Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2542 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Martie 2009, mamici de toate varstele, proaspete mamici
alinusch
postare Jun 28 2008, 02:08 PM
Postare #31


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 286
Inscris la: 1-June 08
Din: ramnicu valcea
Membru nr.: 25,019



QUOTE(iubita_tiana @ Jun 28 2008, 09:37 AM) *
alina, sigur ca te primim, ne bucuram sa avem pe cineva mai mare in saptamani printre noi sa ne povesteasca totul, iar pt tine bebe mic, cand il vei simti in burtica, sincer iti vor pieri toate gandurile rele....cand il vei vedea la eco........ti se va face inima cat un purice de fericire....eu am 25 ani, o firma de condus, o cariera in ascensiune......si totusi il astept pe bebe cu bratele deschise...acuma cativa ani nu as fi crezut ca voi simti asta, dr de la primul test pozitiv de acuma 2 ani, de la prima sarcina, nu ma mai simt implinita fara mogaldeatza......asa ca ma rog sa fie bine acolo in burtica mea, am avut o noapte grea, niste dureri abdominale, un disconfort, sper sa fie totul bine, desi sunt constienta ca oricand se poate opri din evolutie.....

Era sa uit vroiam sa te intreb cand tre sa mergem sa ne facem analizele la sange?Stiu ca e bine cat de curand dar eu sapt asta nu cred ca am timp asa ca vroaiam sa stiu daca e tarziu in sapt 6.Eco e bine inte 9 si 11 am inteles bine?
mersi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Jun 28 2008, 02:12 PM
Postare #32


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(iubita_tiana @ Jun 28 2008, 07:37 AM) *
alina, sigur ca te primim, ne bucuram sa avem pe cineva mai mare in saptamani printre noi sa ne povesteasca totul, iar pt tine bebe mic, cand il vei simti in burtica, sincer iti vor pieri toate gandurile rele....cand il vei vedea la eco........ti se va face inima cat un purice de fericire....eu am 25 ani, o firma de condus, o cariera in ascensiune......si totusi il astept pe bebe cu bratele deschise...acuma cativa ani nu as fi crezut ca voi simti asta, dr de la primul test pozitiv de acuma 2 ani, de la prima sarcina, nu ma mai simt implinita fara mogaldeatza......asa ca ma rog sa fie bine acolo in burtica mea, am avut o noapte grea, niste dureri abdominale, un disconfort, sper sa fie totul bine, desi sunt constienta ca oricand se poate opri din evolutie.....



Cum te simti? Si eu simt acelasi disconfort si sincer ma simt foarte melancolica...imi vine sa plang...iubitul meu s-a intors la bucuresti azi, iar eu mai stau putin ca am ceva de rezolvat..oph crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 28 2008, 02:17 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(floare_albastra @ Jun 28 2008, 03:12 PM) *
Cum te simti? Si eu simt acelasi disconfort si sincer ma simt foarte melancolica...imi vine sa plang...iubitul meu s-a intors la bucuresti azi, iar eu mai stau putin ca am ceva de rezolvat..oph crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

acuma parca mi-au trecut durerile , am luat 2 no spa azi dim si 2 aseara......si am stat linistita, pt orice durere e bine sa luati no-spa.
cat despre ecografii, eu stiu ca e bine dupa 8 sapt sa ai ce vedea, este asa zisa ecografoe morfologica de la 8 sapt.......
va pup, eu am un week-end plin, maine iarasi nunta si azi...un mic chef acasa la mine pt a sarbatori ziua de nastere a sotului cu niste prieteni........

ps: inca nu stie nimeni in afara de iubi de sarcina mea.......doar voi...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Jun 28 2008, 02:30 PM
Postare #34


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671




QUOTE(iubita_tiana @ Jun 28 2008, 01:17 PM) *
acuma parca mi-au trecut durerile , am luat 2 no spa azi dim si 2 aseara......si am stat linistita, pt orice durere e bine sa luati no-spa.
cat despre ecografii, eu stiu ca e bine dupa 8 sapt sa ai ce vedea, este asa zisa ecografoe morfologica de la 8 sapt.......
va pup, eu am un week-end plin, maine iarasi nunta si azi...un mic chef acasa la mine pt a sarbatori ziua de nastere a sotului cu niste prieteni........

ps: inca nu stie nimeni in afara de iubi de sarcina mea.......doar voi...



