Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Rezultat Amniocenteza
max
postare Oct 26 2007, 06:22 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ce veste bunaaaaa!!!!!!!!1 felicitari si sa va dea Dumnezeu sanatate in continuare si o sarcina si o nastere usoara tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miky
postare Oct 26 2007, 06:42 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 107
Inscris la: 5-October 07
Din: ACASA LA MINE
Membru nr.: 7,647



QUOTE(ririan @ Oct 26 2007, 03:14 PM) *
MULTUMESC DIN SUFLET,fetelor ca m-ati ajutat prin tot ce mi-ati spus,astazi sunt cea mai fericita din lume am primit rezultatul la amnio si am un baietel sanatos! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Ma bucur sincer pentru tine,chiar daca nu ne cunoastem.Pentru raspunsul pe care lai primit.Iti doresc sa ai o sarcina si o nastere usoara si un bebe sanatos.Eu stiu cum este sa primesti un rezultat negativ in aceasta situatie,din pacate sad.gif(


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Oct 27 2007, 05:35 PM
Postare #23


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(ririan @ Oct 26 2007, 08:14 PM) *
MULTUMESC DIN SUFLET,fetelor ca m-ati ajutat prin tot ce mi-ati spus,astazi sunt cea mai fericita din lume am primit rezultatul la amnio si am un baietel sanatos! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

felicitari!sa ai parte de o nastere usoara si un bb perfect sanatos!stiiu ce inseamna sa ai un bb.cu probleme,am trecut prin asa ceva,din pacate.acum 7 ani cand am nascut fetita,dupa ce m-am trezit din anestezie am intrebat doctorul daca e sanatoasa si cand mi-a zis ca are o malformatie mi-a cazut ceru pe mine;bineinteles ca pe tot parcursul sarcinii nu am stiut nimic.s-a nascut cu un meningocel lombar(daca stie cineva ceva de asta),o mica chestie la terminarea coloanei,cica e din cauza lipsei acidului folic.la 4 luni am operat-o la profesorul Ciurea la Bagdasar Arsene la BUCURESTI si totul a iesit bine dar pana acolo am trecut prin multe.acum sunt la adoua sarcina(am avut curaj dar a trebuit sa astept 7 ani sa-mi fac curaj) si sper ca totul sa fie bine!am 16 saptamani si toate analizele de pana acum mi-au iesit bune.mi-au facut si testul pt.risc sindrom down si a aiesit bine.eu stau in spania de 6 ani si sincer sa va spun aici pe strada vad fff multi copii cu acest sindrom ,din cauza probabil ca in general spaniolii fac copii ceva trecuti peste 35 ani cand si riscul e mai mare.ma bucur mult ca ai un baietel sanatos,mai ales cand ti-l doresti atat de mult!eu inca nu stiu ce am ,dar tot baietel mi-as dori tare mult!sarcina usoara!maivb.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Oct 27 2007, 06:13 PM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903




QUOTE(danuta @ Oct 27 2007, 06:35 PM) *
felicitari!sa ai parte de o nastere usoara si un bb perfect sanatos!stiiu ce inseamna sa ai un bb.cu probleme,am trecut prin asa ceva,din pacate.acum 7 ani cand am nascut fetita,dupa ce m-am trezit din anestezie am intrebat doctorul daca e sanatoasa si cand mi-a zis ca are o malformatie mi-a cazut ceru pe mine;bineinteles ca pe tot parcursul sarcinii nu am stiut nimic.s-a nascut cu un meningocel lombar(daca stie cineva ceva de asta),o mica chestie la terminarea coloanei,cica e din cauza lipsei acidului folic.la 4 luni am operat-o la profesorul Ciurea la Bagdasar Arsene la BUCURESTI si totul a iesit bine dar pana acolo am trecut prin multe.acum sunt la adoua sarcina(am avut curaj dar a trebuit sa astept 7 ani sa-mi fac curaj) si sper ca totul sa fie bine!am 16 saptamani si toate analizele de pana acum mi-au iesit bune.mi-au facut si testul pt.risc sindrom down si a aiesit bine.eu stau in spania de 6 ani si sincer sa va spun aici pe strada vad fff multi copii cu acest sindrom ,din cauza probabil ca in general spaniolii fac copii ceva trecuti peste 35 ani cand si riscul e mai mare.ma bucur mult ca ai un baietel sanatos,mai ales cand ti-l doresti atat de mult!eu inca nu stiu ce am ,dar tot baietel mi-as dori tare mult!sarcina usoara!maivb.

