Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jocul Viselor...., ai curaj sa scrii mai departe?
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 08:39 AM
Postare #21


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(dyanp @ Aug 22 2010, 08:47 PM) *
de fapt mai bine as fi scris ca as vrea sa sterg acea data din viata noastra...si carsa-ti rapsund la intrebare, era sa-mi moara al doilea baietel, in varsta de o luna la acea data, de fapt a doua zi, pe 21 implinea o luna......

Draga mea, imi pare nespus de rau.... oFloare1.gif citesc postarile tale mereu, oricunde le gasesc, faci parte din categoria acelor femei pe care gasindu-le aici imi face placere sa le citesc, nu stiu multe manunte si probabil ca nici nu le voi afla, imi dau seama cat de dureros a fost... imi pare rau , dar sper ca totul e acum ok.... oFloare1.gif

QUOTE(rami @ Aug 22 2010, 09:05 PM) *
imi place mult jocul tau laura si sincer va urmaresc mereu din umbra pe forum sa iti dea dumnezeu putere sa treci peste orice incercare

Ma bucur mult ca iti place jocul meu.... ma gandesc deja si la alte provocari smile.gif te mai astept pe la mine tzuc.gif si iti multumesc tare mult pt incurajare hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 11:34 AM
Postare #22


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Niciodata.... nu as putea renunta la viata! Viata cred ca este darul cel mai de pret pe care ni l-a oferit Dumnezeu, nu avem puterea sa hotaram cand se va sfarsi aceasta calatorie personala pe acest pamant, in aceasta lume, tot ceea ce ne este dat sa traim, sa suferim, sa fericim, sa iubim sau sa uram, toate fac parte din vointa si dorinta lui Dumnezeu in ceea ce ne priveste.... cand aud ca cineva si-a luat viata nu ma gandesc decat la miile de oameni care si-ar fi dorit sa mai aiba macar o zi la dispozitie si totusi nu li s-a oferit aceasta sansa, ducandu-se alaturi de ingeri unii mult mai devreme, altii... la timpul lor.... sad.gif
Niciodata nu m-as putea impaca cu ideea de a trai fara iubitul meu, sau fara copilul meu, cred ca odata cu sfarsitul lor ar fi implicit si sfarsitul meu.... poate nu fizic, dar cu siguranta sufletesc.... sad.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 23 2010, 03:15 PM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(laura_frincu @ Aug 22 2010, 11:39 PM) *


multumesc pt cuvintele tale...da, e bine, chiar am avut sapt trecuta RMN si a iesit bine, dar.....niciodata nu va fi in afara pericolului...si asta e cam greu de digerat......te pup si mai astept sieu provocari, mai pun un pic creierul la munca si pe alte domenii ..... floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 08:02 PM
Postare #24


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




QUOTE(dyanp @ Aug 23 2010, 04:15 PM) *
multumesc pt cuvintele tale...da, e bine, chiar am avut sapt trecuta RMN si a iesit bine, dar.....niciodata nu va fi in afara pericolului...si asta e cam greu de digerat......te pup si mai astept sieu provocari, mai pun un pic creierul la munca si pe alte domenii ..... floare2.gif

