Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Dermatita Atopica!
mirelushi
postare Sep 28 2007, 12:54 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 21
Inscris la: 24-July 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 17



Ba da la unele produse scria ca nu sunt indicate copiilor sub 2 ani si cu unele din ele nu i-am dat dupa ce am citit prospectul,oricum am schimbat medicul pediatru pt ca ea se credea cea mai desteapta si competenta chiar daca la unele chestii habar nu avea ca nu tineau de specialitatea ei,eu am mai avut probleme cu David la un ochisor ii aparea ca un fel de ulcior si cateva luni bune i-am tot dat diferite picaturi si unguente date tot de "desteapta" de pediatra care nu vroia sub nici o forma sa-mi de-a trimitere la oftalmolog,dupa cateva luni in care s-a agravat am dus singura copilul la oftalmolog si acolo mi-au spus ca treb sa vin de la inceput ca se agravase si a treb operat...Oricum acum e bine David nu am mai avut probleme nici cu ochisorul nici cu pielea si am schimbat si doctorul cu altul care nu se crede cel mai cel si daca vede ca e ceva ce nu tine de el ne da trimitere.A,inca ceva fosta doctora la orice mica raceala sau febra imi "recomanda" antibiotic dar eu nu am ascultat-o si nu i-am dat decat o singura data copilului antibiotic cand am mers cu el la urgenta dupa 3 zile de febra mare>Cand a implinit David un an era un pic racit si pediatra zice "auzi draga dar copilul asta nu a luat niciodata antibiotic?" si era f mirata ca dc nu i-am dat niciodata antibitic si ca acum la raceala asta sa-i dau...auziti nebuna de doctora.Hai ca deja am deviat de la subiect smile.gif pupici multi si sanatate multa la bebici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Sep 28 2007, 01:04 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(mirelushi @ Sep 28 2007, 01:54 PM) *
Ba da la unele produse scria ca nu sunt indicate copiilor sub 2 ani si cu unele din ele nu i-am dat dupa ce am citit prospectul,oricum am schimbat medicul pediatru pt ca ea se credea cea mai desteapta si competenta chiar daca la unele chestii habar nu avea ca nu tineau de specialitatea ei,eu am mai avut probleme cu David la un ochisor ii aparea ca un fel de ulcior si cateva luni bune i-am tot dat diferite picaturi si unguente date tot de "desteapta" de pediatra care nu vroia sub nici o forma sa-mi de-a trimitere la oftalmolog,dupa cateva luni in care s-a agravat am dus singura copilul la oftalmolog si acolo mi-au spus ca treb sa vin de la inceput ca se agravase si a treb operat...Oricum acum e bine David nu am mai avut probleme nici cu ochisorul nici cu pielea si am schimbat si doctorul cu altul care nu se crede cel mai cel si daca vede ca e ceva ce nu tine de el ne da trimitere.A,inca ceva fosta doctora la orice mica raceala sau febra imi "recomanda" antibiotic dar eu nu am ascultat-o si nu i-am dat decat o singura data copilului antibiotic cand am mers cu el la urgenta dupa 3 zile de febra mare>Cand a implinit David un an era un pic racit si pediatra zice "auzi draga dar copilul asta nu a luat niciodata antibiotic?" si era f mirata ca dc nu i-am dat niciodata antibitic si ca acum la raceala asta sa-i dau...auziti nebuna de doctora.Hai ca deja am deviat de la subiect smile.gif pupici multi si sanatate multa la bebici

Ce incapatanare si la doctorul tau!!! Ea credea ca le stie pe toate??? Hm! Sa te feresti de astfel de oameni, indiferent de specializare sau meserie!
Iar in legatura cu antibioticul sa stii ca de cele mai multe ori instictul tau e cel mai bun sa iei decizia corecta. Desigur, unele medicamente sunt contraindicate copiilor de varste mici si doctorul nu le poate stii chiar pe toate. Dar, in final, e decizia ta daca sa i-l dai sau nu. Si eu am luat medicamentele prescrise si am renuntat la unele care nu "corespundeau" sau nu eram eu multumita de ceea ce citisem in prospect!
Sa dea DD multa sanatate la puiutii nostri si sa avem de-a face cu doctorii cat mai putin!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Sep 28 2007, 02:01 PM
Postare #23


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(mirelushi @ Sep 28 2007, 01:54 PM) *
......Cand a implinit David un an era un pic racit si pediatra zice "auzi draga dar copilul asta nu a luat niciodata antibiotic?" si era f mirata ca dc nu i-am dat niciodata antibitic si ca acum la raceala asta sa-i dau...auziti nebuna de doctora.Hai ca deja am deviat de la subiect smile.gif pupici multi si sanatate multa la bebici


Pai daca il vede pe Radu ce ii mai prescrie? Ca el are 3 ani si nu a luat inca antibiotic! unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 10:42 PM