Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1261 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De August 2011
danutza75
postare Jan 1 2011, 02:52 AM
Postare #21


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



La multi ani ! Sanatate, fericire si iubire!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yoyo
postare Jan 1 2011, 01:24 PM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 10
Inscris la: 27-December 10
Membru nr.: 203,179



QUOTE(danutza75 @ Jan 1 2011, 02:26 AM) *
Asteptam din nou un bebe mic.
La noi vestea chiar a fost cadou de Mos Nicolae!
Ne doream o surioara sau un fratior pentru Razvanel si Doamne-Doamne ne-a ajutat sa vina repede.

Astept aici cat mai multe mamici de august ! Am asteptat sa deschida altcineva topicul, eu intrand mai rar pe forum, dar vazand ca nimeni nu se incumeta, am zis sa fiu eu prima.


Bine ai venit. Incantata de cunostinta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yoyo
postare Jan 1 2011, 01:29 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 10
Inscris la: 27-December 10
Membru nr.: 203,179



QUOTE(simonik19 @ Dec 30 2010, 10:28 PM) *
pai mie analizele astea mi le-a dat doctorita mea ginecolog....adica a spus sa cer de la medicul de familie o foaie de trimitere pe care sa scrie doar "rog consult" nu si pt analize.....hmmm.....cine stie?ai dreptate nu e o avere dar sunt destule si se aduna!!!important e sa fie bebe bine....si sa creasca mare odata sa il simt.....ca sa fiu mai linistita!!!tu ai burtica??la mine ffff putin se observa si deabea astept sa imi creasca rolleyes.gif !!!!eu am primit deja si hainute fff multe ....smile.gif de la prietenele mele si am si cumparat cand am vazut ceva f dragut...nu sunt superstitioasa....desi poate ar trebui sa fiu??!!!


pai poti merge sa intrebi daca iti da trimitere si pentru analize. Nici eu nu am burtica, insa puuutin asa se cunoaste dar nu prin haine. Cred totusi ca la noi se va cunoaste destul de repede burtica fiind mici... pai ce hainute cumperi? Eu nu am luat nimic, si asta nu din superstitie pentru ca nu cred in de-astea insa daca nu stiu ce va fi nu stiu nici ce sa iau. Cred ca merg cumparate cel putin body-uri sau chestii de genul, insa am zis ca o sa incep sa iau dupa ce aflu ce va fi baietel sau fetita. La multi ani si fie ca anul 2011 sa fie unul dintre cei mai fericiti ani pentru noi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 1 2011, 04:10 PM
Postare #24


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783




Revin si spun
Bine v-am gasit !
Nu am fost destul de atenta si nu am observat topicul, asa ca am deschis si eu unul, dar vad ca greseala mi-a fst reparata.
Vad ca suntem deja trei mamici de august! Sa avem sarcini usoare si bebei sanatosi.
Eu am DPN 11 august.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Jan 1 2011, 11:57 PM
Postare #25


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



La multi ani dragele mele mamici,sa aveti parte de un an bun,cu fericire,sanatate,iubire......si puiutii frumosi si sanatosi occasion.gif !!!cum ati petrecut trecerea dintre ani???eu am gustat putin vin spumant....dar au fost doar vre-o 3 gurite mici...in rest suc cat cuprinde.....!!!m-am simtit mai bine si greturiile parca au disparut ca prin minune sper sa tina asa in continuuare!!!hainute am cumparat dar nu multe,putine vre-o 2 bodyuri si o bluzita faina ....:X:X sunt culori uni ,care merg si la fetite si la baietei...si eu deabea astept sa aflu ce e ....atunci dau iama in magazine si cumpar de toate bananab.gif dar am si primit multe cum am zis!!!felicitari pentru mamica curajoasa cu un bebe mic si unul in burtica!!!si eu am aflat tot de mos nicoale!!!sarcina usoara!va pup


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 2 2011, 03:13 PM
Postare #26


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



Buna, fetelor!
Inca petreceti ? Sau va odihniti?
Eu mi-am culcat baietii, am intrat putin pe forum, iar apoi putina ordine ...
Noi am petrecut revelionul acasa doar noi 3(+1), a fost frumos, am iesit la 12 pe balcon, ca ne era teama ca se va speria Razvan de galagie, dar el a fost foarte incantat.
Maine dimineata merg si au sa imi fac analizele.