Danutza, o sa fie bine, copilul e sanatos, stai linistita. Ce face fetita, dupa operatie?


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Oct 27 2007, 07:07 PM
Postare #25


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(shama @ Oct 27 2007, 08:13 PM) *
Danutza, o sa fie bine, copilul e sanatos, stai linistita. Ce face fetita, dupa operatie?

asta sper si eu,am incredere in D-zeu ca totul va fi bine!fetita mea are 7 ani,si e perfect sanatoasa!dupa operatie totul a decurs bine,iar pe la 1an si jumatate am scapat de problema ei.dar pana am vazut-o bine,numai eu stiu prin ce am trecut,nu-i doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.va doresc la toate mamiocile bebei sanatosi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Oct 27 2007, 08:05 PM
Postare #26


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(danuta @ Oct 27 2007, 08:07 PM) *
asta sper si eu,am incredere in D-zeu ca totul va fi bine!fetita mea are 7 ani,si e perfect sanatoasa!dupa operatie totul a decurs bine,iar pe la 1an si jumatate am scapat de problema ei.dar pana am vazut-o bine,numai eu stiu prin ce am trecut,nu-i doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.va doresc la toate mamiocile bebei sanatosi!

Ma bucur ca e bine. Daca vrei vreodata si nu-ti este greu, poate ne povestesti ce este cu afectiunea asta, cum arata sau cum se manifesta, daca exista tratemente sau regimuri, etc. Mai invatam si noi si noi, la rindul nostru, pe altii. tzuc.gif


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ririan
postare Oct 28 2007, 08:47 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 22-October 07
Membru nr.: 8,394



Inca odata multumesc MAX, MIKY,DANUTA -sarcina usoara in continuare si sa fie ce-ti doresti tu dar cel mai important sa aiba sanatate,eu am trait asta pe pielea mea si erau momente cand doream sa fi fost tot fetita numai sa fie bine! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irene6
postare Apr 2 2009, 12:13 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 28
Inscris la: 1-April 09
Din: Brasov
Membru nr.: 82,371



Am o intrebare,va rog sa ma ajutati.Trebuie sa fac amniocenteza,care costa 1500 ron,bani ce revin laboratorului de analize,cu chitanta.Doctorului care recolteaza lichidul amniotic(doctorul ce imi urmareste sarcina) cat ar trebui sa ii dau?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose68
postare Apr 3 2009, 09:31 PM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,925
Inscris la: 29-April 08
Din: B
Membru nr.: 22,013



QUOTE(irene6 @ Apr 2 2009, 01:13 PM) *
Am o intrebare,va rog sa ma ajutati.Trebuie sa fac amniocenteza,care costa 1500 ron,bani ce revin laboratorului de analize,cu chitanta.Doctorului care recolteaza lichidul amniotic(doctorul ce imi urmareste sarcina) cat ar trebui sa ii dau?



eu am facut amniocenteza in august. M-a costat 21 mil si ulterior inca 3. Nu a fost facuta de medicul meu curant. Stiind ca banii revin laboratorului si el are oricum cota parte din acesti bani, nu am mai dat alti bani. Asta am facut-o nu numai eu ci si celelalte fete care au facut in aceeasi zi.
Procedura dureaza maxim 10 minute, nu este dureroasa, trebuie doar sa stai nemiscata.Nu e nevoie de anestezie desi se face la cerere. Fiind medicul care iti urmareste sarcina cred ca 1 mil , maxim 1,5 e suficient.


--------------------


Puiutii de decembrie
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=2530

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=212


Sufletele care nu-si spovedesc taina niciodata sunt ca odaile cu ferestrele inchise care nu se aerises
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 11:54 PM