Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rasismul Ucide Suflete Nevinovate
VALERIA OANA
postare Aug 21 2009, 10:27 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



http://www.reclama/emisiuni/exclusiv-im...-maternala.html


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 21 2009, 10:29 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



mi-a dat eroare linkul unsure.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Aug 21 2009, 10:31 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



la fel si mie oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Aug 21 2009, 10:37 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563




EXCLUSIV! IMAGINI SOCANTE! Lucian, copilul ucis de asistenta maternala, pe masa de autopsie!
publicat: 20 August 2009

Lucian, un baietel de 4 ani, a fost torturat si ucis de asistenta maternala careia i-a fost incredintat, pentru ca era tigan. In tot acest timp, Iulian, un baietel de 8 ani, roman, al doilea copil dat in plasament acestui monstru, a fost silit sa priveasca.

Afla mai multe despre:
asistenta maternală , Povestiri adevarate
Lovitura de teatru in cazul copilului ucis la Bistrita de asistenta maternala! Revoltator! Nimeni nu a platit inca pentru moartea micutului Lucian! Dezvaluiri cutremuratoare: celalalt copil aflat in grija Marcelei Fagarasan a fost audiat! La Poveștiri adevărate: Declarațiile halucinante ale Marcelei Făgărășanu, cea care l-a ucis pe Lucian La Poveștiri adevărate: Avocata lui Lucian Rostaș spune că au dispărut probe de la dosar! La Poveștiri adevărate: Asistenta maternală acuzată că l-a ucis pe Lucian a avut un complice Povestea lui Lucian a fost prezentata in mai multe editii ale emisiunii “Povestiri adevarate”. I-a impresionat si indurerat pe telespectatorii ACASA, care au urmarit revoltati acest caz incredibil si au lasat sute de mesaje pe site-ul nostru.

Oricat de dureros ar fi de privit, va invitam sa revedeti imaginile cu Lucian pe masa de autopsie! Sa vedeti trupul unui copil torturat si ucis cu bestialitate de asistenta lui maternala, de cea care era platita sa ii ofere ingrijire si afectiune.

Aceasta postare a fost editata de VALERIA OANA: Aug 21 2009, 10:40 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 21 2009, 10:45 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



iar imi revin acele instincte criminale care nu au nimic de a fce cu umanitatea, crestinismul sau orice e normal, un copil e un copil, daca noi ne-am nascut romani, americani, sau orice altceva e dintr-un noroc sau intamplare, nimic altceva mad.gif , copiii, si mai ales ce se sufera sau au suferit nu sunt un subiect de discutat cu mine, cat despre cei ce le fac rau..........no comment, e mai sigur.
am mai vazut un filmulet cu o nany care se urcase cu picioarele pe un copil.....no comment.....ce pedeapsa ar fii buna pt aceste...fiinte ca oameni nu sunt?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Aug 21 2009, 11:14 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Asistenta aia merita cea mai aspra pedeapsa pentru ce i-a facut copilasului, cum l-a torturat si l-a omorat........am vazut acest caz la Povestiri adevarate.......D-zeu e sus si le vede pe toate......


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 21 2009, 11:36 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



din nefericire asa suntem toti....in mare sau mai mica masura...toti suntem rasisti...noroc ca ne infranam instinctele criminale... sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 22 2009, 12:50 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



in urmă cu an, moartea unui copilaș de patru ani a revoltat o țară întreagă. “Măcelarul” său a fost chiar femeia care ar fi trebuit să îi țină loc de mamă - asistentul maternal Marcela Făgărășan, din Bistrița. Nemernica și-a stins țigările pe spatele micuțului, l-a bătut crunt și i-a sfâșiat trupul cu foarfeca și cu unghiile. Puiul de om a rezistat aproape un an în mâinile bestiei, până ce, pe 22 august, aceasta l‑a ucis, asfixiindu-l cu mâncare.