floare2.gif ma bucur ca e mai ok acum, stiu ca oarecum cuvintele sunt zadarnice desi, uneori iti ridica mult moralul si te fac sa mergi mai departe..... stiu ca stii ca nu trebuie sa iti pierzi credinta, stiu ca stii ca nimic nu e intamplator si ca DD nu da omului mai mult decat poate duce, stiu ca te intrebi adeseori poate de ce tu? de ce el? scumpa mea, nu vei avea niciodata un raspuns la toate astea, trebuie doar sa crezi si sa nu cercetezi.... El stie de ce... si pt noi ar trebui sa fie suficient desi stiu.... ca de cele mai multe ori nu este.... Stii pilda omului caruia Dumnezeu i-a luat tot ce ii era mai drag pe lume? Eiii... ar fi frumos de povestit.... dar nu as vrea sa ranesc/jignesc pe nimeni.... sad.gif si nici nu mi-as dori sa ma dau rotunda si plina de invataminte pasnice.... oFloare1.gif mie imi place sa mi-o amintesc uneori... atunci cand totul in jurul meu pare atat de negru, atat de infiorator, atat de ... fara sfarsit.... imi amintesc pilda si imi repet in minte rugaciunea... "Faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant...."
Cica era odata un om care avea tot ce isi putea dori cineva pe acest Pamant... avea o sotie tanara si frumoasa, doi copii cuminti, destepti si harnici, afacerile ii mergeau din plin si datorita lor avea casa pe care si-ar fi dorit-o pana si zeii... erau toti sanatosi si voiosi, se iubeau, se respectau si zilele lor erau minunate... Omul era tare credincios, si in fiecare zi ii multumea Domnului pt ceea ce i-a daruit, si Ii jura credinta pe vecie! Si intr-o zi, Dumnezeu auzindu-l a stat si s-a gandit cat de fidel pare ca ii este acest om... si ca ii jura credinta vesnica, si se hotari Dumnezeu sa ii puna credinta la incercare omului, pt a putea sa il faca Sfant dupa moarte, si i-a luat Dumnezeu toate animalele, cand s-a trezit omul intr-o dimineata si vaci si oi si porci si toate orataniile din curte toate erau fara suflare.... si a ramas omul fara afacere si fara bani si mancare, dar el i-a multumit Domnului ca l-a facut mai puternic si l-a rugat sa nu il paraseasca si sa il ajute sa treaca peste tot si I-a jurat iar credinta vesnica! Si Dumnezeu a trimis o boala grea pe pamant si in casa omului si i-a luat si sotia si cei doi copii... si s-a trezit omul intr-o dimineata singur, pustiit de amintiri si vise, sarac si murdar si lumea radea de el si il intrebau unde ii este Dumnezeul acum? Dar omul i-a multumit Domnului si l-a rugat sa il ajute sa treaca peste tot si I-a jurat iar credinta vesnica.... Si Dumnezeu a vazut astfel cata iubire si credinta exista in omul Lui, si il lua in bratele Sale, si Acolo, in Bratele Sale se intalni omul cu toata familia lui, si s-au bucurat si s-au iubit in gradina Domnului....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 08:06 PM
Postare #25


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Intotdeauna... o sa am de invatat cate ceva! De la oameni, de la natura, de la liniste, de la timpul care trece, de la viata, de la moarte, de la animale, de la pasari, de la Dumnezeu....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 08:09 PM
Postare #26


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Si pentru ca m-am gandit la o noua provocare... va provoc biggrin.gif
Iubirea este...
Suferinta este....
O privire ....
Zambetul...
Lacrimile mele....



Va incumetati sa continuati? trandafir.gif notworthy.gif

Aceasta postare a fost editata de laura_frincu: Aug 23 2010, 08:09 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 23 2010, 08:16 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(laura_frincu @ Aug 23 2010, 11:09 AM) *
Si pentru ca m-am gandit la o noua provocare... va provoc biggrin.gif
Iubirea este...
Suferinta este....
O privire ....
Zambetul...
Lacrimile mele....

Va incumetati sa continuati? trandafir.gif notworthy.gif


Iubirea...binecuvantare pe pamant, nu cred ca ar exista multe fara ea.....
Suferinta.....cam toata viata mea....s-a amestecat peste tot...
O privire...poate schimba totul, si in bine si in rau....
Zambetul...o enigma, o binecuvantare, un mod de exprimare a multor sentimente
Lacrimile mele....oooo, izvor nesfarsit....un mod de refulare, un refugiu...un mod de a-i transmite Domnului trairile mele...


cred ca ar avea multe continuari...astea au venit acum pe moment....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 23 2010, 08:29 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