Eu i-am zis la maicamea si mi-a zis ca nu era cazul si nu o intereseaza, cat despre ma-sa, i-a zis lui ca e tot ce iti lipsea!!!!

Deci iti dai seama ce bine ma simt acasa....Dar astept ziua de luni ca sa merg la banca si pe urma chiar ca plcec la bucuresti..nu mai suport...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Jun 28 2008, 08:40 PM
Postare #35


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(iubita_tiana @ Jun 28 2008, 01:17 PM) *
acuma parca mi-au trecut durerile , am luat 2 no spa azi dim si 2 aseara......si am stat linistita, pt orice durere e bine sa luati no-spa.
cat despre ecografii, eu stiu ca e bine dupa 8 sapt sa ai ce vedea, este asa zisa ecografoe morfologica de la 8 sapt.......
va pup, eu am un week-end plin, maine iarasi nunta si azi...un mic chef acasa la mine pt a sarbatori ziua de nastere a sotului cu niste prieteni........

ps: inca nu stie nimeni in afara de iubi de sarcina mea.......doar voi...



Ce linisteeee oFloare1.gif ....ce fain de tine ca ai un weekend misto!! Eu una ma bucur doar ca m-am oprit din plans si nu m-a durut azi burtica aproape deloc. Sper ca bebe e bine si creste. Abia astept sa merg la bucuresti...Marti merg la doctor la control.

Sunt curioasa, oare jucaus.gif se vede la eco saptamana viitoare?
floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jun 29 2008, 08:52 PM
Postare #36


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



dar e bine sa luam NO-Spa ca stiam ca nu avem voie sa luam aproape nici o pastila decat cele date de doctor...?a fost cineva pana acum sa isi faca tot acel prim set de analize?eu sincer sunt super extra ocupata...saptamana viitoare mai am inca 3examene de la bac apoi sambata plec la constanta si apoi luni ma intorc la brasov...si acolo nu stiu cat o sa stau si habar nam cand ajung si la doctor!si acid folic pentru ce se ia?


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jun 30 2008, 07:15 AM
Postare #37


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



buna!
chiar daca nu o sa fiu mamica de martie 2009, am ales sa scriu aici pentru ca asta e data cea mai apropiata de venirea lui bebe mic, adica februarie 2009!
scuze, dar nu am avut timp sa citesc tot ce ati scris voi, dar cred ca in mare parte stiu care sunt problemele. . . cele obisnuite . . . nu ca as fi vreo experta , dar pana acum am facut cativa pasi pentru a ma pregati de venirea lui jucaus.gif test, analize, ecografie si cam atat!
sper sa ma primiti si pe mine . . . !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 30 2008, 09:24 AM
Postare #38


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



eu va parasesc...cu tristete si speranta sa va ajung din urma, au venit uratii, de fapt nu stiu daca sunt uratii, dar e sangerare si sigur sarcina nu mai e, azi merg la dr......acele dureri erau cele prevestitoare menstrei....cred ca a fost un avort menstrual.......la ce dereglari am dupa ultima nastere........
cu regrete, va rog mergeti cu speranta inainte.......

va pup


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jun 30 2008, 09:32 AM
Postare #39


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(iubita_tiana @ Jun 30 2008, 10:24 AM) *
eu va parasesc...cu tristete si speranta sa va ajung din urma, au venit uratii, de fapt nu stiu daca sunt uratii, dar e sangerare si sigur sarcina nu mai e, azi merg la dr......acele dureri erau cele prevestitoare menstrei....cred ca a fost un avort menstrual.......la ce dereglari am dupa ultima nastere........
cu regrete, va rog mergeti cu speranta inainte.......

va pup



tania nu stiu ce sa=ti spun am inceput sa tremur ohmy.gif cand am vazut postarea ta.
imi pare rau. nu situ ce sa mai zic . sad.gif
sper sa reusesti luna aceasta si sa ne prinzi din urma.
mi-e frica sa nu se spulbere si bucuria mea intr-o clipita.
mult succes si bafta. blush.gif


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jun 30 2008, 10:07 AM
Postare #40


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Ey fetelor va dau bataitza...fiti mai optimiste...orice ar fi trebuie sa ramanem cu capu sus si cu zambetu pe buze...eu sunt convinsa ca atunci cand esti bine dispusa atragi asupra ta forte bune...energii pozitive...asa ca sa nu va mai vad pesimiste!!!hai sa vad numai zambete... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2542 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:32 PM