Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Probleme Cu Parul?, aici va stau la dispozitie
ALEXXA
postare Feb 23 2008, 02:30 PM
Postare #31


Cel mai de pret cadou...fiul meu!
***

Grup: Members
Postari: 438
Inscris la: 28-December 07
Din: valencia
Membru nr.: 11,767



adela,am si eu o intrebare:ce pot folosi ca sa imi reziste mai mult vopseaua de par.mi se duce la fiecare spalare ffff.mult ,specific ca am folosit si diferite masti de par ptr meninerea culorii si in zadar
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 23 2008, 02:32 PM
Postare #32


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(Anca74 @ Feb 18 2008, 02:43 AM) *
Pentru un par blond, des, cu firul subtire, moale ca al unui bebel, dar care se ingrasa la 2-3 zile dupa spalare...aveti ceva? laugh.gif
Ce alte produse au cei de la Kalos, pentru par, caci am auzit numai de bine despre ele?

hug.gif hug.gif



Atat doar cateva picaturi de lamaie in ultima apa de clatire fara balsam si o data pe saptamana spalare cu ceai de musetel(pt a mai intari firul de par)sincer rar vad femei care sa aiba parul des cu firul subtire.Ori este des si au un par dificil de aranjat ori este subtire si rar.

Aceasta postare a fost editata de adelastefaroi: Feb 23 2008, 02:44 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 23 2008, 02:42 PM
Postare #33


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(ALEXXA @ Feb 23 2008, 04:30 PM) *
adela,am si eu o intrebare:ce pot folosi ca sa imi reziste mai mult vopseaua de par.mi se duce la fiecare spalare ffff.mult ,specific ca am folosit si diferite masti de par ptr meninerea culorii si in zadar



Alexa asta depinde de vopseaua pe care o folosesti potzi folosi N masti daca vopseaua este de proasta calitate si nu ma refer la bani ci la componenta ei atunci nu ai ce face sincer eu nu recomand garnier sau mai stiu eu ce vopsele care dai o gramada de bani si rezultate mai deloc eu tot timpul am folosit vopsele de la pallete si sunt multumita de ele.Sau de la Kallos iarasi sunt bune si nu au un pret exorbitant.Asa ca sincer nu gasesti nimic care sa iti mentina culoarea mai mult timp.
Nu este parul tau de vina ci doar vopseaua.Nu va temeti sa folositi si alte tipuri de vopsele sau sa zici mama luna asta m-am vopsit cu,culoarea asta de marca asta si a fost bine luna viitoare sa faceti la fel incercati si alta vopsea de alta marca care are si ea aceeiasi culoare pe care ati folosito si cu o luna in urma.Sau cu samponul nu folositi acelasi sampon de fiecare data.daca dispare de pe piata(atunci)nu ajungeti sa faceti matreata si sa se ingrase parul mai repede de ce?pt ca parul sa obisnuit cu un anume tip de sampon.Incercati orice binenteles fara agresivitate fata de par decolorat permanentat sau decolorat si imediat permanent .eu acum sunt blonda cu suvite mov si roscat tongue.gif

Aceasta postare a fost editata de adelastefaroi: Feb 23 2008, 02:43 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ALEXXA
postare Feb 23 2008, 02:44 PM
Postare #34


Cel mai de pret cadou...fiul meu!
***

Grup: Members
Postari: 438
Inscris la: 28-December 07
Din: valencia
Membru nr.: 11,767




QUOTE(adelastefaroi @ Feb 23 2008, 03:42 PM) *
Alexa asta depinde de vopseaua pe care o folosesti potzi folosi N masti daca vopseaua este de proasta calitate si nu ma refer la bani ci la componenta ei atunci nu ai ce face sincer eu nu recomand garnier sau mai stiu eu ce vopsele care dai o gramada de bani si rezultate mai deloc eu tot timpul am folosit vopselel de la pallete si sunt multumita de ele.Sau de la Kallos iarasi sunt bune si nu au un pret exorbitant.Asa ca sincer nu gasesti nimic care sa iti mentina culoarea mai mult timp
Nu este paraul tau de vina ci doar vopseaua.Nu va temeti sa folositi si alte tipuri de vopsele sau sa zici mama luna asta m-am vopsit cu,culoarea asta de marca asta si a fost bine luna viitoare sa faceti la fel incercati si alta vopsea de alta marca care are si ea aceeiasi culoare pe care ati folosito si cu o luna in urma.Sau cu samponul nu folositi acelasi sampon de fiecare data.daca dispare de pe piata(atunci)nu ajungeti sa faceti matreata si sa se ingrase parul mai repede de ce?pt ca parul sa obisnuit cu un anume tip de sampon.Incercati orice binenteles fara agresivitate fata de par decolorat permanentat sau decolorat si imediat permanent .eu acum sunt blonda cu suvite mov si roscat tongue.gif