draga mea, nu m-ai jigni nicioadata decat daca ai dori...acum ca am lamurit asta.....eu sunt cam ciudata asa de felul meu...si nu prea imi pica bine faza cu "crede si nu cerceta", eu incerc intotdeauna sa inteleg sa gasesc logica....cred in DD, el mi-a si salvat copilul...si m-a ajutat mereu..nu stiu daca as fi asa puternica ca acel om din pilda...stii tu partea cu teoria si practica..plus ca nu mi se pare corect...omul era asa cum trebuie sa fie si totusi i se da tot ce e mai rau....de ce? pentru ca verifica cat de mult il tine? mi se pare, sincer, injust, nu te joci cu viata unui om doar ca sa verifici ceva.....plus ca...viata e una singura, de ce sa nu ne bucuram de ea acum, aici....ce va fi dupa....daca va fi....nu situ asa vad eu lucrurile...sunt credincioasa, dar nu la modul preoti, Biblie.....acolo nu se cam termina partea mea de intelegere si acceptare...plus ca eu le consider date de om pt a tine omul in frau ca sa zic asa.....au fost totusi scrise in alte vremuri...CRED in Dumnezeu si in Maica Domnului si in Isus....incerc sa cred ca toate au un scop si o logica si sunt date ca trebuie date...dar in momentul in care esti inconjurat de durere, si mai ales de durerea unor copii inocenti..hmm, cam greu, sincer e sa accepti anumite lucruri....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Aug 23 2010, 08:42 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(laura_frincu @ Aug 23 2010, 09:09 PM) *
Si pentru ca m-am gandit la o noua provocare... va provoc biggrin.gif
Iubirea este...
Suferinta este....
O privire ....
Zambetul...
Lacrimile mele....

Va incumetati sa continuati? trandafir.gif notworthy.gif


Iubirea este un sentiment pe care numai cei norocosi il traiesc.. si eu ma numar printre ie biggrin.gif
Suferinta este un rau necesar.. fara ea nu am stii ce este fericirea..
O privire... un lucru mic care are o insemnatate deosebita...
ZAmbetul.. vindeca boli...
Lacrimile mele au reflectat trairile.. cred ca cele de fericire sunt extraordinare...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 23 2010, 08:45 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(dyanp @ Aug 23 2010, 09:29 PM) *
draga mea, nu m-ai jigni nicioadata decat daca ai dori...acum ca am lamurit asta.....eu sunt cam ciudata asa de felul meu...si nu prea imi pica bine faza cu "crede si nu cerceta", eu incerc intotdeauna sa inteleg sa gasesc logica....cred in DD, el mi-a si salvat copilul...si m-a ajutat mereu..nu stiu daca as fi asa puternica ca acel om din pilda...stii tu partea cu teoria si practica..plus ca nu mi se pare corect...omul era asa cum trebuie sa fie si totusi i se da tot ce e mai rau....de ce? pentru ca verifica cat de mult il tine? mi se pare, sincer, injust, nu te joci cu viata unui om doar ca sa verifici ceva.....plus ca...viata e una singura, de ce sa nu ne bucuram de ea acum, aici....ce va fi dupa....daca va fi....nu situ asa vad eu lucrurile...sunt credincioasa, dar nu la modul preoti, Biblie.....acolo nu se cam termina partea mea de intelegere si acceptare...plus ca eu le consider date de om pt a tine omul in frau ca sa zic asa.....au fost totusi scrise in alte vremuri...CRED in Dumnezeu si in Maica Domnului si in Isus....incerc sa cred ca toate au un scop si o logica si sunt date ca trebuie date...dar in momentul in care esti inconjurat de durere, si mai ales de durerea unor copii inocenti..hmm, cam greu, sincer e sa accepti anumite lucruri....

OOO da ...ai mare mare dreptate! notworthy.gif notworthy.gif sunt multe multe de zis... si eu sunt la fel de ciudata cand vine vorba de aceasta zicala, de aceea am si scris ca de cele mai multe ori nu e suficient ... eu sunt genul de persoana care trebuie sa detina controlul, ma inspaimanta gandul ca viata mea deipnde de voia altcuiva atat de mult pe cat ma sperie ca ar depinde doar de mine.... asa este stiu ca nici eu nu as putea sa rezist atat de mult pe cat a rezistat omul din pilda mea, insa am momente in viata cand sunt atat de obosita in lupta mea de a cauta un raspuns, o explicatie logica, atat de scarbita de obstacole, de greutati, de lacrimi incat efectiv ma gandesc ca sunt incercari si ca asa trebuie sa fie si punct... ma resemnez.... desi, repet, sunt rare momentele, de asta am zis ca nu vreau sa para ca ma dau rotunda si plina de invataturi...pt ca teoretic le stiu, dar practic sunt tot om, cu tot ceea ce implica acest lucru, si din pacate am remuscari uneori, simt ura si indoiala uneori, sau cateodata efectiv nu imi mai pasa.... oFloare1.gif iar in ceea ce priveste preotii.... subscriu notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:54 AM