Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme La Revista..., postati aici
dyana
postare Jun 9 2010, 03:46 PM
Postare #21


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Fetelor, nici nu stiu cum sa incep... sad.gif

Majoritatea articolelor sufera retusuri, in primul rand pentru diacritice (treaba deloc usoara), pentru ortografie, pentru punctuatie sau alte greseli. Unele sunt chiar reformulate, daca par ambigue. Sau pur si simplu just to check. Eu, cand scriu un articol, nu mai sunt capabila sa ii vad atat de usor greselile pentru ca parcurg textul cu o viteza mai mare, stiindu-l deja pe dinafara.
Insa toate articolele merg la un verificat, de catre persoane carora le multumesc foarte mult (pana acum fiind vorba de diana1318 si de myshele_f). smile.gif

Asta nu inseamna ca trebuie sa nu acordam pic de atentie felului in care ne exprimam, sau sa nu corectam dliberat anumite greseli pe care le observam, lasand asta in seama altora. Insa nu cred ca se pune problema, totusi...

Nu incurajez nici modul agresiv de a lua atitudine in fata acestor probleme. sad.gif E pacat. Sunt convinsa ca toata lumea vrea doar sa fie de ajutor.
Ii multumesc lui ruxy pentru ca a incercat sa traga un semnal de alarma privind acordarea unei atentii sporite a procesului de scriere a articolelor. Inteleg si ce a vrut sa spuna prin"citibil".
Ii multumesc si laureiB pentru dovada ajutorului imediat si neconditionat privind corectura, a minimalizarii problemei...
Si nu in ultimul rand ii multumesc lui mamiralu pentru articol.

Dar repet: nu cred ca agresivitatea isi are vreun rost. oFloare1.gif




--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 9 2010, 04:01 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(laurab @ Jun 9 2010, 03:11 PM) *
hmmmmmmmmm, interesant mod de a "multumi" , de ce trebuie intotdeauna sa criticati pe oricare din noi, care vrem cat de cat sa ajutam cu ceva? puteai forte bine sa te abtii de la comentarii de genul asta, sa tii in tine comentariul, si sa multumesti frumos pentru efort? in fond si la urma urmei, suntem oameni, cu totii gresim....

insa macar "citibil" in romaneste de unde pana unde expresia asta in Dictionarul Explicativ al Limbii Romane?
vezi ca incepem sa te criticam si pe tine, prin modul de exprimare.... pune-te la punct cu Limba Romana, si apoi exprima-te...
se spune lizibil ....
nu critic, dar daca citeste cineva din afara forumului, rade si cu fundul de asemenea exprimari....
si mai ai pretentia ca faci parte din comitetul alcatuirii unei reviste....


1. Nu fac parte din nici un comitet
2. Eu nu am criticat pe nimeni...si-mi dau seama ca nu ma cunosti deloc astfel incat sa-ti permiti astfel de comentarii la adresa mea...si daca asta ai inteles...propabil ca tine de felul tau de a citi printre randuri...
3. Iti multumesc pentru critica....aici da este critica despre care vorbeai mai sus...!
4.Cauta sa folosesti expresii civilizate pe acest forum, daca ai totusi pretentia ca esti o doamna....
5. Ai o atitudine ce lasa de dorit...pacat...se pare ca nu m-au inselat simturile in privinta ta si pentru asta ma bucur....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 9 2010, 04:10 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Jun 9 2010, 04:46 PM) *
Fetelor, nici nu stiu cum sa incep... sad.gif

Majoritatea articolelor sufera retusuri, in primul rand pentru diacritice (treaba deloc usoara), pentru ortografie, pentru punctuatie sau alte greseli. Unele sunt chiar reformulate, daca par ambigue. Sau pur si simplu just to check. Eu, cand scriu un articol, nu mai sunt capabila sa ii vad atat de usor greselile pentru ca parcurg textul cu o viteza mai mare, stiindu-l deja pe dinafara.
Insa toate articolele merg la un verificat, de catre persoane carora le multumesc foarte mult (pana acum fiind vorba de diana1318 si de myshele_f). smile.gif

Asta nu inseamna ca trebuie sa nu acordam pic de atentie felului in care ne exprimam, sau sa nu corectam dliberat anumite greseli pe care le observam, lasand asta in seama altora. Insa nu cred ca se pune problema, totusi...

Nu incurajez nici modul agresiv de a lua atitudine in fata acestor probleme. sad.gif E pacat. Sunt convinsa ca toata lumea vrea doar sa fie de ajutor.
Ii multumesc lui ruxy pentru ca a incercat sa traga un semnal de alarma privind acordarea unei atentii sporite a procesului de scriere a articolelor. Inteleg si ce a vrut sa spuna prin"citibil".
Ii multumesc si laureiB pentru dovada ajutorului imediat si neconditionat privind corectura, a minimalizarii problemei...
Si nu in ultimul rand ii multumesc lui mamiralu pentru articol.