Coșmarul micuțului Lucian Rostaș a început în anul 2007, când mama sa a fost arestată. Atunci a ajuns pe mâinile Marcelei Făgărășan, o asistentă maternală din Bistrița. În loc de îmbrățișări și de mângâieri, femeia a dat dovadă de o cruzime greu de imaginat.

În dimineața zilei de 22 august, Făgărășan a sunat la 112, anunțând că Lucian a căzut de pe bicicletă și este inconștient. Medicii sosiți la fața locului s-au îngrozit de ce au găsit. Trupul micuțului era brăzdat de zgârieturi făcute cu unghiile, iar spatele copilului era plin de găuri - urme ale țigărilor stinse. Corpul copilului era acoperit de vânătăi, iar la cap un traumatism grav a arătat că băiețelul fusese lovit de cadă.

Acum nu își mai recunoaște fapta

Mai mult, Lucian avea organele genitale și o ureche ciopârțite cu foarfeca. Medicii au stabilit cu greu cauza morții copilului: beată fiind, bestia l-a hrănit cu forța pe micuț. I-a rupt câțiva dințișori cu lingura, iar băiețelul, obligat să înghită mâncarea, s-a înecat. “Săltată” de polițiști, criminala a negat mai întâi tot, apoi a început să mărturisească. Pentru ea, micuțul Lucian, care provenea dintr-o familie de rromi, era “țigan borât” și se săturase de el. Când copilul nu voia să mănânce, îl lovea, iar când acesta refuza să urineze la comandă îl înțepa cu acul în penis. Mai mult, Făgărășan scobea cu foarfeca rănile, ca să curgă puroiul.

La un an de la aceste orori, “Bestia din Bistrița” încă nu și-a primit pedeapsa. Ba mai mult, aceasta nu mai recunoaște nimic și trăiește în arest mai bine ca acasă.


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 22 2009, 12:52 AM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



mi se face scarba..
m-am uitat la copil......
doamne cate o fi indurat...
parca il vad p darius.......

...dar nici in halul asta....este de neimaginat
doamne iarta sufletelul lui.... crybaby.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Aug 22 2009, 12:53 AM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 22 2009, 12:55 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(VALERIA OANA @ Aug 21 2009, 10:37 PM) *
EXCLUSIV! IMAGINI SOCANTE! Lucian, copilul ucis de asistenta maternala, pe masa de autopsie!
publicat: 20 August 2009

Lucian, un baietel de 4 ani, a fost torturat si ucis de asistenta maternala careia i-a fost incredintat, pentru ca era tigan. In tot acest timp, Iulian, un baietel de 8 ani, roman, al doilea copil dat in plasament acestui monstru, a fost silit sa priveasca.

Afla mai multe despre:
asistenta maternală , Povestiri adevarate
Lovitura de teatru in cazul copilului ucis la Bistrita de asistenta maternala! Revoltator! Nimeni nu a platit inca pentru moartea micutului Lucian! Dezvaluiri cutremuratoare: celalalt copil aflat in grija Marcelei Fagarasan a fost audiat! La Poveștiri adevărate: Declarațiile halucinante ale Marcelei Făgărășanu, cea care l-a ucis pe Lucian La Poveștiri adevărate: Avocata lui Lucian Rostaș spune că au dispărut probe de la dosar! La Poveștiri adevărate: Asistenta maternală acuzată că l-a ucis pe Lucian a avut un complice Povestea lui Lucian a fost prezentata in mai multe editii ale emisiunii “Povestiri adevarate”. I-a impresionat si indurerat pe telespectatorii ACASA, care au urmarit revoltati acest caz incredibil si au lasat sute de mesaje pe site-ul nostru.

Oricat de dureros ar fi de privit, va invitam sa revedeti imaginile cu Lucian pe masa de autopsie! Sa vedeti trupul unui copil torturat si ucis cu bestialitate de asistenta lui maternala, de cea care era platita sa ii ofere ingrijire si afectiune.

numai citirea acestor randuri ma infioara................nu imi pot imagina cum a putut sa faca asa ceva?netrebnica fara suflet!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:07 AM