ok,multumesc pentru sfaturi,o sa incerc si alte vopsele de par sa vad ce-o sa fie
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Feb 23 2008, 03:15 PM
Postare #35


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



Adela, iti multumesc pentru sfat. sa stii ca mi-am luat nuantator-Silver de la Kalos. si o sa-mi iau si vosea de la Pallet color xxl, daca zici tu ca nu-i niciun bai sa schimb vopseaua, ca cineva mi-a spus sa nu care cumva sa schimb vopseaua ca daca am inceput cu garnier, sa merg tot cu el.
inca o data multumesc trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 23 2008, 03:30 PM
Postare #36


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(max @ Feb 23 2008, 05:15 PM) *
Adela, iti multumesc pentru sfat. sa stii ca mi-am luat nuantator-Silver de la Kalos. si o sa-mi iau si vosea de la Pallet color xxl, daca zici tu ca nu-i niciun bai sa schimb vopseaua, ca cineva mi-a spus sa nu care cumva sa schimb vopseaua ca daca am inceput cu garnier, sa merg tot cu el.
inca o data multumesc trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif



noooooooooo nici gand eu decand ma vopsesc nici o data nu am folosit aceeasi marca de vopsea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 26 2008, 07:34 AM
Postare #37


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



Spune NU parului gras
Primavara este foarte aproape si toate femeile vor sa arate cat mai bine. Dupa o iarna lunga, in care parul nostru a fost stresat de fel si fel de factori, este timpul sa aflam ce probleme ne-a lasat anotimpul rece si cum se pot ele rezolva. Eu, de exemplu, ma confrunt cu problema unui par gras. Daca ai si tu aceeasi problema, hai sa aflam impreuna ce avem de facut!


1. Retine ca parul gras este la fel ca si tenul sau pielea. Este specific tie sau unei perioade din viata ta si necesita o ingrijire aparte. Ideea este sa instaurezi o rutina de ingrijire care sa indeparteze excesul de ulei si sa efolieze celulele grase care blocheaza foliculii capilari.

2. Mergi la cauze. Poate fi vorba despre un regim de viata nepotrivit, de un stil de a-ti purta parul mai aparte (coafurile sofisticate, care necesita multe produse de hairstyling) sau de tipul metabolismului tau. Igiena este foarte importanta, asa ca parul gras se spala mai des, cu produse specifice. De preferat sunt samponul si balsamul cu formule naturale, tonice.

3. Relaxare: Daca ai doar o perioada in care parul tau se ingrasa, atunci fii mai atenta cu el si ofera-i mai mult respect si atentie. Masajul cu perii speciale sau chiar cu degetele tale, cand iti faci baie va face minuni. Doar 2 minute de atentie pe zi si vei vedea rezultate mai bune in scurt timp.

4. Tratamente facute de tine:

• Ceai de menta:

Cu un efecte racoritor, ceaiul de menta actioneaza asupra scalpului, dar si firului de par. Intr-o jumatate de litru de apa fierbinte pune 2 linguri de menta si lasa totul acoperit 10 minute. Strecoara, raceste si clateste-ti parul. Efectele te vor bucura mult.

Pont: O solutie tare, concentrand o jumatate de cana de apa si o lingura de plante uscate, pusa peste samponul special dedicat parului gras ii va spori acestuia puterea in mod natural. Incearca si tu!

• Tonic pentru par:

O lingura mare de otet de mere, amestecata cu 1 lingurita de sare intr-un pahar cu apa poate sa iti ofere o mare surpriza. Aplica de 2 ori pe saptamana aceasta combinatie, lasa sa actioneze 30 de minute si clateste cu apa rece (cat suporti de rece). Perie usor si maseaza-ti scalpul 5 minute dupa. Vei observa un par revigorat si stralucitor pentru mai multe zile!

