Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Marturie Botez, Putin ajutor va rog
manu1981
postare Jun 18 2010, 03:14 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Un cuplu de prieteni isi vor boteza fetita si m-au rugat sa-i ajut cu marturiile. Vor sa dea cadou invitatilor o fotografie cu bebelusul pe care sa se afle si un text adecvat. Toate bune si frumoase pana la text, caci ei s-au lasat pe mana mea numai ca eu nu prea am inspiratie doh.gif asa ca v-as ruga, cine poate, sa-mi dea o mana de ajutor floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Jun 18 2010, 03:28 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(manu1981 @ Jun 18 2010, 04:14 PM) *
Un cuplu de prieteni isi vor boteza fetita si m-au rugat sa-i ajut cu marturiile. Vor sa dea cadou invitatilor o fotografie cu bebelusul pe care sa se afle si un text adecvat. Toate bune si frumoase pana la text, caci ei s-au lasat pe mana mea numai ca eu nu prea am inspiratie doh.gif asa ca v-as ruga, cine poate, sa-mi dea o mana de ajutor floare2.gif


Da un search pe google, manu! Vei gasi ceva idei ajutatoare. Am vrut sa pun un link dar e reclama. tongue.gif Scrie numai texte botez la search!

http://www.invitatii.ro/texte-invitatii-botez.shtml

Aceasta postare a fost editata de myshelle_f: Jun 18 2010, 03:29 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jun 18 2010, 03:30 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(myshelle_f @ Jun 18 2010, 04:28 PM) *
Da un search pe google, manu! Vei gasi ceva idei ajutatoare. Am vrut sa pun un link dar e reclama. tongue.gif Scrie numai texte botez la search!

http://www.invitatii.ro/texte-invitatii-botez.shtml

Crezi ca merge la marturie un text de la invitatii? unsure.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Jun 18 2010, 03:32 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783




QUOTE(manu1981 @ Jun 18 2010, 04:30 PM) *
Crezi ca merge la marturie un text de la invitatii? unsure.gif


Pai...vezi si tu ce se potriveste! Oricum trebuie sa le multumesti pentru participare la eveniment. wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jun 18 2010, 03:37 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(myshelle_f @ Jun 18 2010, 04:32 PM) *
Pai...vezi si tu ce se potriveste! Oricum trebuie sa le multumesti pentru participare la eveniment. wink.gif

Da, asta stiam, dar trebuie sa o imbrac cumva biggrin.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Jun 18 2010, 03:39 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



Uite, am adaptat unul dintre texte:
Va multumesc ca ati participat la petrecerea care a avut loc la restaurantul si ca v-ati distrat de minune alaturi de noi! Petrecerea a avut loc cu ocazia crestinarii mele!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jun 18 2010, 04:12 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(myshelle_f @ Jun 18 2010, 04:39 PM) *
Uite, am adaptat unul dintre texte:
Va multumesc ca ati participat la petrecerea care a avut loc la restaurantul si ca v-ati distrat de minune alaturi de noi! Petrecerea a avut loc cu ocazia crestinarii mele!

Multumesc pentru idee trandafir.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare Jun 18 2010, 04:55 PM
Postare #8


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



Noi la botez drept marturie le-am dat invitatiilor o cruciulita cu fontita albastra.
Am vazut ca sunt tot felul de modele si cu ingerasi, etc.
Nu sunt foarte scume si eventual pe un cartonas colorat pot scrie multumiri pt participare la botezul fetei/baiatului nostru ,,, , care a avut loc in data de ....
...multa inspiratie tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de TESYMO: Jun 18 2010, 04:57 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jun 18 2010, 04:58 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(TESYMO @ Jun 18 2010, 05:55 PM) *
Noi la botez drept marturie le-am dat invitatiilor o cruciulita cu fontita albastra.
Am vazut ca sunt tot felul de modele si cu ingerasi, etc.
Nu sunt foarte scume si eventual pe un cartonas colorat pot scrie multumiri pt participare la botezul fetei/baiatului nostru ,,, , care a avut loc in data de ....
...multa inspiratie tzuc.gif

Si noi am avut cruciulite cu fundita roz, dar am dat si cate o fotografie inramata de-a Arinei si tot asa vor si prietenii nostri sa faca pentru ca le-a placut ideea smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jun 18 2010, 05:52 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Noi am avut ca marturii la fiecare familie un mic bibelou care reprezina un bebelus si de el am legat un saculet (facut din tul) plin cu niste bomboane roz speciale pt asa ceva (umplute cu ciocolata.....nu se topeste ciocolata pt ca e invelita intr-o crusta groasa de zahar....aici se cheama confetti)
Si in saculetul cu bomboane (5 la numar pt ca sunt mari) am pus un biletel pe care am scris numele fetei si data botezului.

La altcineva am vazut un bibelou mic....un bebelus care doarme si are lipit de el un mic suport pt fotografie (in forma de semiluna sau de steluta)......aceeasi idee cu saculetul cu bomboane (confetti) si nelipsitul biletel.....fara alte multumiri......pt ca deja cand le dai la musafiri asa ceva e ca si cum le-ai multumi pt participare la botez.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:20 PM