Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cele 4 Piersici
anku
postare Nov 27 2008, 05:03 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(ana80 @ Nov 26 2008, 02:50 PM) *
cat adevar in tot ceea ce ati spus.......foarte trist din pacate.....sa ne invatam copiii sa fie mai buni unii cu altii si poate viitorul lor va fi mai bun......asa sa ne ajuteDD!
din nou notworthy.gif notworthy.gif oFloare.gif oFloare.gif pt giulia!!!!!

chiar dc noi invatam copii sa fie buni asta nu inseamna ca vor avea un viitor bun ptr ca intodeauna vor exista altii care vor dori ce este al lor sau vor dori sa le faca rau chiar si fara motiv...eu imi voi invata copilul sa nu pofteasca la ce este al altuia sau sa nu faca rau dar ail voi invata sa nu cada in plasele celor smecheri....eu cred ca asta e esentialul...sa nu cazi in plasa railor dar sa-ti vezi de treaba!


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Nov 28 2008, 11:35 AM
Postare #12


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(anku @ Nov 27 2008, 07:03 PM) *
chiar dc noi invatam copii sa fie buni asta nu inseamna ca vor avea un viitor bun ptr ca intodeauna vor exista altii care vor dori ce este al lor sau vor dori sa le faca rau chiar si fara motiv...eu imi voi invata copilul sa nu pofteasca la ce este al altuia sau sa nu faca rau dar ail voi invata sa nu cada in plasele celor smecheri....eu cred ca asta e esentialul...sa nu cazi in plasa railor dar sa-ti vezi de treaba!

noi adultii nu ne putem da seama, uneori, care sunt cei smecheri, si picam de fazan...cum reusesti sa inveti un copil sa faca diferenta? oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:38 AM