Nu uita de igiena! Cu produsele corespunzatoare, fara a face exces insa, cu multa atentie si un regim de viata curat si sanatos poti avea parul visat chiar daca el tine mortis sa fie gras! Cadeti de acord!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha robi
postare Feb 26 2008, 09:06 PM
Postare #38


Top Member
****

Grup: Members
Postari: 803
Inscris la: 14-September 07
Din: departe tare
Membru nr.: 6,604



QUOTE(ella14 @ Feb 25 2008, 08:04 PM) *
Spune NU parului gras
Primavara este foarte aproape si toate femeile vor sa arate cat mai bine. Dupa o iarna lunga, in care parul nostru a fost stresat de fel si fel de factori, este timpul sa aflam ce probleme ne-a lasat anotimpul rece si cum se pot ele rezolva. Eu, de exemplu, ma confrunt cu problema unui par gras. Daca ai si tu aceeasi problema, hai sa aflam impreuna ce avem de facut!
1. Retine ca parul gras este la fel ca si tenul sau pielea. Este specific tie sau unei perioade din viata ta si necesita o ingrijire aparte. Ideea este sa instaurezi o rutina de ingrijire care sa indeparteze excesul de ulei si sa efolieze celulele grase care blocheaza foliculii capilari.

2. Mergi la cauze. Poate fi vorba despre un regim de viata nepotrivit, de un stil de a-ti purta parul mai aparte (coafurile sofisticate, care necesita multe produse de hairstyling) sau de tipul metabolismului tau. Igiena este foarte importanta, asa ca parul gras se spala mai des, cu produse specifice. De preferat sunt samponul si balsamul cu formule naturale, tonice.

3. Relaxare: Daca ai doar o perioada in care parul tau se ingrasa, atunci fii mai atenta cu el si ofera-i mai mult respect si atentie. Masajul cu perii speciale sau chiar cu degetele tale, cand iti faci baie va face minuni. Doar 2 minute de atentie pe zi si vei vedea rezultate mai bune in scurt timp.

4. Tratamente facute de tine:

• Ceai de menta:

Cu un efecte racoritor, ceaiul de menta actioneaza asupra scalpului, dar si firului de par. Intr-o jumatate de litru de apa fierbinte pune 2 linguri de menta si lasa totul acoperit 10 minute. Strecoara, raceste si clateste-ti parul. Efectele te vor bucura mult.

Pont: O solutie tare, concentrand o jumatate de cana de apa si o lingura de plante uscate, pusa peste samponul special dedicat parului gras ii va spori acestuia puterea in mod natural. Incearca si tu!

• Tonic pentru par:

O lingura mare de otet de mere, amestecata cu 1 lingurita de sare intr-un pahar cu apa poate sa iti ofere o mare surpriza. Aplica de 2 ori pe saptamana aceasta combinatie, lasa sa actioneze 30 de minute si clateste cu apa rece (cat suporti de rece). Perie usor si maseaza-ti scalpul 5 minute dupa. Vei observa un par revigorat si stralucitor pentru mai multe zile!

Nu uita de igiena! Cu produsele corespunzatoare, fara a face exces insa, cu multa atentie si un regim de viata curat si sanatos poti avea parul visat chiar daca el tine mortis sa fie gras! Cadeti de acord!

floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Feb 27 2008, 12:15 AM
Postare #39


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(adelastefaroi @ Feb 23 2008, 02:32 PM) *
Atat doar cateva picaturi de lamaie in ultima apa de clatire fara balsam si o data pe saptamana spalare cu ceai de musetel(pt a mai intari firul de par)sincer rar vad femei care sa aiba parul des cu firul subtire.Ori este des si au un par dificil de aranjat ori este subtire si rar.


Am sa incerc lamaia, musetelul era nelipsit din ritualul de clatire pe vremea cand eram inca necasatorita si parul meu facea ravagii pe unde ma duceam, stralucea ca in reclame! Acum sunt fericita cand apuc sa il spal...dar o sa-mi fac timp in curand si pentru asta! Balsam nu folosesc, nu il usuc cu foenul, nu ii fac absolut nimic, nu il coafez, nu ii dau cu spuma, gel, ceara...absolut nimic!
Pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu 97
postare Mar 10 2008, 01:47 PM
Postare #40


Member
***

Grup: Members
Postari: 254
Inscris la: 5-January 08
Membru nr.: 12,058



si eu am probeme cu scalpul ,daca ma poti ajuta ?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:23 PM