Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Flori La Buchet Sau In Ghiveci?, Ce oferim?
andaro
postare Mar 9 2009, 12:01 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Cand mergi in vizita sau esti invitat/a la o zi de nastere sau onomastica ori cu alte prilejuri duci flori la buchet sau in ghiveci? unsure.gif
Stiu ca e aproape un sacrilegiu sa rupi floarea pentru ca astfel intrerupi un ciclu vital, o ucizi si asta doar pt cateva zile in care ne incanta privirea undeva intr-o vaza....

Consideri ca si barbatii merita sa primeasca flori?

Care este parerea ta? anima1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 9 2009, 02:54 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



barabtii nu au nevoie de flori...... laugh.gif decat paote daca sunt gay laugh.gif
eu intodeauana mi-am dorit sa primesc flori in ghiveci si sa si ofer tot asa flori in ghiveci dar am auzit ca este o jignire sa duci flori in ghiveci....eu nu vad de ce!!!!oricum aici ma duc numai cu flori in ghiveci...sunt mai scumpe dar merita fiecare cent...si toata lumea a fost super incantata si nu i s-a atras atentia! hug.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Mar 9 2009, 05:12 AM
Postare #3


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Sincer, mai mereu am dus flori in buchet, pt ca asa am crescut cu obiceiul asta, insa aici am vazut ca lumea practica dusul florilor in ghivece sau ca pui care pot fi mutate ulterior in ghivece...Si am realizat ca mi-ar placea si mie din cand in cand sa mai primesc asa, nu doar buchet.. rolleyes.gif
Cred ca depinde si de cei care le primesc, sa stii in ce fel le place sa primeasca florile..smile.gif
Despre barbati...clar nu, el primeste cadourile, iar sotia florile...sunt sigura ca ea a fost gospodina principala si a pregatit totul pt musafiri, deci merita si Ea o atentie! tongue.gif oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 9 2009, 08:09 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 02:54 AM) *
barabtii nu au nevoie de flori...... laugh.gif decat paote daca sunt gay laugh.gif
eu intodeauana mi-am dorit sa primesc flori in ghiveci si sa si ofer tot asa flori in ghiveci dar am auzit ca este o jignire sa duci flori in ghiveci....eu nu vad de ce!!!!oricum aici ma duc numai cu flori in ghiveci...sunt mai scumpe dar merita fiecare cent...si toata lumea a fost super incantata si nu i s-a atras atentia! hug.gif

Sotum meu iubeste florile la nebunie si nu e gay wink.gif e incantat sa primeasca flori in ghiveci wink.gif poate mult mai mult decat mine.... doh.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 9 2009, 08:57 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Eu in functie de persoana/ocazia la care merg, duc flori la buchet sau ghiveci...dar in general flori albe....
Iar legat de barbati...am citit undeva ca si ei merita sa primeasca flori ( eu n-am daruit nici unui barbat, asa ceva...) si vroiam sa stiu si parerea voastra.... oFloare1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Mar 9 2009, 09:08 AM
Postare #6


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Mie mereu mi s-a parut nedrept fata de barbati treaba cu florile, ca si cu Martisorul, ziua femeii...poate ca si lor le plac florile, atunci de ce sa nu le oferim decat dupa ce mor? laugh.gif Eu personal am oferit; e drept ca persoanelor foarte apropiate, ca sa nu se uite ciudat la mine laugh.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Mar 9 2009, 10:14 AM
Postare #7


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



cine a spus ca e jignire sa duci un ghiveci cu o planta? astea-s scorneli .. tine de bunele maniere si bunul gust al fiecaruia ca sa daruiasca/primeasca ghiveciul.. e un dar atat de frumos o planta exotica sau una care nu o gasestie pe toate drumurile.
a oferi o planta in ghiveci inseamna a da viata mai departe, a lasa energia sa curga.. mai urat e sa oferi un buchet care moare dupa cateva zile.. insa a oferi o planta, e ca si cum ai da o particica din sufletul tau, e mai la moda sa oferi asa ceva decat o floare ce moare.. plantele sunt efemere oricum, insa unele pot rezista si zeci de ani, daca sunt ingrijite si iubite rolleyes.gif si mai ales daruite din inima, cu drag.
eu de cand ma stiu, am oferit plante/flori in ghiveci si sunt atat de bucuroasa cand le vad dupa ani si ani la prietenele mele.. mai sunt si exceptii cand daruiesc flori taiate, dar trebuie sa le facem si pe-astea..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 9 2009, 10:38 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Frumos spus....Malina... eusa_clap.gif hug.gif

subscriu...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Mar 9 2009, 11:01 AM
Postare #9


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



da mie imi plac si sunt bine primite de mine florile indiferent dak mi le oferi in buchet sau in ghiveci ! singura diferenta este ca cele care sunt in buchet se ofilesc repede in schimb cele din ghiveci au viatza lunga si pot ramane k ''o amintire '' sa zic asa de la cel care mi le ofera!
in legatura cu oferitul de flori la barbati!! nu trebuie k barbatul care primeste flori trebuie sa fie neaparat gay! mi se pare nedrept ca barbatii sa nu primeasca flori ! in fond toti iubim natura nu ? si barbati si femei si copii si toti trebuie sa ne bucuram de zborul unui fluture de bazaitul unei albine de ciripitul unei pasari de frumusetea unei flori!!
eu am oferit flori barbatilor dar am oferit flori in ghivece !!!

apropo de flori uitati ce buchet de flori am primit eu de 8 martie de la sotu'!!



si fetitza noastra cristina a primit un buchet de lalele!!





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 9 2009, 11:18 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



F frumoase, Mary.... anima1.gif
Daca tot " vorbim " despre buchete si ghivece de flori primite/date trandafir.gif , noi am primit cate un ghiveci fiecare...in functie de marime... liwlol.gif .
Sara o zambila de culoare roz, iar eu un Amaryllis rosu... love1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 12:04 PM