De cumparat hainute nu am inceput inca, dar abia astept sa o fac dupa ce voi afla ce este bebe. Voi incepe mai curand sa cumpar pentru finutul meu care se va naste in luna mai.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Jan 3 2011, 11:13 PM
Postare #27


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



QUOTE(danutza75 @ Jan 2 2011, 03:13 PM) *
Buna, fetelor!
Inca petreceti ? Sau va odihniti?
Eu mi-am culcat baietii, am intrat putin pe forum, iar apoi putina ordine ...
Noi am petrecut revelionul acasa doar noi 3(+1), a fost frumos, am iesit la 12 pe balcon, ca ne era teama ca se va speria Razvan de galagie, dar el a fost foarte incantat.
Maine dimineata merg si au sa imi fac analizele.

De cumparat hainute nu am inceput inca, dar abia astept sa o fac dupa ce voi afla ce este bebe. Voi incepe mai curand sa cumpar pentru finutul meu care se va naste in luna mai.

ce faceti dragele mele???deci eu de 2 zile dorm intr-una rolleyes.gif deabea am apucat sa fac cate ceva prin casa.......ca iar ma lua somnul....am exagerat!!!!voi cum sunteti??eu iar ma lupt cu greturiile ...oare cat mai dureaza ca nu mai pooottt


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adinuta
postare Jan 3 2011, 11:23 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,060
Inscris la: 4-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 62,370



Buna, fetelor, sunt si eu o viitoare mamica de august 2011. Am DPN 18 august, insa se pare ca bebele meu e mai mic decat credeam, asa ca DPN se poate indeparta cam cu o saptamana. Eu il las asa oficial:))
Eu mai am o fetita de 1 an jumate, asa ca va mai pot imparatasi pe parcurs din experienta mea anterioara. Eu scriu si la mamici de iunie 2009, acolo e casuta mea:))
Va pup si ma bucur sa va cunosc! Abia azi mi s-a confirmat sarcina, ii bate inimioara. Am sa merg la medicul de familie sa-mi dea analize sa-mi fac.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Jan 3 2011, 11:35 PM
Postare #29


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



QUOTE(adinuta @ Jan 3 2011, 11:23 PM) *
Buna, fetelor, sunt si eu o viitoare mamica de august 2011. Am DPN 18 august, insa se pare ca bebele meu e mai mic decat credeam, asa ca DPN se poate indeparta cam cu o saptamana. Eu il las asa oficial:))
Eu mai am o fetita de 1 an jumate, asa ca va mai pot imparatasi pe parcurs din experienta mea anterioara. Eu scriu si la mamici de iunie 2009, acolo e casuta mea:))
Va pup si ma bucur sa va cunosc! Abia azi mi s-a confirmat sarcina, ii bate inimioara. Am sa merg la medicul de familie sa-mi dea analize sa-mi fac.

felicitariii adinuta!!!si bine ai venit printre noi trandafir.gif sa iti traiasca fetita si sa dea Dzeu sa vina un baiat sau ce iti doresti tu???cum te simti??


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Jan 3 2011, 11:52 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Ma alatur si eu mamicilor de august .....DPN-ul nostru este 24 august.
Mai un baietel de 2 ani si la fel si eu va mai pot impartasi din experienta anterioara, desi sarcinile sunt total diferite. Daca la Iancu nici nu am simtit ca sunt insarcinata, acum ma lupt cu greturile, ametelile, poftele, oboseala...etc....Dar ma bucur ca pot trai si aceasta experienta....
Am fost la prima echo la 5 saptamani, cand mi s-a confirmat sarcina si ca este pozitionata unde trebuie. Maine merg din nou, de data asta la medicul meu. Prima data eram in alt oras si fiind bulversata ca aveam 10 teste foarte slab pozitive, desi aveam 10 zile de intarziere m-am speriat si m-am dus la echo. Maine sper sa se vada si mai bine si sa fie totul in regula.
Va doresc la toate sarcina lina si fara peripetii si sa dea Dumnezeu sa ajungem cu bine la termen.




--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1261 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:39 PM