Dar repet: nu cred ca agresivitatea isi are vreun rost. oFloare1.gif


Dya multumesc ca m-ai inteles...ma cunosti foarte bine si stii ce am vrut sa spun prin postarea mea...eu cum am mai spus mai demult...eram sigura ca se va ajunge la astfel de interpretari...si nu cred ca se va opri aici. Imi pare rau pentru faptul ca nu va sunt recunoscute eforturile imense si apreciata munca depusa, in conditiile in care aveti si copii micuti, stiu ca o faceti cu drag pentru acest forum...Dar sigur nu poti multumi pe toata lumea si atunci carcotasii ies la inaintare...e mai usor asa decat sa pui mana sa ajuti. Nu pot decat sa va doresc rabdare si putere sa reusiti sa ajungeti cu revista acolo unde v-ati propus... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jun 9 2010, 04:34 PM
Postare #24


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




ruxy, eu sper sa nu mai fie si alte probleme si mai sper ca, dupa ce va iesi primul numar, toata lumea va avea o privire de ansamblu asupra revistei si poate vom vedea cumva lucrurile "la unison".

Sunt destule lucruri care nu ma incanta nici pe mine, incepand chiar de la articole dar consider ca suntem o echipa si facem cu totii compromisuri. Am plecat de la ideea ca facem o revista care sa ne placa tuturor. smile.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 9 2010, 04:40 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Jun 9 2010, 05:34 PM) *
ruxy, eu sper sa nu mai fie si alte probleme si mai sper ca, dupa ce va iesi primul numar, toata lumea va avea o privire de ansamblu asupra revistei si poate vom vedea cumva lucrurile "la unison".

Sunt destule lucruri care nu ma incanta nici pe mine, incepand chiar de la articole dar consider ca suntem o echipa si facem cu totii compromisuri. Am plecat de la ideea ca facem o revista care sa ne placa tuturor. smile.gif



Asa sa fie Dya, precum spui tu, sa nu mai fie nici o problema...pana una alta, am sa incerc sa ma folosesc de citatul de la semnatura ta...si sa merg mai departe smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Jun 9 2010, 07:13 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



intotdeauna vor exista oameni nemultumiti.. sunt multe persoane care nu au inteles ca revista aceasta nu e un concurs.. este ceva care ne reprezinta pe noi toate si pe puii nostri.. dupa primul numar sunt convinsa ca se vor linisti apele smile.gif
spor la treaba fetelor! trandafir.gif .. cand va fi gata?


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jun 9 2010, 08:01 PM
Postare #27


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Si eu cred la fel, maria. smile.gif

Nici eu nu stiu exact cand va fi gata. Se lucreaza la suportul grafic si la cel tehnic; dar sunt sigura ca rezultatele vor recompensa asteptarile. oFloare.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Jun 9 2010, 08:13 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(dyana @ Jun 9 2010, 09:01 PM) *
Si eu cred la fel, maria. smile.gif

Nici eu nu stiu exact cand va fi gata. Se lucreaza la suportul grafic si la cel tehnic; dar sunt sigura ca rezultatele vor recompensa asteptarile. oFloare.gif

oFloare.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Jun 9 2010, 09:58 PM
Postare #29


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(dyana @ Jun 9 2010, 09:01 PM) *
Si eu cred la fel, maria. smile.gif

Nici eu nu stiu exact cand va fi gata. Se lucreaza la suportul grafic si la cel tehnic; dar sunt sigura ca rezultatele vor recompensa asteptarile. oFloare.gif

eu va apreciez foarte foarte mult pentru ceea ce faceti eusa_clap.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurab
postare Jun 9 2010, 10:01 PM
Postare #30


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



QUOTE(ruxy @ Jun 9 2010, 05:01 PM) *
1. Nu fac parte din nici un comitet
2. Eu nu am criticat pe nimeni...si-mi dau seama ca nu ma cunosti deloc astfel incat sa-ti permiti astfel de comentarii la adresa mea...si daca asta ai inteles...propabil ca tine de felul tau de a citi printre randuri...
3. Iti multumesc pentru critica....aici da este critica despre care vorbeai mai sus...!
4.Cauta sa folosesti expresii civilizate pe acest forum, daca ai totusi pretentia ca esti o doamna....
5. Ai o atitudine ce lasa de dorit...pacat...se pare ca nu m-au inselat simturile in privinta ta si pentru asta ma bucur....



1. chiar daca nu faci parte din redactia revistei, nu aveai dreptul sa vb asa.... pe tine nu te intereseaza ca noi avem copii mici, si vrem si noi sa fim de folos, sa venim cu idei sau articole pt revista, daca tu ai copii mai mari, nu-ti da dreptul sa ne spui noua cum sa scriem pe forum....
2. mi-am permis sa fiu revoltata la cele spuse de tine....
3. nu era critica, citesti si tu printre randuri....
4. dar ce expresii am folosit ca te-am jignit in halul asta? sa cred ca ma ameninti?
5. n-am inteles cand ai mai avut de a face cu mine? eu nu-mi amintesc....
eu postez numai la Mamici de Octombrie 2009 si la Septembrie 2009, cateodata.... nu-mi amintesc sa fii luat parte la discutiile noastre


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 12:07 AM