Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cele Mai Ciudate Mancaruri Din Lume, la fel...nerecomandat persoanelor sensibiloase
hanuk26
postare Nov 30 2009, 01:35 PM
Postare #1


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Sper ca nu ti-e prea foame. Sau daca iti e, sper sa iti doresti sa-ti treaca. Urmeaza 15 fotografii cu cele mai ciudate mancaruri de prin lume. Si cand spun ciudate, asta implica si cuvantul scarboase. Este si un test pentru a-ti vedea limitele stomacului tau. Eu unul le gasesc suficient de interesante pentru a le posta aici smile.gif Nu ca as avea eu ditamai stomacul. Am mai auzit cu totii de ele, am mai vazut fragmente pe la televiziuni. Avem aici insa o colectie in toata splendoarea ei. Ar fi fost mai multe dar te-am scutit de preparatele din caine si sobolan. Deci au ramas delicatesele mai "safe" asa...smile.gif

M-am gandit de cateva ori oare cum sunt gandacii prajiti. Sau lacustele... Pai cum ar putea fi decat delicioase:) Din cate stiu contin o groaza de produse nutritive, deci sunt bune pentru sanatate. Usor dulcegi, asta daca nu adaugi condimente...

E foame mare deci in lumea asta. Unii le mananca de placere dar multi de nevoie. S-ar putea sa fie o experienta totusi. Macar de povestit nepotilor si prietenilor, daca nu pentru nevoia ta imediata. Pofta mare!!

delicatesa din tarantula, servita cu precadere in Cambogia.


hering crud, mancat in Olanda


Niste gandaci draguti, mancati in Indonezia


Ochiul care se uita la noi din pachetul de jos este al unui ton.In China si Japonia fac crima pentru asa ceva.


Carabusi din China.


Clesti de crab (China)


Caracatita cruda (China)


Greieri prajiti (tot China)


Boabe putrezite de soia, halite in mai multe parti din Asia.


..


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 30 2009, 01:35 PM
Postare #2


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Oua de rata foarte clocit, servit in sud-estul Asiei


Supa din cuib de pasare. Savurata in China.


Sperma de peste oceanic intalnita ca fel de mancare in mai multe parti din Asia


Larve. Delicatesa in Botswana, Africa.


Lacustele le plac cel mai mult celor din Oaxaca, Mexic


Si, ultimele pe lista sunt soparlele uscate,excelente pentru supa. Japonezii se omoara dupa ele


Ei, merge acum o ceafa de porc cu niste cartofi prajiti sau natur????? liwlol.gif tongue.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Nov 30 2009, 01:57 PM
Postare #3


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



eu nu aunt scarboasa...si totusi dupa primele 4 poze mi s-a facut un nod in gat, incat restul mai las si pe altii sa le vada laugh.gif

Aceasta postare a fost editata de natsandrea: Nov 30 2009, 01:58 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yokoOno
postare Nov 30 2009, 01:58 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 266
Inscris la: 3-November 09
Membru nr.: 120,617




uffff...Hanuk ...ce ai pus aici!!!
wacko.gif
Da, multe ciudatenii dar sa sti ca eu ma uit la emisiuni cu delicatese ciudate...ma uit si ma minunez ce se ma poate manca prin lume...eu as incerca soparla aia uscata wink.gif

Aceasta postare a fost editata de yokoOno: Nov 30 2009, 01:59 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 30 2009, 02:01 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Ma intreb ce cred chinezii despre ceafa noastra de porc. liwlol.gif
Sau de cartofii nostri. liwlol.gif)



--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Nov 30 2009, 03:09 PM
Postare #6


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



HANUKAAA ai deschis cel MAI TARE Topik de pe forum!!!!!!!! eusa_clap.gif asta nu inseamna ca mancarurile alea nu sunt impresionaaanteee!!!!!!!!dar sa nu uitam ca si noi avem cate ceva in bucataria noastra romaneasca de care altii se cam -de exemplu testicole de porc sau creier


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 30 2009, 03:12 PM
Postare #7


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(perla163 @ Nov 30 2009, 03:09 PM) *
HANUKAAA ai deschis cel MAI TARE Topik de pe forum!!!!!!!! eusa_clap.gif asta nu inseamna ca mancarurile alea nu sunt impresionaaanteee!!!!!!!!dar sa nu uitam ca si noi avem cate ceva in bucataria noastra romaneasca de care altii se cam -de exemplu testicole de porc sau creier


afirm cu mandrie..ca sunt o adevarata delicatesa...yamii liwlol.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 30 2009, 03:20 PM
Postare #8


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(natsandrea @ Nov 30 2009, 01:57 PM) *
eu nu aunt scarboasa...si totusi dupa primele 4 poze mi s-a facut un nod in gat, incat restul mai las si pe altii sa le vada laugh.gif


la fel si la mine...insa cum curiozitatea a omorat-o pe pisica ( desi saraca se ruga sa nu continui) mi-am facut de lucru..si azi am rabdat foame tongue.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 30 2009, 03:22 PM
Postare #9


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(yokoOno @ Nov 30 2009, 01:58 PM) *
uffff...Hanuk ...ce ai pus aici!!!
wacko.gif
Da, multe ciudatenii dar sa sti ca eu [b]ma uit la emisiuni cu delicatese ciudate[/b]...ma uit si ma minunez ce se ma poate manca prin lume...eu as incerca soparla aia uscata wink.gif


la fel si eu...ma atrag toate ciudateniile....( se mai zice ca cine se aseamana se aduna) liwlol.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 30 2009, 03:27 PM
Postare #10


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(dyana @ Nov 30 2009, 02:01 PM) *
Ma intreb ce cred chinezii despre ceafa noastra de porc. liwlol.gif
Sau de cartofii nostri. liwlol.gif)



cred ca doh.gif wacko.gif bleah... liwlol.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:54 PM