Si am invatat ca in viata e bine sa te bucuri de ce ai! :partners
DAR NU SE STIE DAC DD VA VREA ..VA FI DACA NU..NU notworthy.gif tzuc.gif RADUCU SA FIE SANATOS SA VA BUCURATI DE EL.... hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 21 2010, 03:28 PM
Postare #77


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Anca74 @ Apr 21 2010, 08:53 AM) *
Raducu e el insusi un miracol...venit pe anumite problemute ale mele, sarcini oprite in evolutie, tratament pt a ramane insarcinata, tratament pt a pastra sarcina, sarcina mai mult decat dificila, cu greturi si varsaturi pana in ziua nasterii ...aproape ca nu am curaj sa ii cer lui DD un alt miracol!
Si am invatat ca in viata e bine sa te bucuri de ce ai! partners.gif

Cam asa si la noi...doar ca sarcina a venit repede....dar greu tare sa ajungem la final.....si apoi ani ca sa ma recuperez-de aia si anii astia de asteptare......
Acelasi gand am si yo.....ca nu am curaj sa mai cer lui Dumnezeu o alta minune......dar parca si sa las pe Babys singura..am o strangere de inima...

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 21 2010, 03:29 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Apr 21 2010, 03:41 PM
Postare #78


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Anca74 @ Apr 21 2010, 07:53 AM) *
Raducu e el insusi un miracol...venit pe anumite problemute ale mele, sarcini oprite in evolutie, tratament pt a ramane insarcinata, tratament pt a pastra sarcina, sarcina mai mult decat dificila, cu greturi si varsaturi pana in ziua nasterii ...aproape ca nu am curaj sa ii cer lui DD un alt miracol!
Si am invatat ca in viata e bine sa te bucuri de ce ai! partners.gif



QUOTE(USA @ Apr 21 2010, 03:28 PM) *
Cam asa si la noi...doar ca sarcina a venit repede....dar greu tare sa ajungem la final.....si apoi ani ca sa ma recuperez-de aia si anii astia de asteptare......
Acelasi gand am si yo.....ca nu am curaj sa mai cer lui Dumnezeu o alta minune......dar parca si sa las pe Babys singura..am o strangere de inima...


Fetelor,pot aparea si minuni peste minuni.Nu va pierdeti speranta,continuati sa visati alaturi de puiutii vostri minunati!! partners.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 21 2010, 03:45 PM
Postare #79


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Mih@ela @ Apr 21 2010, 04:41 PM) *
Fetelor,pot aparea si minuni peste minuni.Nu va pierdeti speranta,continuati sa visati alaturi de puiutii vostri minunati!! partners.gif trandafir.gif

Dar oare de ce mii teama de un lucru.....sa primesc minunea...dar yo am nevoie de doua minunii....sa vina bb SI SA FIE SANATOS.....am o teama in suflet din punctul asta de vedere..de aia imi e si teama sa mai cer la Doamne pe bb #2..... :oFloare1:ca parca ma simt ca cer prea mult....doua minuni....nu-s daca m-am facut inteleasa!

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 21 2010, 03:46 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Apr 21 2010, 03:50 PM
Postare #80


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(USA @ Apr 21 2010, 04:45 PM) *
Dar oare de ce mii teama de un lucru.....sa primesc minunea...dar yo am nevoie de doua minunii....sa vina bb SI SA FIE SANATOS.....am o teama in suflet din punctul asta de vedere..de aia imi e si teama sa mai cer la Doamne pe bb #2..... :oFloare1:ca parca ma simt ca cer prea mult....doua minuni....nu-s daca m-am facut inteleasa!

In marea lui iubire, Dumnezeu poate sa ne dea si 1000 de minuni. Important este ca noi sa credem in El si in puterile Lui floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:28 PM